شماره تماس پشتیبانی
02188915004

احساس امنیت در رابطه عاطفی از مهم ترین وظایف زوج

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

احساس امنیت در رابطه عاطفی از مهم ترین وظایف زوج

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در یک رابطه عاطفی می تواند به تداوم آن کمک زیادی کند و یک رابطه را محکم تر و عمیق تر کند،احساس امنیت در رابطه عاطفی است.
ما نسبت به همسرمان وظیفه داریم که امنیت خاطر او را تامین کنیم، البته این وظیفه هر دو طرف در رابطه است که بتوانند حس امنیت کامل را به یکدیگر بدهند.

اگر برای طرف مقابل یک سوظنی نسبت شما ایجاد شده شما وظیفه دارید نسبت به رفع آن سوءظن اقدام کنید و در مورد آن صحبت کنید.

کسی را بازی ندهید

احساس امنیت در رابطه عاطفی ، چیزی نیست که شما بخواهید با آن بازی کنید و یا آن را به هر دلیلی به خطر بیندازید. بعضی ها عمدا این موضوع را به شوخی می گیرند. این از آن مواردی است که حتی شوخی اش هم زشت و غیرقابل جبران است.

اگر به هر دلیلی دیگر نمی خواهید با او باشید لطفا او را بازی ندهید و جسارت این را داشته باشید که به او بگویید دیگر نمی خواهم با تو ادامه دهم.

 

 

احساس امنیت در رابطه عاطفی

 

 

طرف مقابلتان را به بازی نگیرید. به خاطر شک و سوءظن، شخص مقابل شما بیمار می شود، اعتماد به نفسش از بین خواهد رفت و ممکن است مشکلات عمیق تر و بیشتری برایش به وجود بیاید و سالها نتواند وارد هیچ رابطه عاطفی گردد و این را بدانید که مسئول تمام این اتفاقات شما هستید.

به شخص شکاک کمک کنید

اما یک زمانی هست که طرف مقابل شما در یک رابطه عاطفی فرد شکاک و حساس است و به هر رفتار شما واکنش نشان می دهد، مثلا اگر شما را دائما درحال چت کردن ببیند یا برایش مشخص نباشد که شما با چه کسی تلفنی صحبت می کنید، ناخودآگاه افکار منفی به سراغش می رود و شما هم قطعا از این وضع عذاب می کشید. اینجا قضیه فرق می کند و این شخص نیاز به کمک دارد، باید با او صحبت کنید، تا حد امکان حساسیت های او را درک کنید و سعی کنید در مقابل او رفتاری نکنید که باعث حساسیت او شود.

در نهایت اگر می بینید که طرف مقابلتان اصلاح نمی شود، باید او را نزد یک متخصص ببرید تا درمان شود.

 

 

احساس امنیت در یک رابطه عاطفی

 

 

از وظایف هریک از طرفین رابطه است که به شک، شبه و سوالاتی که در ذهن طرف مقابل ایجاد شده پاسخ دهند.

مثلا ممکن است که یکی از طرفین، حرکتی شک برانگیز انجام دهد، مثل: صحبت مخفیانه با تلفن، یا چت کردن با فردی که برای طرف دیگر شناخته شده نیست. در این مواقع، حتما باید ذهن طرف مقابل را از هرگونه افکار منفی با دادن توضیح نسبت به فردی که با او تلفنی صحبت کرده یا چت کردید خالی کنید.
هرگز سوالات ذهن طرف مقابلتان را با سوال پاسخ ندهید. این وظیفه هر دوطرف یک رابطه است که امنیت در یک رابطه عاطفی را به وجود بیاورند و سعی در لاپوشانی کردن چیزی نباشند، هرگز حس ناامنی و سوءظن را به طرف مقابلتان القا نکنید.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط