شماره تماس پشتیبانی
02188915004

محبّت بیش از اندازه

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان دوره 00:03
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم مشترک شوم!
رایگان

پریسا نصری

درباره مدرس

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس

محبّت بیش از اندازه

همیشه گفته‌اند که داشتن تعادل در رفتارها و اعمال بسیار مهم و ضروریست، زیاده‌روی در هر کاری‌، اشتباه است. حتی رفتارهایی که کاملا صحیح هستند نیز با زیاده‌روی، کاملا غلط و نادرست می‌شوند. یکی از این رفتارها، محبّت کردن است. محبّت نسبت به اعضای خانواده یا هر چیز دیگری اگر از حد معمول بگذرد نوعی مشکل به حساب می‌آید. بسیاری از ما در دورانی از زندگی خود در شرایطی قرار گرفته‌ایم که مجبور شده‌ایم بیش از حد به دیگران محبّت یا کمک کنیم. تمام افرادی که میل به محبّت بیش از حد دارند بدون توجه به اینکه چه مدتی با طرف مقابل خود زندگی کرده‌اند خصوصیات مشابهی دارند. دوست داشتن بیش از اندازه به ‌معنای محبّت عمیق نیست، بلکه به این معناست که شخص پیوسته به همسر یا کسی فکر می‌کند که دوستش دارد و شاید اسم آن را عشق می‌گذارد اما اینگونه رفتار دیر یا زود فرد را خسته و بیمار می‌کند. در واقع این نوع عشق‌ ورزیدن همراه با زجر و عذابی است که گاه تحمّل آن بسیار سخت و طاقت‌فرساست، ضمن اینکه در بسیاری موارد کسی هم که به او محبّت بیش از اندازه می‌کنیم راضی و قدردان نیست.

 

دست‌کم اگر خودمان در این شرایط نبوده باشیم، حتماً با کسانی برخورد کرده‌ایم که اینگونه رفتار کرده‌اند. مثلاً در جمع دوستانمان کسانی هستند که دائم به دیگران کمک می‌کنند، بدون اینکه درخواستی از طرف آنها شنیده باشند. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا عده‌ای اینگونه رفتار می‌کنند؟ درصد زیادی از این افراد به دلیل جلب توجه دیگران و نداشتن اعتماد به نفس کافی اینگونه رفتار می‌کنند. آنها گمان می‌کنند اگر تا جایی که می‌توانند به دیگران محبّت کنند هیچ‌وقت هیچ‌کس از آنها ناراحت نمی‌شود و بدین ترتیب می‌توانند همیشه رابطه خوبی با آنها داشته باشند، ولی متاسفانه اینگونه افراد به قدری برای دیگران وقت می‌گذارند که تقریبا از زندگی خود باز می‌مانند و دیر یا زود خسته و گاه افسرده می‌شوند.

 

باید بیاموزید هنگامی که کسی از شما کمکی نخواسته، پیش‌قدم نشوید. بگذارید دیگران خودشان مشکلات را تجربه کنند و این شانس را به آنها بدهید تا بزرگ شوند و رشد کنند. در این شرایط حرفی نزنید، کاری هم نکنید. شاید این برای شما یکی از دشوارترین وظایفی است که برای بهبود خود باید انجام دهید. هنگامی که فکر می‌کنید با تمام وجود می‌خواهید به دیگران بگویید چه کار کنند و آنها را نصیحت یا راهنمایی کنید، یا هر طور شده شرایط را به سود خود تغییر دهید، آرام بگیرید و هیچ کاری نکنید. به دیگران احترام بگذارید و این حق را به آنها بدهید خودشان تصمیم نهایی را بگیرند.

در این ویدئو با من همراه باشید تا توصیه هایی را در مورد محبّت بیش از اندازه به دیگران به شما ارائه کنم.

نمایش بیشتر

دیگر قسمت های این برنامه: محبّت بیش از اندازه

محبّت بیش از اندازه

00 ساعت و 03 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
دوره های مرتبط

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
مهين رمضاني
1396/11/6 13:31
0
همسر من به محض اينكه محبتم رو بهش كم ميكنم از جاي ديگه جبران ميكنه و هيچ تلاشي درباره اينكه بخواد نيازهاي عاطفي منو برطرف كنه نميكنه
مریم امیری
1396/8/27 16:18
2
کیفیت تصویر
کیفیت صوت
فن بیان
جامعیت (پوشش کل سر فصل)
استفاده مفید از زمان
اشراف مدرس
خیلی مطلب عالی و مفیدی بود.من همیشه بخاطر اینکه ههمش ابراز علاقه و محبت میکنم ولی طرفم با من سرد برخورد میکنه،عذاب میکشم.بااین آموزش یاد گرفتم ک ازین به بعد رعایت کنم و به اندازه بهش محبت کنم.ممنونم خانوم نصری عزیزم❤