شماره تماس پشتیبانی
02188915004

بن بست در روابط عاطفی از کجا آغاز می شود

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:39
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

بن بست در روابط عاطفی از کجا آغاز می شود؟

ممکن است شما هم با این موضوع روبرو شده باشید که طرف مقابلتان به هرعنوانی می خواهد رابطه عاطفی اش باشما را بع پایان برساند. و برای اینکه به خواسته اش برسد اتفاقا از شما مایه می گذارد و با گفتن جملاتی مثل:

تو خیلی خوبی ولی بودن من کنارت، باعث هدر رفتن وقت شماست!

چون دوستت دارم میخواهم کنارت نباشم!!

من لیاقت داشتن تو رو ندارم و...

جملاتی از این دست، بی دلیل نیستند و مطمئنم اگر ریشه یابی شوند قطعا به یک درگیری به یک اختلاف و دعوا و حتی آزارهای ناخواسته ای که از دوست داشتن زیاد بوده، می رسد. اما به جای عذرخواهی کردن و پس زدن غرورمان با کینه ورزی و غرور بیجا باعث شدیم هر روز شکاف بین ما بیشتر و بیشتر شود.

تا آنجا که دیگر نمی توانیم این اختلاف ها را از بین ببریم و برای ترمیم رابطه خیلی دیر شده و انقدر حاضر نشدیم یکدیگر را بخشیدیم و از هم کینه به دل گرفتیم که دیگر هیچ محبتی از یکدیگر به دل نداریم!

 

 

بن بست در روابط عاطفی

 

 

 

تا دیر نشده به فکر چاره باشید

حتما بر سر مزار عزیزی رفته اید، انگار تمام مزارهای یک آرامستان حسرت هایی را بلند بلند فریاد می زنند، انگار تمام کسانی که بر سر مزار عزیزانشان رفته اند حسرت هایی ابدی در سینه دارند. ممکن است این جملات را زیاد شنیده باشید اما تا جایی که ممکن است قدر لحظات با هم بودن را بیشتر بدانیم.

پا گذاشتن بر روی غرورمان نه تنها درد ندارد بلکه گاهی اوقات ممکن است یک شیرینی ابدی به همراه داشته باشد.

بخشیدن همیشه شیرین و لذت بخش است. راه و روش های صحیح عذرخواهی کردن را بدانیم، مهرافروزی و محبت هایمان را از یکدیگر دریغ نکنیم، روزگار همیشه فرصت جبران نمی دهد.

  

مرد بودن را از همسرتان نگیرید!

خانم های عزیز، سعی کنید کارهایی که بیشتر جنبه مردانه دارند را به همسرتان بسپارید!! البته این به معنای آن نیست که شما هیچ کاری بلند نباشید و اگر در موقعیتی بودید که همسرتان در کنارتان نبود، هیچ کاری از دستتان برنیاید.

اما منظورم از این حرف این است که انجام دادن کارهایی که در فرهنگ ما آقایان آنها را بیشتر انجام می دهند، برای همسرمان لذت بخش است. مردان ذاتا دوست دارند که تکیه گاه باشند، تکیه گاه بودن به مردها حس قدرتمندی می دهد و از اینکه می بینند می توانند همسرشان را حمایت کنند اعتماد به نفس می گیرند.

البته هرگز نگاه من به کارها و زندگی جنسیتی نیست و معتقدم زن و مرد باید در کنار یکدیگر و واقعا دوش به دوش هم زندگی را پیش ببرند ولی اجازه بدهید همسرتان حس مرد بودن حس قدرتمند بودن را داشته باشد. یکی از راه های جلوگیری از رسیدن به بن بست در روابط عاطفی دادن حس قدرتمندی به همسرتان است.

 

 

بن بست در روابط عاطفی

 

 

استراتژی رابطه را یاد بگیرید

اگر در رابطه عاطفی ای هستید که قرار است به ازدوج منجر شود سطح عشق ورزی طرف مقابتان را بسنجید و این جز با شناخت طرف مقابل به دست نمی آید. احساساتی نشوید و با عقلتان بسنجید نه با قلبتان.

کاری نکنید که با یک دنیا عشق و علاقه وارد زندگی مشترک شوید و بعد از مدتی و با اتفاقات ناگواری که ممکن است برایتان بیفتد با یک قلب شکسته از این زندگی خارج شوید. بن بست در روابط عاطفی قطعا ریشه در شناخت قبل از ازدواج و دوران نامزدی دارد. برخلاف بسیاری که فکر می کنند با ورود به زندگی مشترک و شروع اختلاف هاست که یک زندگی مشترک به بن بست و انتهای خود می رسد.

برای شناخت طرف مقابلتان هرچقدر زمان بگذارید، ضرر نکردید و در عوض شروع زندگی شما آگاهانه و از روی شناخت خواهد بود.

برای اینکه با این مشکلات روبرو نشوید باید مهارت های ارتباطی خودتان را افزایش دهید، تا می توانید قبل از ورود به رابطه یا حتی در حین یک رابطه عاطفی حتما حتما مطالعه کنید، آموزش ببینید و سعی کنید آگاهانه طرف مقابلتان را بشناسید.

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

بن بست در روابط عاطفی از کجا آغاز می شود

00 ساعت و 39 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط