به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

بهترین راه برای آشتی بعد از یک مشاجره زناشویی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

آشتی کردن بعد از یک مشاجره خیلی بیشتر از فقط به زبان آوردن کلمه‌ی "ببخشید" است.

 

تظاهر نکنید که اتفاقی نیافتاده است. معذرت خواهی را سرسری گرفته، از آن می‌گذرید و شنبه صبح بیدار شده و تظاهر می‌کنید چیزی که دیشب بوده اتفاق نیافتاده.به مجازات شخص دیگر ادامه ندهید. شما راه حل سکوت را پیش می گیرید، نه بخاطر اینکه نمی دانید چطور آشتی کنید، بلکه بخاطر اینکه این راه مجازات کردنی است که استفاده می‌کنید و این گونه ذاتاً مشاجره را به شکلی دیگر ادامه می‌دهید. در این مواقع زوج ها معمولا منش نافعال-پرخاش‌گر به خود می‌گیرند که هیزم آتش را بیشتر کنند.

ترفند سکوت مطلق را بکار نگیرید. حتی اگر صرفاً برای ایجاد نگرانی و ناراحتی باشد، سکوت مطلق شرایط خیلی بدی را در یک رابطه ایجاد می‌کند بطوریکه خانه تبدیل به مکانی می شود که هیچ کس در آن پلک هم نمی زند. البته این اتفاق علی الخصوص برای بچه ها زیان بار است که مجبور می شوند خیلی محتاطانه رفتار کنند و اغلب تصور می‌کنند که خودشان کار اشتباهی انجام داده اند که در چنین فضایی قرار گرفته اند.

معذرت خواهی کنید. معمولا این طور برداشت می‌شود که معذرت خواهی بیان این است که شخص مقابل درست می‌گوید، یعنی شما اشتباه می‌کنید و او مشاجره را می برد، اما اینگونه نیست، شما فقط اذعان می دارید که به احساسات دیگری صدمه زده اید. معذرت خواهی ها فقط مسئولیت پذیری سهم شما از دعوا و مشاجره است.

 

معذرت خواهی کنید

 

 

 

کار را به درستی انجام دهید

آرام باشید. شما باید آرام باشید تا هوش عقلانی خود را دوباره فعال کنید. اگر سعی کنید که خیلی زود صحبت کنید، احتمالا دوباره با هم مشاجره خواهید کرد. به عبارت دیگر، زوج‌ها معمولاً در اینکه چقدر زمان نیاز دارند تا آرام شوند متفاوتند (معمولاً مردها به زمان بیشتری نیاز دارند). اگر هنوزآماده نیستید که برگردید و آشتی کنید، تنها در یک جمله بگویید، "من هنوز ناراحتم، نمی‌خواهم ندید بگیرمت، فقط به وقت بیشتری نیاز دارم تا آرام شوم."

 

کار را به درستی انجام دهید

 

 

 

معذرت خواهی کنید

به عقب برگردید و مشکلی را که ریشه آغاز مشاجره است را حل کنید، مواردی مثل ظرف‌هایی که روی اپن آشپزخانه مانده‌ و شسته نشده‌اند، پولی که برای کفش یا بازیهای ویدئویی پرداخت شده یا زمانیکه بچه‌ها باید به تخت خواب می‌رفتند. این جا جایی است که به راحتی به دو طرف آسیب وارد می‌شود. زوج ها اصولاً در این شرایط به اصل موضوع بر نمی‌گردند. چرا؟ چون ترسیدند که دوباره مشاجره دیگری صورت بگیرد. مسئله این است که به عقب برگردید و درمورد آن صحبت کرده و مشکل را حل کنید، بجای اینکه آن را جارو کرده و زیر فرش پنهان کنید.

وظیفه شما در اینجا این است که عاقلانه رفتار کنید. تظاهر کنید که سرکار هستید و انگار یکی از همکارانتان کاری کرده که شما را ناراحت نموده است. در مقابل اصرار به ادامه ی مشاجره مقاومت کنید، که "من نگفتم، تو گفتی و اگه نگفته بودی" و غیره. حرکت کنید، برای شستشوی ظرف ها، پرداخت هزینه ها، زمان خواب و... برنامه ریزی کنید. اگر دوباره مسئله‌ساز شد صبر کن، آرام باش و دوباره تلاش کن، یا راه حلی برای مشکل بنویس و به عقب برگرد و درمورد آن صحبت کن.

نتیجه داستان مشاجره تان را پیدا کنید. می خواهید مسئله را حل کنید، تا دوباره با آن مواجه نشوید، اما همچنین می‌خواهید چیزی یاد بگیرید که مشاجره تان در مورد ارتباط به شما می‌آموزد و آن اغلب منشا مشکل است.

 

معذرت خواهی کردن

 

 

 

سوالاتی که باید از خود بپرسید:

 

آیا مسئله عمیق تری زیر این مشکل وجود دارد؟

مسئله ظرف ها درمورد ظرفها نیست، اما درمورد حس نقد شدن است، یا چیزی شبیه اینکه شخص مقابل شما را نمی شنود، و تقاضای شما را رد می کند، یا فکر می‌کنید سیندرلا شده اید و طرف مقابلتان وظایفش را انجام نمی دهد. به همین تربیت برای پول. ساعت خواب؟ جدی باشید: مشکل را زیر و رو کنید، دنبال الگویی بزرگتر از مکالمه بگردید که مشاجره را نمونه‌ی کوچکی از مشکلات بزرگتر و پنهان کند، بعد درمورد آن مسئله بزرگتر حرف بزنید.

 

 

معذرت بخواهید

 

 

 

اصلا برای چه دعوا شد؟

چیزی بوده که طرف مقابلتان انجام داده و شما را عصبانی کرده؟ درموردش صحبت کنید. بخاطر این بود که هر دوی شما خسته و عصبی بودید؟ یا اینکه دیر وقت بود؟ در مورد آن و اینکه چگونه از این به بعد آن را طوری دیگر انجام دهید حرف بزنید. آیا بخاطر این بود که اختلافات را در خود ریخته و یک دفعه منفجر شدید؟ اگر چنین است، درمورد چیزهایی که لازم است احساس امنیت کرده و موضوعات را زودتر باز کنید صحبت نمایید. آیا بخاطر این بود که هر دوی شما فکر می‌کردید که ارتباطتان کمرنگ شده و به نوعی عمداً این نوع دعوا را راه انداخته اید تا بهانه ای باشد که بعداً از آن با رابطه جنسی یا محبت مورد نیازتان آشتی کنید، یا مجدد مورد توجه قرار بگیرید؟ هرچه سریع تر درمورد این عدم ارتباط صحبت کرده و راههایی بهتر برای اینکه هردوی شما به هم نزدیکتر شوید پیدا کنید.

اهداف در اینجا واضحند: مشکل را حل کنید و از این تجربه درس بگیرید به نحوی که دیگر آن را تکرار نکنید. مسئله اشتیاق انجام آن است، که بالاتر بروید یا پایین تر بیایید و به نگرانیتان نزدیک شوید بجای اینکه آن را نادیده بگیرید.

 

 

برای چه موضوعی دعوا شد

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1399/1/7 23:56  مدت زمان عضویت:1946 روز
0
سلام وقت بخیر
این فایل برای من باز نمیشه
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1399/1/8 17:06  مدت زمان عضویت:2187 روز
0
کاربرگرامی دوره ی بهترین راهکار برای آشتی بعد از یک مشاجره ی زناشویی به صورت متنی در دسترس شما قرار گرفته است
شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر
https://www.parisanasri.com/course/387-The-best-solution-after-a-match-with-a-spouse براحتی به این دوره دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید.
موفق باشید
1398/12/21 00:18  مدت زمان عضویت:1583 روز
0
سلام شب خوش وتشکرفروان ازتک تک افرادی که شرایطی همواره کردن تامهارتهایی که مادردوره تحصیل به جای تمام مقاطع تحصیلی طی میکردیم الان طی کنیم وزندگی بهترورابط عاطفی عمیق ترداشته باشیم وازخدامیخوام تمام حس ها عشق های لطیف وقابل ستایش درتک تک افراداین مجموعه مهارت اموزی ازجمله خانم نصری واقای تیموری جاری باشه .غرض ازمزاحم موضوع بهترین راه برای اشتی بعدازمشاجره زناشویی فایل ویدیو نداره ؟چون من همین سه ساعت پیش همین مشکل برام پیش امده ودعواتقصیرمن بوده الان دنبال راه کاربودم که این ویدیوخواستم دانلودکنم که متاسفانه برخوردکردم به نداشتن ویدیو برای این موضوع ممنون میشم اگرداره یه طوری ویدیوش توسایت بذاریدبی نهایت ممنون تون میشم .لعیا حسین خانی
1397/10/13 10:56  مدت زمان عضویت:1965 روز
0
چرا مینویسه این بسته قبلا خریداری شده
1397/9/19 22:25  مدت زمان عضویت:2133 روز
0
مگه فایل،متنی نیست؟پس کو متنش؟
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/9/20 07:46  مدت زمان عضویت:2362 روز
0
لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/9/17 10:23  مدت زمان عضویت:1992 روز
2
منم هر کاری میکنم باز نمیشه?
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/9/17 10:40  مدت زمان عضویت:2362 روز
0
لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/9/14 03:53  مدت زمان عضویت:2062 روز
0
سلام چرا هرکاری میکنم ولی باز نمیش.
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/9/14 07:42  مدت زمان عضویت:2362 روز
0
لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/9/14 03:53  مدت زمان عضویت:2062 روز
0
سلام چرا هرکاری میکنم ولی باز نمیش.
1397/9/7 19:11  مدت زمان عضویت:2367 روز
1
من نمیتونم ویدیو رو پلی کنم، دکمه پلی برای من فعال نیست
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/9/10 10:28  مدت زمان عضویت:2362 روز
0
لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
برنامه های مرتبط