شماره تماس پشتیبانی
02188915004

14 ویژگی یک رابطه زناشویی سالم

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

حضور در یک رابطه زناشویی می‌تواند برای یک فرد شکست و برای فردی دیگر یک پیروزی باشد. گاهی، شما متوجه نیستید که دارید وارد یک رابطه مسموم می‌شوید یا تنها برای درست کردن اوضاع دارید به خودتان یا همسرتان صدمه می‌زنید. بدتر این است که ماندن در این نوع شرایط نه تنها از لحاظ عاطفی روی شما تاثیر می‌گذارد، بلکه روی چگونگی سپری شدن زندگیتان نیز اثرگذار است.

به همین دلیل مهم است بدانید این رابطه زناشویی برای شما مناسب است یا نه؟!، اما چطور می فهمید در رابطه سالمی هستید یا در تضاد کامل؟ در اینجا 14 ویژگی یک رابطه زناشویی سالم که لازم است بدانید تا آن را بیابید را بیان می‌کنیم.

یک رابطه سالم...

 

1. باعث می شود بخواهید شخص بهتری باشید

اینکه بخواهید خوب باشید و همسر بهتری باشید نشانه های این هستند که رابطه سالمی دارید. رابطه‌ای که به شما اجازه می‌دهد زیبایی و مهربانی افراد و چیزهای اطرافتان را ببینید ارزشمند است. همچنین انرژی مثبت را جذب کرده و به شما اجازه می دهد برای خوب بودن الهام بخش دیگران نیز باشید.

 

 

حمایت از ارزوهای شما

 

 

 

2. شما را شاد می‌کند

شادی تنها درمورد غافلگیر شدن و شنیدن کلمات عاشقانه از همسرتان نیست. شادی حقیقی به این معنی است که حتی بدون آن چیزهای مادی و تعاریف، می‌دانید که از چیزی که دارید شاد و راضی هستید. تنها فکر ماندن در آن رابطه لذت نابی برای شما به بار می‌آورد و این نشانه حتمی است که شما در رابطه خوبی هستید.

 

 

شما را شاد می کند

 

 

 

3. به شما اجازه می دهد از چیزهایی که دوست دارید لذت ببرید

تعهد شما به یک رابطه نباید شما را از لذت چیزهایی که دوست دارید باز دارد. تفاوت ها نباید در هیچ رابطه‌ای مشکل ایجاد کند، بلکه باید از فردیت و آزادی حمایت کند. دارا بودن علایق متفاوت نباید باعث شود که طرف دیگر از علایق خود صرف نظر نماید. در عوض، شما باید به این تفاوت ها احترام گذاشته و بیاموزید چطور خود را وفق دهید و سازش کنید

 

لذت بردن از چیزهایی که دوست دارید

 

 

 

4. شما را از انجام کارهایی که می‌خواهید یا دوست دارید محدود نمی‌کند

تنها بخاطر اینکه او چیزی را دوست ندارد به این معنا نیست که شما نیز باید دیگر آن را دوست نداشته باشید. تقاضای ترک چیزهایی که دوست دارید ظالمانه بوده و خودخواهی ست. بودن در یک رابطه قابلیت انعطاف‌پذیری در شرایط سخت است و فرآیندی دارد پس باید بدانید که حق و مصونیت شما به عنوان یک فرد  هنگامی که در یک رابطه هستید کنار گذاشته نمی‌شود.

 

 

محدود نکردن شما در زندگی

 

 

 

5. باعث رشد شما می‌شود

رشد و توسعه باید برای دوام یک رابطه وجود داشته باشد. اکثر اوقات، یک رابطه به خاطر عدم حضور این دو شکست می‌خورد. شما خواهید فهمید اگر رابطه شما سالم باشد، همسرتان مراقب شماست، شما را تشویق می‌کند و از شما حمایت می‌کند. شما باید احساس علاقه و انگیزه برای انجام کارهای بیشتر، نه تنها برای رشد رابطه تان، بلکه برای خودتان هم داشته باشید.

 

باعث رشد شما می شود

 

 

 

6. شما را مجبور نمی‌کند از باورهایتان دور شوید

اگر به شما گفته شد از اعتقاد به چیزی دست بردارید چون با اعتقاد او همخوان نیست، آیا باید این کار را انجام دهید؟ البته، باید از انتقادات و نصایح در یک رابطه استقبال شود اما نباید باعث شود کلا از عقایدتان برگردید. روشن فکر باشید اما اجازه ندهید کسی باعث شود احساس کنید اعتقادات و نظرات شما مهم نیستند. او باید به شما برای کسی که هستید و چیزی که به آن اعتقاد دارید احترام بگذارد چون آنها بخشی از شما بعنوان یک فرد هستند.

