شماره تماس پشتیبانی
02188915004

سیاست های زنانه

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:48
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 2
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

این برنامه با عنوان سیاست های زنانه می باشد و شما با مباحث سیاست های زنانه قبل از ازدواج، بعد از ازدواج آشنا می شوید.

سرفصل های این برنامه آموزشی:
سیاست های زنانه
چطور بعد ازدواج با همسرم رفتار کنم؟                                                                                                             جطور به همسرم محبت کنم؟

 

چطور با همسرمان رفتار کنیم(سیاست های رفتاری)

9 باور غلط و اثبات نشده

شاید همسرتان سرد و دور از شما به نظر می رسد. شاید همسرتان اکثر اوقات خیلی حساس و تندخوست، برای مثال گاهی حتی نفس کشیدنتان هم او را عصبانی می کند.

یا اینکه خیلی کم او را می بینید و با هم بودنتان غیر معمول به نظر می رسد و نمی دانید با این شخص چطور برخورد کنید. از او می خواهید که رفتارش عاشقانه تر باشد و کم تر بدخلقی کند. پس درحال انجام کارهایی هستید که فکر می کنید با انجام آنها می توانید به او برای رهایی این حالت بد کمک کرده و یادآور شوید که همسری فوق العاده دارد .

اما این اصلا عمل نکرده و کافی نیست.

ممکن است دلیلش این باشد که شما به باور غلطی در مورد رفتار با شوهرتان رسیده اید که کارها را سخت تر از حالتی که باید باشند می کند.

هروقت یکی از این 9 باور غلط در مورد رابطه را می شنوم، از اوج عصبانیت، دلم می خواهد با مشت توی صورت کسی بزنم.

چون زمانی در زندگی ام فکر می کردم درست هستند، و برایشان خیلی تلاش کردم.

این باورهای رایج ممکن است ازدواجتان را سخت کنند. ادامه مطلب را مطالعه فرمایید تا متوجه شوید چطور دوباره رابطه تان را آسان و مفرح سازید.

 

باور غلط 1: توجه بیش از حد شما محبت شما را انعکاس می دهد.

این در مورد گرفتن وقت ملاقات دکتر و خرید لباس های زیرش وانجام اکثر کارهای او نیز صحیح است. این چیزها ممکن است به نظر برسد که تحسین او را به همراه آورده و از کاری که کردید خوشحال شود، اما این کار باعث می شود او حس تحت کنترل بودن را داشته باشد.

حتی اگر نقش مادری در خانه را برای او بر عهده گرفته اید، هنگامی که حمام می کنید یا فیلم می بینید و مابقی انرژی خود را مصرف می کنید، اجازه دهید فعالیت بیشتری برای خودش و با رضایت خودش انجام دهد.

کار شما (و همچنین او) مواظبت از کوچک ترهاست. اجازه دهید آن کسی که بزرگتر است و کلی ریش روی صورتش دارد خودش کارهایش را انجام دهد.

 

باور غلط 2: به او نشان دهید که فقط او برای شما مهم است و حواستان فقط به او هست. کارهایی را انجام دهید که دوست دارد.

اگر گلف را دوست دارد و شما اسکیت را، به اسکیت خود بروید و او هم به زمین گلف، سپس وقتی دوباره همدیگر را دیدید چیزی برای گزارش به هم خواهید داشت. اگر دوست دارد ماهیگیری کند و شما دوست دارید شنا کنید و کنار ساحل کتاب بخوانید، پس ممکن است این کارها را در کنار یکدیگر انجام دهید. اما فقط اگر شما نیز دنبال این باهم بودن باشید.

تا به حال هیچ زوجی بخاطر گذشتن همسر (زن) از علایق خود برای انجام چیزی که دوست ندارد، فقط برای اینکه در حین انجام آن با همسرش باشد، خوشبخت نشده است.

 

باور غلط 3: با کمک به همسرتان حامی اش باشید

این باور می تواند خانه خراب کن ترین چیز در این لیست باشد. به این دلیل که هر زنی می خواهد به همسرش کمک کند، اما اکثراً  نمی دانیم که پیشنهادهای مفید در زبان یک زن، به انتقاد و عدم احترام در زبان مرد تبدیل می شود. به جای کمک به او در حل مشکلش، انعکاس این موضوع که او باهوش و مستعد است را مدنظر بگیرید. ایمان شما به او بیشتر از اینکه نکاتی را به او یادآوری کنید مفیدتر خواهد بود.

 

باور غلط 4: بفهمید چه می خواهد

البته که می خواهید همسرتان هم شاد باشد، اما این نکته ای است که من تا وقتی که رابطه ام را به مرداب انداختم متوجه آن نشدم، و آن اینست که روش شاد کردن همسرتان اجازه به او برای شاد کردن شماست. بهتر است خودتان را شاد کرده و از او قدردانی کنید. اجازه دهید بداند که چقدر شما را شاد می کند. پرسیدن این مسئله که از شما چه می خواهد و انجام آن هرگز به اندازه ای که بگذارید بداند قهرمان شماست کاربردی و مفید نخواهد بود.

 

باور غلط 5: از او بپرسید چه حسی دارد.

همسر من از این یکی متنفر است. دوست ندارد درمورد اینکه چه حسی دارد صحبت کند. قبلا از او پرسیده ام و همیشه جواب می دهد "گرسنمه". گاهی هم جواب می دهد "از دستام؟"  به این دلیل است که من دارم در حوزه تخصصی خود از او می پرسم، نه حوزه او. بنابراین مثل این می ماند که دارم سوالی دخترانه از او راجع به خط چشم و کش مو می پرسم.

زن ها از نظر عاطفی باهوشند، پس این بخش تخصصی ماست. ولی بجای اینکه از او بپرسیم چه حسی دارد، از او بپرسیم چه فکر می کند و از خود بپرسیم چه حسی داریم.  از این طریق، هردوی شما دارید به نقاط قوتتان اشاره می‌کنید.

 

باور غلط 6: مایل به مصالحه و سازش باشید

من در ازدواجم حدود دو دهه است که سازش نکرده ام. حتی همسرم هم این کار را نکرده است. من روی احساسات و خواسته هایم-صندلی قدرت زن- متمرکزم او نیز روی چیزی که فکر می کند بهترین است تمرکز دارد. پس هنگامی که یکی از ما راست باشد و دیگری چپ، دیگر اختلافی با هم نخواهیم داشت چون قلمروهایمان متفاوت است.

امروز می خواستم تلفن قدیمی‌مان را که خراب بود بیرون بیاندازم. او فکر می کرد که باید نگهش داریم چون جفت تلفن دیگرمان است که کار می کند و هر دوی آنها سیستم مشابهی دارند.

بعد از اینکه فکرش را به من گفت تصمیم گرفتم آن را نگه دارم. به عبارت دیگر، تفکر او روی من اثر گذاشت و خواسته ام را تغییر دادم. ما مصالحه و سازش نکردیم، چون به آن نیاز نداشتیم. اما در نواحی قدرتمان مذاکره کردیم و به موافقت رسیدیم.

مطمئنا این بار من بودم که متاثر شدم، ولی گاهی هم تفکر من او را تحت تاثیر قرار داده و به توافق می رسیم.

 

باور غلط 7: وقتی او در دسترس است در دسترس باشید

هیچ مشکلی با این مسئله که وقتی او در خانه است در درسترس باشید وجود ندارد، مگر اینکه کلاس خوب و مفرحی که می خواستید، سفر دخترانه تان، یا دویدنی که برنامه ریزی کرده بودید را با این کاراز دست می دهید.

انجام کارهایی که باعث شادی شما می شوند اهمیت بیشتری نسبت به تنظیم مجدد برنامه تان برای حضور در منزل هنگامی که او در منزل است دارد.  اگر هنگامی که شما را می بیند پر انرژی و شاد باشید، خیلی جذاب تر از هنگامی است که همیشه خانه باشید و منتظر باشید که او شادتان کند.

