شماره تماس پشتیبانی
02188915004

3 راه برای گفتن "متاسفم" و نجات رابطه زناشویی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

آیا کاری انجام داده‌اید که همسرتان را ناراحت کرده باشد؟ عمدی یا غیر عمدی. به هر حال، آیا او واقعا ناراحت شده است؟ آیا می‌خواهید بگویید: "متاسفم" و رابطه خود را نجات دهید؟

آیا برای معذرت خواهی تلاش کرده‌اید؟ کاری کنید که امور را از دیدگاه شما ببیند، او را متوجه منظور خود کنید. هیچ کدام فایده ای نداشته؟

امیدتان را از دست ندهید. 3 راه برای معذرت خواهی وجود دارد که می‌تواند رابطه شما را نجات دهد.

 

 

1. "متاسفم که به تو آسیب رساندم"

این اولین جمله عالی در هر معذرت خواهی است. شما دارید اذعان می‌کنید که باعث شدید شخصی برنجد. آنها می‌دانند که شما می‌دانید که به آنها آسیب رساندید. با بیان آن می‌توانید به راحتی عصبانیت شخص مورد علاقه خود را دفع کنید.

مهمترین بخش این جمله این است که به "تو" ختم می‌شود و با یک "اما" ادامه نمی‌یابد. توجه کنید که توضیحی برای اینکه چرا دیر کردید و چرا تقصیر شما نیست کاملا بخش اول جمله را بی‌ارزش می‌کند.

باز هم جواب اینکه برای چه چیزی دارید معذرت خواهی می‌کنید این است که به کسی آسیب رساندید. اینکه چطور این کار را کردید در این بخش اول معذرت خواهی نامربوط است .

پس آن را پذیرفته و برای رنجشی که ایجاد کرده‌اید معذرت خواهی کنید.

 

 

گفتن ببخشید به همسر

 

 

 

 

2. "چطور می‌توانم از تکرار آن جلوگیری کنم؟"

این جمله دوم خیلی مهم است، چون اجازه می‌دهد آن شخصی که او را رنجاندید فرصتی برای اینکه چطور از اتفاق افتادن مجدد آن جلوگیری کند بدست بیاورد.

در مورد این مراجع من، بعد از اینکه آقا آرام شد، وقتی متوجه شد که خانم فهمید که چقدر به او آسیب رسانده بود، آقا به این فکر کرد که چه کار متفاوتی می‌شد انجام داد که در آینده از ایجاد این رنجش توسط خانم جلوگیری شود. او پیشنهاد داد که دفعه بعدی که خانم می‌دانست که دیر خواهد رسید به او زنگ بزند و اطلاع دهد تا او بتواند رزرو و برنامه خود را جابجا کند. او همچنین بدین شکل متوجه می‌شود که خانم می‌داند دیر می‌رسد و شرایط پیش آمده برایش اهمیت داشته و با این کار به این قضیه حساسیت نشان داده است.

با اطلاع از این موضوع، همسر مراجع من ابزاری داشت که برای متوقف کردن خود از آزار شوهرش در آینده، وقتی قرار است دیر برسد لازم داشت. به او مربوط بود که چه موقع از این ابزار استفاده کند و آن را انجام بدهد.

 

جلوگیری از تکرار ان

 

 

 

3. "چکار کنم که آن را برای تو جبران کنم؟"

این یکی جالب است. جبران!

پس همسر مراجع من متوجه شده بود که به شوهرش آسیب رسانده و سعی نکرد رفتارش را توجیه کند. حالا می‌خواست بداند که چکار کند تا کارش را جبران کند...

باز هم، مراجع من، شخص آسیب دیده، کنترل را در دست داشت. نه یک کنترل سلطه آمیز، بلکه کنترلی از اینکه چطور نتیجه شرایط می‌توانست تغییر کند. با حضور در چنین کنترلی به مراجع من فرصتی داده شد تا چیزی که لازم داشت تا این مسئله را پشت سر بگذارد را توضیح دهد. خانمش مجبور نبود حدس بزند، که این خیلی خوب است چون اغلب افراد خوب حدس نمی زنند.

مراجع من پیشنهاد داد که با دوستانش به بیرون برود تا صبح همگی برای صبحانه دوباره دور هم جمع شوند. او فقط می‌خواست زمانی را با دوستانش بگذراند اما همچنین می‌خواست آنها را با همسرش آشنا کند. این برنامه نیاز هر دوی آنها را رفع کرد. و آقا هم خوشحال شد.

اکنون راههای گفتن "متاسفم" برای نجات رابطه تان را می‌دانید؟ چطور بفهمید که به کسی آسیب رسانده‌اید و جبران کردن راه کلیدی انجام آن است.

باز هم، کلید معذرت خواهی خوب این است که بدانید دارید برای آسیبی که بوجود آورده اید معذرت خواهی می‌کنید، نه رفتاری که باعث آن شد. شما به شخصی آسیب رساندید و این چیزی است که بابت آن باید معذرت خواهی کنید. مهم نیست چقدر فکر می‌کنید نمی‌توانستید جلوی آن را بگیرید یا اینکه تقصیر شما نبود.

پس بروید جلو، معذرت خواهی کنید. منظورتان را بگویید. و با هم هدفمند حرکت کنید.

 

 

روش جبران اشتباهات برای همسر

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط