شماره تماس پشتیبانی
02188915004

شکست در رابطه عاطفی فقط یک علت بزرگ دارد!!!

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

بن بست در روابط عاطفی از کجا آغاز می شود

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:39
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

بن بست در روابط عاطفی از کجا آغاز می شود؟

ممکن است شما هم با این موضوع روبرو شده باشید که طرف مقابلتان به هرعنوانی می خواهد رابطه عاطفی اش باشما را بع پایان برساند. و برای اینکه به خواسته اش برسد اتفاقا از شما مایه می گذارد و با گفتن جملاتی مثل:

تو خیلی خوبی ولی بودن من کنارت، باعث هدر رفتن وقت شماست!

چون دوستت دارم میخواهم کنارت نباشم!!

من لیاقت داشتن تو رو ندارم و...

جملاتی از این دست، بی دلیل نیستند و مطمئنم اگر ریشه یابی شوند قطعا به یک درگیری به یک اختلاف و دعوا و حتی آزارهای ناخواسته ای که از دوست داشتن زیاد بوده، می رسد. اما به جای عذرخواهی کردن و پس زدن غرورمان با کینه ورزی و غرور بیجا باعث شدیم هر روز شکاف بین ما بیشتر و بیشتر شود.

تا آنجا که دیگر نمی توانیم این اختلاف ها را از بین ببریم و برای ترمیم رابطه خیلی دیر شده و انقدر حاضر نشدیم یکدیگر را بخشیدیم و از هم کینه به دل گرفتیم که دیگر هیچ محبتی از یکدیگر به دل نداریم!

 

 

بن بست در روابط عاطفی

 

 

 

تا دیر نشده به فکر چاره باشید

حتما بر سر مزار عزیزی رفته اید، انگار تمام مزارهای یک آرامستان حسرت هایی را بلند بلند فریاد می زنند، انگار تمام کسانی که بر سر مزار عزیزانشان رفته اند حسرت هایی ابدی در سینه دارند. ممکن است این جملات را زیاد شنیده باشید اما تا جایی که ممکن است قدر لحظات با هم بودن را بیشتر بدانیم.

پا گذاشتن بر روی غرورمان نه تنها درد ندارد بلکه گاهی اوقات ممکن است یک شیرینی ابدی به همراه داشته باشد.

بخشیدن همیشه شیرین و لذت بخش است. راه و روش های صحیح عذرخواهی کردن را بدانیم، مهرافروزی و محبت هایمان را از یکدیگر دریغ نکنیم، روزگار همیشه فرصت جبران نمی دهد.

  

مرد بودن را از همسرتان نگیرید!

خانم های عزیز، سعی کنید کارهایی که بیشتر جنبه مردانه دارند را به همسرتان بسپارید!! البته این به معنای آن نیست که شما هیچ کاری بلند نباشید و اگر در موقعیتی بودید که همسرتان در کنارتان نبود، هیچ کاری از دستتان برنیاید.

اما منظورم از این حرف این است که انجام دادن کارهایی که در فرهنگ ما آقایان آنها را بیشتر انجام می دهند، برای همسرمان لذت بخش است. مردان ذاتا دوست دارند که تکیه گاه باشند، تکیه گاه بودن به مردها حس قدرتمندی می دهد و از اینکه می بینند می توانند همسرشان را حمایت کنند اعتماد به نفس می گیرند.

البته هرگز نگاه من به کارها و زندگی جنسیتی نیست و معتقدم زن و مرد باید در کنار یکدیگر و واقعا دوش به دوش هم زندگی را پیش ببرند ولی اجازه بدهید همسرتان حس مرد بودن حس قدرتمند بودن را داشته باشد. یکی از راه های جلوگیری از رسیدن به بن بست در روابط عاطفی دادن حس قدرتمندی به همسرتان است.

