شماره تماس پشتیبانی
02188915004

5 اشتباه ارتباطی که روابط زناشویی را نابود می‌کند

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

مشکلات ارتباطی اغلب به مسائل و مشکلات  ارتباط زناشوئی منجر می شود، که تعجب آور نیست. اگر نمی توانید با همسرتان ارتباط برقرار کنید، چطور می‌توانید حسی از عشق و نزدیکی را تجربه کنید؟

هنوز، مشکلات ارتباطی ساده، اغلب به روابط شکست خورده می انجامد. باعث می شود از کارهایی که دیگران اشتباه انجام می دهند تعجب کنید. اینجا قصد داریم پنج اشتباهی که روابط زناشویی را تهدید می‌کنند به به شما معرفی کنیم.

 

1. عدم پرسش سوالات خوب شخصی

هیچ چیزی به طور ضمنی در جمله بالا اشتباه نیست. اما اگر این اتفاق به طور مکرر تکرار شود، منجر به کاهش صداقت می‌شود. بسیاری زوج‌ها سراغ جملات بی‌معنی کلیشه ای می روند، چون نمی دانند چه چیز دیگری بگویند، اما این نوع پرکننده کلام می تواند مخرب باشد. چرا؟

وقتی جملات حاضر و آماده و بدون خلاقیت را بر زبان می آورید، اینطور به نظر می رسد که صرفاً می خواهید چیزی گفته باشید، مثل تکان دادن سر وقتی به طور اتفاقی با کسی ارتباط چشمی برقرار می کنید. "اوه فکر می کنم الان باید بپرسم امروزت چطور بود". این پیامی نیست که بخواهید به کسی بگویید که عاشقش هستید.

وقتی سوالا خوب و منحصر به فردی می پرسید، به هر حال، نه تنها جذاب تر است، بلکه باعث ایجاد ارتباط می‌شود: "برای من اهمیت داری و به تو توجه می کنم". سعی کنید سوالاتی بپرسید همچون "آیا امروز چیز جدیدی یاد گرفتی؟" یا "چه چیزی امروز باعث شد بخندی؟"

سوال آخر مخصوصا تکان دهنده است چون نشان می دهد که شما علاقه خاصی به حال عاطفی او نشان داده اید، و او شادترین بخش روزش را یادآوری می کند. این راهی بهتر برای شروع یک مکالمه حقیقی نیز می باشد.

 

 

عدم پرسش سوالات شخصی خوب

 

 

 

2. بیان نکردن واضحات

"من عاشقتم. زیبایی تو پرنده ها را به آواز وا می دارد (مشخصاً)."

گاهی نیاز داریم برخی حقایق واضح را بشنویم. کافی نیست که فقط یکبار به کسی بگوییم دوستش داریم، چون بعدا حس ما را نمی دانند، "اما الان چی؟" درمورد تعریف ها و تمجیدها نیز چنین است. وقتی نیازهای ما برآورده نشوند، دنبال آن ها در جاهای دیگر خواهیم بود که شیب لغزنده ای در زندگی ما می شود.

 

 

بیان نکردن واضحات

 

 

 

3. نگفتن مشکل یا حقیقت

روابط مستحکم بر اساس توانایی گفتگو در مورد تمام امور ساخته می‌شوند. هر چقدر مکالمات سخت‌تر و ناخوشایندتر داشته باشید، بیشتر به هم اعتماد خواهید داشت.

 

 

نگفتن مشکل یا حقیقت در رابطه زناشویی

 

 

 

4. به هیچ وجه ارتباط نداشتن (یا پرخاشگری به روش غیر مستقیم)

این نوع پرخاشگری موثرترین روش پایان یک رابطه است. اولین قانون ارتباط، قانونی که از هر نکته ای که می‌شنوید مهمتر است، این است که باید انجامش بدهید. صحبت نکردن با همدیگر، فقط صحبت تدافعی، و پنهان شدن پشت کلیشه های بی فکر همیشه راهی برای خاموش نمودن کانال های ارتباطی است. و وقتی ارتباطات متوقف می شود، چه لفظی و چه عملی، آن رابطه شروع به از بین رفتن می کند. دفعه بعد که خواستید به کسی با سکوت درسی بدهید به آن فکر کنید.

ارتباط منبع واقعی زندگی برای رابطه است. بگذارید ادامه یابد و آن را موثرانه انجام دهید، و شما موانعی که تمام زوج ها با آن مواجه می شوند را پشت سر می گذارید و پس از هر پیروزی، حتی به هم نزدیکتر نیز می شوید. اگر متوجه شدید که هیچ وقت دعوا یا مشاجره ای ندارید، عالی است، اما مواظب باشید، چون ممکن است علامت این باشد که برای "برقراری صلح" کاملا با هم در ارتباط نیستید.

 

 

به هیچ وجه با هم ارتباط نداشتن

 

 

 

5. به هم گوش نمی‌کنید و همدلی نمی‌کنید

وقتی کلمه "ارتباط" را می شنوید، آیا کسی را تصور می کنید که صحبت می کند یا در سکوت گوش می‌کند؟ اکثر ما صحبت را تصور خواهیم کرد، اما کلید ارتباط درک شخص دیگر است. وقتی هر دو نفر دنبال درک همدیگر باشند، ارتباط بهتر شکل می گیرد. وقتی هر دو نفر در ارتباط افکارشان متمرکزند، آنوقت چه کسی در آنجا شنونده می شود؟

همدلی جزء کلیدی دیگری از ارتباط در رابطه زناشویی است. همدلی درک و پیوستن به حالت عاطفی همسرتان است. و به این فکر کنید که چقدر مهم است: اگر همدلی نشان ندهید، او در اوقات سخت خود احساس تنهایی خواهد کرد. بسیاری افراد، حتی خود من، اغلب سریع به سراغ نصیحت کردن می رویم. اما وقتی افراد مشکلاتشان را درمیان می گذارند، اغلب به نصیحت نیاز ندارند. آنها به حمایت عاطفی نیاز دارند!

همین الان انتخاب کنید که به تمرین های سالم ارتباطی در رابطه تان پایبند باشید، و با هم برای بهبودی بعنوان یک تیم کار کنید.

 

 

 

به هم گوش نمی کنید و همدلی نمی کنید

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1397/10/17 20:32  مدت زمان عضویت:163 روز
0
سلام به خانم دكتر عزيز ومهربان وهمكاران گراميشان من وهمسر آداب صحبت كردن باهم رو بلد نيستيم وهمسرم از كوچك ترين حرف من شر درست ميكنه وازهم مهم تر آدم اميني نيست اگه باهاش دردودل كني سري تو روت مياره وبر عليه ات استفاده ميكنه وفوق العاده اطرافيان بيشتر از زندگيش دوست داره
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1397/10/17 22:59  مدت زمان عضویت:565 روز
0
سلام دوست عزیز
موضوعی که مطرح کردید را نمیتوان با یک جمله پاسخ دارد.
برای آگاهی بیشتری از خودتان پیشنهاد میکنیم دوره زنان باهوش را شرکت کنید.
چنانچه علاقمند به تهیه این دوره بودید میتوانید با شماره تماس 02188915004 ارتباط برقرار کنید.
پیروز باشید
1397/10/15 20:40  مدت زمان عضویت:165 روز
0
باسلام خدمت استاد گرانقدر خانم دکتر نصری
خدا قوت مطالب جالب بود
برنامه های مرتبط