شماره تماس پشتیبانی
02188915004

روش های موثر برای انتخاب درست همسر

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:37
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 2
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

از کجا بفهمیم انتخابمان درست است؟

با کسی که دوستش داری ازدواج نکن!! اگه میخوای بدونی چرا نباید با کسی که دوستش داری ازدواج کنی این متن رو تا انتها بخون به جوابت می رسی!

با توجه به خاصیتی که انسان دارد نمی توان گفت که شخصیت آدم ها ثابت است و شما براساس این بتوانید یک انتخاب صد در صد درست داشته باشید و با خیال بگویید که انتخاب درستی داشتید. انسان مدام در حال تغییر هستند، همانطور که شما نسبت به ده سال گذشته تغییرات زیادی داشتید از نوع جهان بینی، نگاه به دنیا، شخصیتتان، ظاهر و حتی ذائقه تان هم تغییر کرده است.

قطعا انتخاب درست همسر هم نیازمند مطالعه و دقت نظر است، همانطور که شما در خرید یک مانتو یا شلوار دقت زیادی به خرج می دهید و کلی وسواس به خرج می دهید من در عجبم که بعضی ها چطور انقدر راحت دست به انتخاب می زنند؟

پس نمی توان گفت که صد در صد آدم ها همان چیزی هستند که می بینید و نباید از کسی توقع داشته باشید که برای همیشه و تا ابد خوب بماند. یک انسان فرهیخته می تواند قاتل هم باشد‍! و برعکس یک انسان بزهکار هم می تواند روزی به انسانی شریف تبدیل شود.

 

پس چطور می توانیم انتخاب درستی باشیم؟

زمانی شما می توانید در انتخاب درست همسر خوب عمل کنید که اولا شما بتوانید تفاوت ها و اختلافات کسی را تحمل کنید یا بهتر بگویم اگر بتوانید تفاوت ها و اختلاف نظر کمتری با کسی داشته باشید و از طرفی به نقاط مشترک بیشتری با طرف مقابلتان برسید، قطعا چالش های کمتری پیش روی شماست و در آینده با مشکلات کمتری مواجه خواهید بود و در نتیجه انتخاب درست و بهتری خواهید داشت.

اما چرا نباید با کسی که دوستش داریم ازدواج کنیم؟ در ادامه متن از مشکلاتی خواهم گفت که بسیاری از دختران و پسران با آن درگیر هستند و نمی دانند که با کسی که دوستش دارند ازدواج کنند یا نه!!

 

 

 

انتخاب درست همسر

 

 

 

خودتان را گول نزنید، ظاهر زیبای دیگران برایتان نان و آب نمی شود!

قطعا برای شما هم پیش آمده که با افرادی برخورد کردید که از لحاظ ظاهری بسیار افراد مرتب، شیک و زیبایی به نظر می رسند اما هنگام معاشرت با آنها نه تنها هیچ نشانی از آن همه زیبایی ظاهری در شخصیت آن ها دیده نمی شود بلکه ممکن است صفات بسیار زشت و ناپسندی همه داشته باشند!!

البته این به آن معنا نیست که همه کسانی که شیک پوش و زیبا هستند، حتما آدم های بدی هستند، خیر منظورم ابدا این نیست.

اما هستند کسانی که برخلاف ظاهر زیبایشان که اتفاقا جذاب هم هست، اخلاق و شخصیتی درخور ظاهر زیبایشان ندارند!

و متاسفانه هستند دختران و پسرانی که شیفته همین ظاهر زیبا می شوند و از شخصیت،منش و اخلاق طرف مقابل چشم پوشی می کنند. و همینجا دقیقا نقطه عطفی است بر شروع یک زندگی که سراسر ناکامی و تلخ کامی است، لطفا با کسی که دوستش دارید، فورا ازدواج نکنید!!

دوست خوب من، سعی کن انتخابت رو صرفا بر اساس زیبایی ها و ظاهر طرف مقابلت انجام ندی. چشم و ابروی مشکی ، بدن ورزیده و قد بلند و ... برای تو تکراری میشه و هیچ کدوم از اینها نمی تونه ضامن یک زندگی آرام باشه.

برای شناخت بهتر ببینید طرف مقابلتان چه منش و مرامی دارد! یک همسر خوب،یک شریک خوب، عملا باید رفیقی خوبی برایتان باشد! سنجش مرام و معرفت طرف مقابلتان در انتخاب درست همسر به شما کمک فراوانی می کند.

یکی دیگر از مواردی که با توجه به آن می توان به شخصیت طرف مقابل پی برد این است که مدتی او را زیرنظر بگیرید و ببینید در رفتارش با شما و دیگران چقدر مرام دارد؟

آیا محبت های شما را با محبت پاسخ می دهد؟

دوستان عزیزم این نکته بسیار مهمی است که اگر شما کسی را دوست دارید یا حداقل اینکه اگر کسی نظر شما را نسبت به خودش جلب کرده دلیل بر این نیست که او فردی همه چی تمام است و صرف اینکه شما با دیدن او حس خوبی پیدا می کنید، پس حتما آدم خوبی هم هست و شما انتخاب درستی داشتید و این انتخاب می تواند شما را خوشبخت کند نه این درست نیست، باید برای شناخت او زمان بگذارید و سعی کنید مواردی که برای سالم بودن شخصیت یک فرد مهم است را در نظر بگیرید تا شناخت لازم نسبت به او را پیدا کنید.