 

 

بن بست در روابط عاطفی

 

 

استراتژی رابطه را یاد بگیرید

اگر در رابطه عاطفی ای هستید که قرار است به ازدوج منجر شود سطح عشق ورزی طرف مقابتان را بسنجید و این جز با شناخت طرف مقابل به دست نمی آید. احساساتی نشوید و با عقلتان بسنجید نه با قلبتان.

کاری نکنید که با یک دنیا عشق و علاقه وارد زندگی مشترک شوید و بعد از مدتی و با اتفاقات ناگواری که ممکن است برایتان بیفتد با یک قلب شکسته از این زندگی خارج شوید. بن بست در روابط عاطفی قطعا ریشه در شناخت قبل از ازدواج و دوران نامزدی دارد. برخلاف بسیاری که فکر می کنند با ورود به زندگی مشترک و شروع اختلاف هاست که یک زندگی مشترک به بن بست و انتهای خود می رسد.

برای شناخت طرف مقابلتان هرچقدر زمان بگذارید، ضرر نکردید و در عوض شروع زندگی شما آگاهانه و از روی شناخت خواهد بود.

برای اینکه با این مشکلات روبرو نشوید باید مهارت های ارتباطی خودتان را افزایش دهید، تا می توانید قبل از ورود به رابطه یا حتی در حین یک رابطه عاطفی حتما حتما مطالعه کنید، آموزش ببینید و سعی کنید آگاهانه طرف مقابلتان را بشناسید.

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

بن بست در روابط عاطفی از کجا آغاز می شود

00 ساعت و 39 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1398/8/16 19:15  مدت زمان عضویت:369 روز
0
سلام
مثل همیشه عالی
با آموزشهای شما تغییر بزرگی کردم و پارتنرم به دنبال این تغییر من با اینکه فرد درونگرایی هستش تغییرات فاحشی کرده و خیلی خیلی بیشتر از قبل از هر نظر مورد توجه ش واقع شدم.
توجه.احترام.دست و دلبازی.1کم هم زبونش وا شده😃
ممنون از شما
1398/8/16 18:52  مدت زمان عضویت:37 روز
0
خیلی ممنونم. امید به روزی که تمام زنان کشورم‌ به ارزش گذاری خودشون برسن.
1398/8/16 16:58  مدت زمان عضویت:72 روز
0
واقعا خسته نباشی خانم دکتر واقعا حرفاتون بهترین راهنما هستن...
1398/8/16 16:58  مدت زمان عضویت:72 روز
0
واقعا خسته نباشی خانم دکتر واقعا حرفاتون بهترین راهنما هستن...
1398/8/15 10:13  مدت زمان عضویت:13 روز
0
شوهرم یه زن دیگه رو دوست داره از مجردیش هم با اون بوده.متاسفانه اونم متاهله من رو چجوری راهنمایی میکنید که دائم با ابراز عشق همسرم ب اون روبه رو میشم و میدونم این رابطه از طرف همسر من ادامه پیدا کرده اگه این نره سمتش اون نمیاد ولی وقتی این میره اونم ردش نمیکنه😑
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/18 15:27  مدت زمان عضویت:542 روز
0
شرایط واقعا سخت و دشواری دارید چرا که فهمیدن و پذیرش خیانت خیلی سخت هست. اونچه که در خیانت اتفاق می افته ضربه خوردن بزرگ به اعتماد هست که بازسازی اون خیلی سخت تر و زمان بر تره. مراحل خیانت می تونه تا حدودی مثل مراحل سوگواری باشد و در انتها باید به پذیرش این واقعیت منتهی بشه. بنابراین سعی کنید که احساسات مختلفی که در این ماجرا برای شما به وجود آمده رو کاملا بپذیرید. سعی کنید که به خودتون زمان بدید و بعد در این مورد تصمیم بگیرید .هر چقدر زمان بیشتری به خودتون بدید آرامش بیشتری پیدا می کنید و بدور از هیجان و احساسات می توانید تصمیم درستی بگیرید.
زمانی که متوجه همچین قضیه ای شدین ‌آیا همون موقع ازهمسرتون خواستین که واستون توضیح بده یا نه و‌ واکنش تندی نشون دادین ؟ نوع برخوردتون‌ با این قضیه مهمه،و بعد از اون هم واکنش همسر شما؟!
فکر کنید اگر کسی از دوستان و ‌نزدیکان شما همچین موردی واسش پیش اومده بود شما چه پیشنهاد و یا راهکاری بهش میدادین ؟
و مهمتر از همه سعی کنید سود و زیان ادامه و یا قطع رابطه رو بررسی کنید قطعا بررسی این موارد در تصمیم گیری بهتر بهتون کمک میکنه.
حتما از یک زوج درمانگر کمک بگیرید
موفق باشید
1398/8/15 10:00  مدت زمان عضویت:315 روز
0
سلام خانم نصری عزیز میشه بگید چگونه این حس قدرت را به مرد خیانتکار بدهم
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/18 15:10  مدت زمان عضویت:542 روز
0
کاربر گرامی لطفا سوال خودتون رو به صورت کامل و به دور از ابهام برای ما ارسال کنید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی کنیم.
موفق باشید
1398/8/14 23:12  مدت زمان عضویت:13 روز
0
سلام و خسته نباشي خدمت خانم نصري عزيز
واقعا مطالبتون آموزنده و كاربردي هستش. تمام مطالب واقعا تو زندگي هر كسي اتفاق ميفته و نياز به مشاوره هست.
1398/8/14 22:19  مدت زمان عضویت:114 روز
0
عالی بود عالی حرف نداری کاش قیمت پکیج هاتون کمتر بود میگرفتیم
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/18 12:47  مدت زمان عضویت:542 روز
0
ممنون از همراهی شما
در صورتی که به هیچ عنوان نمی توانید دوره های آموزشی را تهیه کنید ، می توانید از دوره های آموزشی رایگانِ موجود در سایت و اپلیکیشن استفاده کنید و بهره ببرید
موفق باشید
1398/8/14 17:13  مدت زمان عضویت:322 روز
0
خیلی خوب بود خانم نصری ، من با دقت تمام گوش دادم و قسمت کوتاهش رو هم برای همسرم فرستادم . کاش بتونیم رو این احساس کنترل داشته باشیم
1398/8/14 17:12  مدت زمان عضویت:322 روز
0
خیلی خوب بود خانم نصری ، من با دقت تمام گوش دادم و قسمت کوتاهش رو هم برای همسرم فرستادم . کاش بتونیم رو این احساس کنترل داشته باشیم .
1398/8/14 17:12  مدت زمان عضویت:322 روز
0
خیلی خوب بود خانم نصری ، من با دقت تمام گوش دادم و قسمت کوتاهش رو هم برای همسرم فرستادم . کاش بتونیم رو این احساس کنترل داشته باشیم .
1398/8/14 11:48  مدت زمان عضویت:322 روز
0
سلام به استاد بزرگوار خانم نصری و گروه قدرتمند شما
من حدود 8 ماه هست که از طریق فضای مجازی با آقایی اشنا شدم من 30سالم هست و ایشون 34سالشون هست هر دو مون داری مدرک کارشناسی ارشد و تحصیلکرده هستیم ایشون مدیر عامل یک شرکت هستند و ما از لحاظ سطح طبقاتی با هم بسیار اختلاف داریم.راستش د راوایل اشنایی من به ایشوم گفتنم که فضای مجازی یک یاز راههای آشنایی طرفین هست و برای شناخت بیشتر اگه واقعا قصد ازدواج دارید باید به شهر من رفت وآمد کنید و ما بیشتر همدیگر رو بشناسیم ایشون با کلی بدقولی بعد از سه ماه به دیدن من آمدن و یک دست گل بسار خوشگل هم برای من آوردن..راستش اون روز من و ایشون حرف زیادی برای گفتن نداشتیم چون بیشتر حرفا رو تا قبل از آمدن تلفنی باهم گفته بودین..و اون روز ایشون تقریبا سرشون توی گوشی خودشون بود چون به هرحال مشغله کاری زیادی دارن..خلاصه بعد از اولین دیدار ایشون به من قول دادن بازه به شهر ما بیان تا ما همدیگر رو بیشتر ببینیم و بیشتر بشناسیم اما مدام بدقولی میکنند و نمیان و سرشون به کار و تفریح با دوستان و کلاس هاشون گرمه...و بعد از اولین دیدار ایشون گفتند م از شما خوشم اومده و میخوام باشما ازدواج کنم...و قول و قرار ازدواج گذاشتند اما تا به امروز که این مطلب را برای شما مینویسم اقدامی نکردن و مدام در حال بهونه آوردن هستند .نکته ای که وجود داره اینه که ایشون هر وقت قول میدن که بیان نمیان و به جاش میرن تفریح یا سرکار و وقتی من تماس میگیرم و دلیل را می پرسم فقط با یک عذرخواهی سر و ته قضیه رو جور میاره...جالب تر هم اینه که من تا زنگ نزنم ایشون به من زنگ نمیزن و این خیل یبه من بر میخوره به خازر همین یک ماه اصلا بهشون زنگ نزدم دریغ از یک تماس.......و مشکلا ت خانوائگی،شغلی و....را بهونه می کنند و میگن بعد از ازدواج بیستر بهت توجه میکنم....د رحالیکه کسی که الان اینجوری چطوری میشه بعد از ازدواج یهویی تغییر کنه....ایشون به گفته خودشون مدتی تحت نظر روانپزشک بودن و الان با از دست دادن پدر خودشون و یه سری مشکلات با خانواده خودشون بهم ریختند...من هر وقت با زبان نرم و محترمانه دلیل بی توجهی رو میپرسم ایشون میگن حل میشه همه چیز تو فقط یه خورده صبر کن من فعلا تمرکزم رو ی مشکلاتم هست و با این حواس پرتی نمی تونم فعلا اقدامی انجام بدم
راستش،من تقریبا وابسته ش شدم و نمی دونم در این وضعیت چطوری تصمیم بگیرم و با قدرت پیش برم ..من اولویت زندگی اون نیستم و خودم بهتر میذونم و قتی بهش زنگ میزنم نصف حرفاش در مورد رابطه جنسی هست...در مورد آینده برنامه هاش رو به من میگه اما از عملی کردن اونا خبری نیست....به قول خانم نصری بزرگوار کسی که اوایل آشنایی بدون هیچ شناختی خیلی راحت بگه دوست دارم و عاشقتم معلومه قبلا سابقه داره..
الان من موندم چیکار کنم با این رابطه ای که توجه متقابل وجود نداره و همه چیز در حد حرف،و ایشون تلاشی برای به دست آوردن من نمی کند..خانم نصری بزرگوار لطفا من رو راهنمایی کنید....