 

باور غلط 8: با یادآوری به او کمکش کنید

می خواهید مطمئن شوید که یادش می ماند روغن ماشین را تعویض کند، دنبال بچه ها برود، بسته پستی را ببرد، یا گردگیری کند. از نظر تئوری، شما وقتی برای یادآوری مسئولیت‌هایش ندارید، چون برای انجام کارهای مفرح خیلی سرتان خیلی شلوغ است. در واقع،مشکلی نیست. چون او به هر حال می داند چکار باید کند. خودش می تواند یادآور آن برای خود باشد، پس نیازی نیست به کررات به او یادآوری کنید.

ممکن است برایش باعث این تمرین شود که گاهی کارهای درستش می تواند اشتباه باشد که این می تواند برایش آزاردهنده باشد و اعتماد به نفسش را بگیرد. من خود نیز گاهی نمی توانم از تمرین این که کارهای درستم ممکن است اشتباه باشد خودداری کنم، چه برسد به اینکه هر بار کسی این را به من یادآور شود.

یاداوری انجام کارها برای او، مخصوصا بیش از یکبار، به صمیمیت بین شما ضربه زده و انرژی شما برای انجام کارهای مهم شادکننده شما را میگیرد، همچون خندیدن به عکسهای جالب گوگل درمورد دستور پختهای شکست خورده.

 

باور غلط 9: وظیفه شماست او را خوشحال کنید

خب، این یکی ممکن است درست باشد. اما تنها وقتی که بگذارید او شما را شاد کند. در آن صورت، این باور را به درستی عمل نموده اید. تا بفهمد که در شاد کردن شما دوباره موفق بوده است، خوشحال تر و با اعتماد به نفس بیشتری خواهد بود.

برای ارتباط بیشتر، شور و شوق در زندگی، روشی که باید با همسرتان برخورد کنید این است که همچون زنی باشید که می داند چه می خواهد و آن خواسته را برای خود محیا کنید.

 

چه چیزی یاد گرفتیم؟

اولین و مهمترین ویژگی برای الگوی رابطه ای موفق (نکته: این فقط حروفی جلوی اسمتان نیست)

اولین قدم ضروری برای داشتن رابطه ای آرام و پرشور، و اینکه چطور می توانید این را به زنانی که دارند لطمه می بینند نشان دهید، وبه آنها کمک کنید که رابطه رومانتیک بهتری داشته باشند، این است که دقیقا مثل الگوهایی که گفتم عمل کنند و من این را برای مراجعینم هم انجام می دهم.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

سیاست های زنانه - قسمت اول

00 ساعت و 23 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

سیاست های زنانه - قسمت دوم

00 ساعت و 25 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1397/8/25 17:40  مدت زمان عضویت:69 روز
0
سلام. مشاوره حضوری هم دارن خانم نصری؟ در حقیقت نمیدونم مشکل چیه اول ریشه یابی احتیاج دارم. حضوری مشاوره دارن؟
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1397/8/26 07:59  مدت زمان عضویت:382 روز
0
استادنصری امکان ملاقات و مشاوره حضوری را ندارند
به همین دلیل دوره های آموزشی را با توجه به نیاز برای همراهان آماده کرده اند
لیست دوره ها به شرح زیر است:
https://www.parisanasri.com/category/79-product
در صورت علاقمندی به پیشرفت و توسعه شخصی خودتون در زندگی میتوانید از محصولات استفاده کنید
1397/8/24 13:18  مدت زمان عضویت:34 روز
0
با عرض سلام ، ادب
و سپاس فراوان از خانم نصری بزرگوار
مدتی هست که با همکار‌ جدیدم ارتباط خیلی صمیمی و نزدیک دارم ایشون دکترای عمران دارن و به عنوان همکاری توی دفتر کارم با بنده آشنا شدن و اوایل آشنایی گفتن بدلیل عدم درآمد کافی قصد ازدواج ندارن و احتمال رفتن به خارج از کشور هست ولی این اواخر بصورت غیر مستقیم وقتی به ایشون میگم قصد ازدواج ندارم میگن حتی اگه من باشم ؟
درضمن ایشون کمی عصبی و بددهن هستن و تو ناراحتی به من میگن درسته یک دختر موفق هستی ولی خیلی مغرور هستی و خودت رو خیلی بالاتر از من میبینی درصورتی که من به ایشون میگم با تعصب بی مورد در خصوص برخورد نسبتا صمیمی من با دیگران از من عیبجویی نکنید.در صورتی که من دختری هستم که واقعا ادب و محبت رو تو برخوردم با دیگران رعایت میکنم
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1397/8/25 21:25  مدت زمان عضویت:382 روز
0
سلام دوست عزیز
موضوعی که مطرح کردید را نمیتوان با یک جمله پاسخ دارد.
برای آگاهی بیشتری از خودتان پیشنهاد میکنیم دوره زنان باهوش را شرکت کنید.
چنانچه علاقمند به تهیه این دوره بودید میتوانید با شماره تماس 02188915004 ارتباط برقرار کنید.
پیروز باشید
1397/4/29 14:01  مدت زمان عضویت:205 روز
0
با سلام و خسته نباشید
بنده میخواستم یه پیشنهادی بدم،اینکه اگر لطف کنید،همه ی برنامه های لایوتون تو اینستاگرام رو اینجا قرار بدید،خیلی عالی میشه،چون که تو اینستاگرام محدودیت زمانی هست برای دیدن برنامه و بعضی وقتها ادم فرصت نمیکنه برنامه رو ببینه و از دست میده.با تشکر از شما،موفق باشید.
1397/3/26 18:45  مدت زمان عضویت:186 روز
0
درود بر شما 💗💗💗💗
بهترینهای زندگی را برایتان آرزو دارم
رَهتان هموار
عالی بود واقعا استفاده کردم
1397/1/25 04:54  مدت زمان عضویت:249 روز
0
سلام پریسا من میخوام حرفن رابگم بها چه جوری باهات حرف بزنم
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1397/1/26 07:14  مدت زمان عضویت:382 روز
0
سلام دوست عزیز شما موضوعتون و در این قسمت درج کنید حتما پاسخ داده خواهد شد
1396/9/12 15:24  مدت زمان عضویت:381 روز
1
عالی هستین
پر انرژی
1396/9/10 01:16  مدت زمان عضویت:392 روز
0
سلام ممنونم عالی بود برنامه . کاملا حرف های شما رو می پذیرم اما من انقدر به قول معروف انتقاد کردم و غر زدم تو این یک سال که همسرم به هیچ وجه قانع نمیشه چیزی رو بگه و کلا همسرم اعتقاد داره آدم ها عوض نمیشن . خیلی با ویدیو های شما تمرین میکنم .آیا لازمه به زبون بیارم من دارم اصلاح میشم ؟ یا همون رفتارم رو در گذر زمان ببینه بالاخره یک روز باور میکنه؟ با تشکر
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1396/9/12 10:15  مدت زمان عضویت:382 روز
0
سلام دوست عزیز لازم نیست به زبان بیاورید زمانی که شما تغیر کنید و رفتاری متفاوت با قبل را داشته باشید همسرتان متوجه خواهند شد .پیشنهاد میکنم پکیج خانم نصری را خریداری کنید و عضو کلوپ زنان باهوش شوید خانم نصری انجا خودشان پاسخگو هستند
1396/9/2 02:43  مدت زمان عضویت:399 روز
2
سلام خانم نصری شمافوق العاده هستیدوخدا ازتون راضی باشه
1396/9/2 02:43  مدت زمان عضویت:399 روز
0
سلام خانم نصری شمافوق العاده هستیدوخدا ازتون راضی باشه
1396/8/25 01:01  مدت زمان عضویت:402 روز
2
با سلام وخسته نباشید فراوان همه چی عالی فقط یه مشکل هست ویدیوها در هنگام پخش با خاموش شدنه صفحه ی گوشی کنسل میشه دوباره از اول باید فعال کنیم در حین پخشم باید صفحه ی گوشیو فعال نگه داریم ممنون
پاسخ ها
شکیبا - مشاور سایت
1396/8/30 11:15  مدت زمان عضویت:402 روز
1
با سلام به زودی این مشکل برطرف می شود
1396/8/24 23:08  مدت زمان عضویت:398 روز
4
خیلی خوب پریساجون
1396/8/24 23:02  مدت زمان عضویت:403 روز
5
عاااالی 👍
برنامه های مرتبط