 

دور نشدن از باورها

 

 

 

7. از اهداف و آرزوهای شما در زندگی حمایت می‌کند

گاهی اهداف شما می‌توانند از همسرتان متفاوت باشند. به هر حال، این نباید مانع تلاش شما برای دستیابی به آنها شود. درکنار حامی بودن، او باید هنگامیکه برای آرزوهایتان تلاش می‌کنید به شما کمک کند. یک رابطه سالم پشتیبان شماست، با همسری که شما را تشویق خواهد کرد، به هر طریقی که بتواند، حتی اگر به معنای فداکاریهای کوچکش باشد.

 

 

حمایت کامل از ارزوهای شما

 

 

 

8. الهام بخش شماست

برخی افراد می‌توانند چیزهای زیبایی مثل نقاشی و اشعار ادبی بسازند چون در رابطه‌ای هستند که به آنها الهام می‌بخشد تا خلاق و مبتکر باشند. اگر می‌توانید این احساس را در رابطه خود بیابید، فقط به این معناست که شما خوش شانس هستید و هرگز نگذارید این رابطه پایان یابد.

 

 

الهام بخش شماست

 

 

 

9. به شما اجازه می‌دهد چیزهای جدید را امتحان کنید

اگر در رابطه سالمی باشید باید بتوانید تجارب و مهارت‌های جدید کسب کنید . نباید با چیزهایی که باید به شما شادی و رضایت بدهد احساس گیر افتادن و محدود شدن داشته باشید.

 

 

امتحان کردن چیزهای جدید

 

 

 

10. خودخواهی وجود ندارد

خودخواهی در اشکال مختلفی وجود دارد. همیشه باید به یاد داشته باشید که بودن در یک رابطه به این معنی است که احساسات شما مهم هستند و شما حق صحبت درباره همه چیز را دارید، مخصوصا اگر چیزی در ارتباط با رابطه‌تان باشد.

برای مثال، آیا او قبل از انجام کار حیاتی در زندگی احساسات شما را در نظر می‌گیرد؟ آیا این واقعا بهترین چیز است یا او فقط دارد برای منفعت خود این کار را می‌کند؟

 

خود خواهی وجود ندارد

 

 

 

 

11. حسادت وجود ندارد

عدم امنیت ریشه‌ی حسادت است. حسادت اثر عدم اعتماد به نفس در خود و رابطه است. بله، دارا بودن اندکی حسادت در اینجا و آنجا می‌تواند تا حدودی برای رابطه سالم باشد.

اما اگر باعث می‌شود حس ناراحتی و نارضایتی داشته باشید باید شرایط را سنجیده و چیزی که باعث می‌شود شما یا همسرتان حس حسادت یا عدم امنیت کنید را بیابید. می‌دانید که اگر حس اطمینان دارید که رابطه تان ثابت و امن است، رابطه شما یک رابطه خوب است.

 

 

نبود حسادت در زندگی

 

 

 

 

12. باعث می شود اعتماد بنفس‌تان افزایش یابد

روابط خوب می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و به خود اطمینان پیدا کنید. با اعتقاد به چیزی که می‌توانید انجام دهید و چیزی که می‌توانید بدست آورید، او می‌تواند عزت نفس شما را بالا ببرد که در نهایت این شجاعت را به شما می‌دهد که حقیقت خود و بهترین خود باشید.

 

 

افزایش اعتماد به نفس در شما

 

 

 

13. صداقت وجود دارد

وقتی درمورد داشتن یک رابطه سالم صحبت می‌کنیم، صداقت بزرگترین چیز مورد نیاز است. یک رابطه پر از فریب و نیرنگ دیر یا زود محکوم به نابودی است. از طرف دیگر، داشتن کسی که صادق است، برای شما رابطه‌ای بلند مدت و قدرتمند را به بار می‌آورد. وقتی همسر شما با شما رو راست است، به این معنی است که به شما اعتماد دارد و شما برای او مهم هستید.

 

 

صداقت وجود دارد

 

 

 

 

14. با دوام است

در نهایت، به راحتی ترک نمی‌شوید، حتی اگر رابطه صدمه دیده یا به مشکل برخورده باشد. در عوض، هر دوی شما در عشقتان ثابت قدم بوده و به هم کمک می‌کنید این مشکلات را حل نمائید. شما و نیمه دیگرتان در سختی‌ها قدرتمند باقی می‌مانید و این چیزی است که رابطه شما را قدرتمندتر، شادتر و سالم‌تر نگه می‌دارد.

یادتان باشد که بودن در هر نوع رابطه‌ای آسان نیست. نباید انتظار داشته باشید که کسی تمام کار را برای شما انجام دهد و همه چیز نتیجه عالی بدهد. علاوه بر این، فقط پیوسته دریافت نکنید بدون اینکه چیزی را در عوض بپردازید، چون این خودخواهی محض است.

 

 

 

با دوام بودن رابطه زناشویی

 

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1397/10/15 20:36  مدت زمان عضویت:256 روز
0
باسلام خدمت استاد گرانقدر
مطالب جالب بود خدا وند بزرگ به شما جزای خیر دهد کلیه مطالب عالی است
الله یحفظکم
برنامه های مرتبط