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/18 11:50  مدت زمان عضویت:542 روز
0
امروزه امکان ارتباط و آشنایی بین دو نفر از راه های مختلفی امکان پذیره حتی از مسیر های خیلی دور، اونچه که در این ارتباطات مهم هست نحوه ی شناخت طرفین از همدیگه هست.گاهی توی روابطی که شروع اون ها بصورت حضوری هم بوده و دو نفر همدیگر رو انتخاب کردن به میزانی که باید نمی تونن شناخت پیدا کنن و در نهایت اون ارتباط به مشکل میخوره یا کاملا از بین میره. پس قطعا نحوه و میزان شناخت شما خیلی مهم تر از نحوه ی آشنایی شماست .من نمی دونم چه صحبت ها و توافقاتی درباره ی ازدواج و زنگی مشترک با هم داشتین ولی اگر مدت مشخصی رو برای اقدام و رسمی شدن ارتباطتون در نظر گرفتین الزامی وجود نداره که هر روز اون رو یاد آوری کنید و بهتره در این مدت تمرکزتون رو روی شناخت بیشتر بگذارید.
هرچقدر هم که ایشون مشغله ی کاری داشتن باز هم بهتر بود زمانی که به شما اختصاص دادن رو برای شما می گذاشتن تا بتونید بیشتر با هم ارتباط برقرار کنید نه اینکه کارهای شخصیشون رو انجام بدن مگر موارد ضروری!
در نظر داشته باشید که طرف مقابل شما هر رفتاری که داشته باشه ممکنه بعد از ازدواج بین ده تا سی درصد افزایش پیدا کنه و شما باید به این مساله توجه کنید اگر خارج از پذیرش شماست ریسک نکنید.
اختلاف از هر نظری که باشه فرهنگی ، اجتماعی ، خانوادگی ، تفریحی،اقتصادی و هر مساله ای که ممکنه در زندگی زوجین وجود داشته باشه ممکنه بعدا باعث اختلافات شدید تر و شکست اون ارتباط و ازدواج بشه .هر چقدر شدت این اختلافات بیشتر باشه احتمال شکست و چالش هم بیشتر خواهد، شاید با خودتون بگید من خودم رشد کردم و پیشرفت کردم و با این فرد همخوانی دارم ، اما این به تنهایی کافی نیست چون نمی تونه واقعیت و نوع تفکر خانواده ها رو عوض کنه، بهتره در چنین حالتی با شخصی که شرایط مشابه شما داشته ، ارتباط برقرار کنید
ما نمی تونیم ایشون رو قضاوت کنیم و درباره ی رفتارهاشون صحبت کنیم اما شما باید با توجه به نوع رفتاری که باهاتون میشه تصمیم بگیرید که در این رابطه بمونید یا خیر؟
کسی که به شما توجه نمی کنه و باشما یک رابطه ی یک طرف داره و به گفته ی خودتون به هیچکدوم از حرفاش عمل نمی کنه ، آیا فرد مناسب برای ازدواج و ارتباط هست؟
شما زمانی می تونید درباره ی قول و قرارهای ازدواج با یک نفر امیدوار باشید که حرف و عملشون در یک جهت باشه.
حتما از یک مشاوره فردی کمک بگیرید
در همین رابطه ی دوره ی زنان باهوش هم به شما پیشنهاد می شود که می توانید از طریق لینک زیر
https://www.parisanasri.com/product/8-art-raz-pack
یا تماس با شماره ی 02188915004تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.
موفق باشید
1398/8/12 21:46  مدت زمان عضویت:109 روز
0
باعرض سلام و خسه نباشی خدمت پرسطا نصری عزیز و همه همکارانتون واقعا مطالبتون عالی وکاربدیه🤩🤩🤩
1398/8/12 14:21  مدت زمان عضویت:34 روز
0
خانم دکتر واقعا حرفاتون انقدددددرررر عالیه انقدر از ته دله من در بدترین حالات روحیم که گوش میکنم آروم آروم میشم دقیقا مشکلات روزمره ای هست که ما باهاش دست به گریبان هستیم و هیچ کس نداریم که راهنمایی امون کنه و بهمون کمک کنه دست مریضاد واقعا درود به شرفتون ....
1398/8/12 14:21  مدت زمان عضویت:34 روز
0
خانم دکتر واقعا حرفاتون انقدددددرررر عالیه انقدر از ته دله من در بدترین حالات روحیم که گوش میکنم آروم آروم میشم دقیقا مشکلات روزمره ای هست که ما باهاش دست به گریبان هستیم و هیچ کس نداریم که راهنمایی امون کنه و بهمون کمک کنه دست مریضاد واقعا درود به شرفتون ....
برنامه های مرتبط