شماره تماس پشتیبانی
02188915004

محبّت بیش از اندازه

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

همیشه گفته‌اند که داشتن تعادل در رفتارها و اعمال بسیار مهم و ضروریست، زیاده‌روی در هر کاری‌، اشتباه است. حتی رفتارهایی که کاملا صحیح هستند نیز با زیاده‌روی، کاملا غلط و نادرست می‌شوند. یکی از این رفتارها، محبّت کردن است. محبّت نسبت به اعضای خانواده یا هر چیز دیگری اگر از حد معمول بگذرد نوعی مشکل به حساب می‌آید. بسیاری از ما در دورانی از زندگی خود در شرایطی قرار گرفته‌ایم که مجبور شده‌ایم بیش از حد به دیگران محبّت یا کمک کنیم. تمام افرادی که میل به محبّت بیش از حد دارند بدون توجه به اینکه چه مدتی با طرف مقابل خود زندگی کرده‌اند خصوصیات مشابهی دارند. دوست داشتن بیش از اندازه به ‌معنای محبّت عمیق نیست، بلکه به این معناست که شخص پیوسته به همسر یا کسی فکر می‌کند که دوستش دارد و شاید اسم آن را عشق می‌گذارد اما اینگونه رفتار دیر یا زود فرد را خسته و بیمار می‌کند. در واقع این نوع عشق‌ ورزیدن همراه با زجر و عذابی است که گاه تحمّل آن بسیار سخت و طاقت‌فرساست، ضمن اینکه در بسیاری موارد کسی هم که به او محبّت بیش از اندازه می‌کنیم راضی و قدردان نیست.

 

دست‌کم اگر خودمان در این شرایط نبوده باشیم، حتماً با کسانی برخورد کرده‌ایم که اینگونه رفتار کرده‌اند. مثلاً در جمع دوستانمان کسانی هستند که دائم به دیگران کمک می‌کنند، بدون اینکه درخواستی از طرف آنها شنیده باشند. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا عده‌ای اینگونه رفتار می‌کنند؟ درصد زیادی از این افراد به دلیل جلب توجه دیگران و نداشتن اعتماد به نفس کافی اینگونه رفتار می‌کنند. آنها گمان می‌کنند اگر تا جایی که می‌توانند به دیگران محبّت کنند هیچ‌وقت هیچ‌کس از آنها ناراحت نمی‌شود و بدین ترتیب می‌توانند همیشه رابطه خوبی با آنها داشته باشند، ولی متاسفانه اینگونه افراد به قدری برای دیگران وقت می‌گذارند که تقریبا از زندگی خود باز می‌مانند و دیر یا زود خسته و گاه افسرده می‌شوند.

 

باید بیاموزید هنگامی که کسی از شما کمکی نخواسته، پیش‌قدم نشوید. بگذارید دیگران خودشان مشکلات را تجربه کنند و این شانس را به آنها بدهید تا بزرگ شوند و رشد کنند. در این شرایط حرفی نزنید، کاری هم نکنید. شاید این برای شما یکی از دشوارترین وظایفی است که برای بهبود خود باید انجام دهید. هنگامی که فکر می‌کنید با تمام وجود می‌خواهید به دیگران بگویید چه کار کنند و آنها را نصیحت یا راهنمایی کنید، یا هر طور شده شرایط را به سود خود تغییر دهید، آرام بگیرید و هیچ کاری نکنید. به دیگران احترام بگذارید و این حق را به آنها بدهید خودشان تصمیم نهایی را بگیرند.

در این ویدئو با من همراه باشید تا توصیه هایی را در مورد محبّت بیش از اندازه به دیگران به شما ارائه کنم.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1398/1/25 15:15  مدت زمان عضویت:157 روز
0
شوهرم بیش ازحد به نزدیکانش محبت میکند محبت افراطی و لوس و زننده
1398/1/25 13:56  مدت زمان عضویت:157 روز
0
شوهرم بیش از حد به نزدیکان محبت میکند محبت حال بهم زن
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1398/1/25 15:06  مدت زمان عضویت:656 روز
-1
سلام دوست عزیز
موضوعی که مطرح کردید را نمیتوان با یک جمله پاسخ دارد.
برای آگاهی بیشتری از خودتان پیشنهاد میکنیم دوره زنان باهوش را شرکت کنید.
چنانچه علاقمند به تهیه این دوره بودید میتوانید با شماره تماس 02188915004 ارتباط برقرار کنید.
پیروز باشید
1398/1/25 13:54  مدت زمان عضویت:157 روز
0
همسرم بیش از حد به پدرو مادرو خواهر و برادر ونزدیکان محبت میکند محبت زننده و لوس.جوری که حال ادم بد میشه
پاسخ ها
niloofar bahsarfh
1398/5/4 14:39  مدت زمان عضویت:78 روز
0
خب حق داره پدر مادرش دوست داره محبت کنه
niloofar bahsarfh
1398/5/4 14:39  مدت زمان عضویت:78 روز
0
خب حق داره پدر مادرش دوست داره محبت کنه
1396/11/6 13:31  مدت زمان عضویت:648 روز
0
همسر من به محض اينكه محبتم رو بهش كم ميكنم از جاي ديگه جبران ميكنه و هيچ تلاشي درباره اينكه بخواد نيازهاي عاطفي منو برطرف كنه نميكنه
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1396/11/9 10:28  مدت زمان عضویت:656 روز
0
سلام دوست عزیز شما باید زمانی مناسب را اختصاص دهید به صحبت با همسرتون و از او بخواهید که نیازهای عاطفی شما را براورده کند .شاید او از نیازهای شما بی اطلاع است.
1396/8/27 16:18  مدت زمان عضویت:670 روز
2
خیلی مطلب عالی و مفیدی بود.من همیشه بخاطر اینکه ههمش ابراز علاقه و محبت میکنم ولی طرفم با من سرد برخورد میکنه،عذاب میکشم.بااین آموزش یاد گرفتم ک ازین به بعد رعایت کنم و به اندازه بهش محبت کنم.ممنونم خانوم نصری عزیزم❤
برنامه های مرتبط