 

 

انتخاب درست همسر

 

 

 

طرف مقابلتان چقدر ظرفیت دوست داشتن را دارد؟

چرا نباید با کسی که دوستش داری ازدواج کنید؟!

چون دوست داشتنی که در سنین پایین اتفاق می افتد و صرفا به علت ترشح هورمون های بدن است، نمی تواند خوشبختی شما را تضمین کند.

من موافق ازدواج جوانان هستم، از دیدن خوشبختی و خوشحالی جوانان سرزمینم بی نهایت خوشحال می شوم. اما عزیزانم نکته اینجاست که انتخاب های سرسری و بدون تفکر، انتخاب هایی که از سر هوس و لذت های گذرا صورت می گیرد هرگز دوام نخواهد آورد و هیچ گاه نمی تواند خوشبختی شما را تضمین کند.

انتخاب همسر را با چشمانی باز و آگاهانه انجام دهید، اگر به طرف مقابلتان عشق می ورزید، ملاحظه کنید که او چقدر این عشق، علاقه و محبت شما را می فهمد و می بیند و چقدر می تواند پاسخ محبت شما را بدهد.

البته یک زمانی هست که طرف مقابلتان شخصیتی درونگرا دارد و پاسخ محبت ها و علاقه زبانی شما را ممکن است با رفتارش پاسخ دهد که این اصلا مورد بحث ما نیست. منظور من اصطلاحا مرام و معرفت است.

مخصوصا زمانی که طرف مقابل بفهمد شما او را دوست دارید آیا از این دوست داشتن شما گروکشی می کند؟

دوستان عزیزم، این ها مسائل بسیار مهمی هستند که شما قبل از ازدواج حتما حتما باید در نظر بگیرید و با توجه به این نکات طرف مقابلتان را به خوبی بشناسید. فراموش نکنید مشخصات ظاهری به زودی برایتان تکراری می شود و چیزی که باعث تداوم یک زندگی مشترک می شود منش، مرام و معرفت طرفین یک رابطه است.

                     نکات بیشتر را در این دو ویدئوی لایو می توانید ببینید.

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

روش های موثر برای انتخاب درست همسر - قسمت1

00 ساعت و 19 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

روش های موثر برای انتخاب درست همسر - قسمت2

00 ساعت و 18 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1398/3/20 09:17  مدت زمان عضویت:300 روز
0
سلام پریسای عزیزم وقت بخیر ....خدا قوت ‌.خسته نباشی دلاور 🤗 من دختر خانومی هستم مجرد الان که این کلیپ شما رو دیدم گفته بودید با کسی ازدواج کنید که با او اختلاف نظر کمتری دارید من این حرف شما رو قبول دارم اما یه چالش جدیدی برای من ایجاد شده و اون هم اینکه اگر بعد چندین خواستگار ما بفهمیم مثلا خواستگاری که دوسال پیش داشتیم نسبت به خواستگارهایی که الان میاد انسانی بود که با ما همخوانی بیشتری داشت چیکار باید بکنیم ؟مثلا هر دختر یا پسری وقتی نظرش راجع به یه خواستگاری منفیه به این امید رد میکنه که فکر میکنه کیس مناسب تری پیش میاد اما شاید بعدها بفهمه اونی که دوسال پیش با قبلا( اومده/ رفته) خواستگاریش نسبت به ایمیلی که الان میره خواستگاری...کیس بهتری بوده باید چیکار کنه؟من خودم به شخصه نگران این هستم که چند درصد احتمال داره اونی که ردش کردم مناسبتر از اون برام بیاد
پاسخ ها
سبا یعقوبی - مشاور سایت
1398/3/20 18:34  مدت زمان عضویت:480 روز
0
سلام دوست عزیز
ازدواج به خودی خودی جزء بزرگترین و مهمترین تصمیم های زندگی هر کسی است
مسلما در حال حاضر شما نمی تونید به گذشته برگردید یا خواستگاری برید چون شرایط نسبت به دوسال پیش قطعا تفاوت دارد. و همینطور نمی توانید اگر ازدواج کردید و کسی را پیدا کردید که خیلی به اخلاقیات و روحیات شما نزدیک بود ، بی خیال ازدواج و تعهدتان نسبت به زندگی و همسرتون بشید و با فرد جدیدی وارد رابطه بشید!
اما نباید ما انتظارات و توقعات فضایی داشته باشیم چون در نهایت این خودِ ما هستیم که سرخورده می شویم و ممکنه نتونیم انتخاب درستی داشته باشیم
در نظر داشته باشید که همیشه زیباتر و جذاب تر و مهربان تر از شریک زندگی ما وجود دارد ولی نباید به امید خواستگاری احتمالی یا خوشبختی احتمالی خیلی راحت موقعیت های مناسب خودمان را از دست بدهیم. مواجهه نزدیک با یک تصمیم بزرگ باعث میشه استرس زیادی به آدم وارد بشه. استرس زیاد این خاصیت را دارد که هم بدن هم تفکر و حس‌های درونی را به هم بریزد. خیلی‌ها از دل درد تا گرفتگی صدا تا به‌هم ریختگی شدید درونی تجربه می‌کنند و به دنبالش نمی‌توانند بد و خوب را تشخیص بدهند مثل قبلشون. خب راهش اینه که در استرس زیاد تطابق رخ بدهد. در بحثی مثل انتخاب همسر باید محتاط باشی ولی وسواسی نشی و باید با توجه به ملاک هایی که برای انتخاب همسر داشتی، بتونی انتخاب کنی و با کمترین خطا تصمیم درست تری بگیری! موفق باشید
برنامه های مرتبط