شماره تماس پشتیبانی
02188915004

اختلاف سن در ازدواج باعث ایجاد اختلال در زندگی ما می شود؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

آیا اختلاف سن در ازدواج باعث ایجاد اختلال در زندگی ما می شود؟

به عنوان مثال: آیا با کسی که با او 10 سال اختلاف سنی داریم می توان ازدواج کرد؟

در اختلاف سنی بالا، مثلا: زن و مردی را تصور کنید که با یکدیگر 10 سال اختلاف دارند، علاوه بر تحمل اختلاف سنی 10 ساله باید یک اختلاف فرهنگی ده ساله را نیز تحمل کنند! 

تصور کنید ده سال بعد خانم یک زن 35ساله است اما آقا یک فرد 45ساله است. زن همچنان پرشور و انرژی  است اما مرد بیشتر در خودش است، دوراندیشی ها و افکار و رفتار یک مرد میانسال را دارد.

تازه این یک اختلاف 10ساله است و بعضی ها را می بینم که با اختلاف سنی 15 و حتی بیشتر هم ازدواج می کنند بدون این که به یک مشاوره ازدواج مراجعه کرده باشند و یا عواقب آن را سنجیده باشند.

 

 

اختلاف سنی در ازدواج

 

چاره کار کجاست؟

اگر به هر دلیلی قرار است ازدواجی با اختلاف سنی بالا صورت بگیرد بهتر است قبل از ازدواج حتما با یک مشاوره ازدواج صحبت کنید تا آزمون های مربوط به شخصیت و ازدواج را از هر دوطرف بگیرد.

نتایج این آزمون ها مشخص می کند که آیا دونفری که اختلاف سنی بالایی دارند، می توانند درکنار یکدیگر زندگی کنند یا خیر!

اگر حاضر شدید که به یک ازدواج با اختلاف سنی بالا تن دهید، حتما عواقب آن را در نظر بگیرید، تصمیمات احساسی نگیرید و سعی کنید با طرف مقابلتان در مورد تمام مسائلی که ممکن است در آینده با آن به مشکل بخورید صحبت کنید؛مثلا:  تصمیم برای بچه دار شدن و...

اختلاف سن در ازدواج افرادی که در آن، زن و مرد سن بالایی دارند، چالش زیادی ندارد به دلیل اینکه مرد و زنی که در سن بال ازدواج می کنند بیشتر به دنبال آرامش هستند و در اغلب موارد باهم کنار می آیند.

اما در سنین میانسالی و پایین تر حتما زن و مرد باید قبل از ازدواج به یک متخصص یا مشاوره ازدواج مراجعه کنند و با مشورت متخصص اقدام به ازدواج کنند.

در غیراینصورت قطعا با ازدواجشان به مشکل خواهند خورد

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1398/5/27 15:32  مدت زمان عضویت:64 روز
0
نظرتون در مورد اختلاف سنی 8 سال چیه ؟ . مرد متولد سال71 و خانوم متولد سال 79
1398/4/7 18:28  مدت زمان عضویت:115 روز
0
عالی ، بنظرشما 6سال فاصله سنی خوبه من اقامون 6سال بزرگترن
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/4/9 11:10  مدت زمان عضویت:513 روز
0
یکی از مسائل مهمی که باید برای ازدواج به آن توجه کرد اختلاف سنی افراد هست.بعضی ها معتقدند زن حتما باید از مرد کوچک تر باشه و بعضی ها هم سن رو فقط یک عدد می دونند اما بصورت کلی قانونی برای این موضوع وجود نداره و در صورتی که پسر و دختر از لحاظ بلوغ فکری و رشدی و فرهنگی و اجتماعی با هم هم کفو باشند مساله ای ایجاد نمی شود .همه ی روانشناسان و مشاوران اختلاف سنی مناسب را معمولا 4 سال می دانند اما حداکثر تا 6 سال و بیشتر از 6/7سال توصیه نمی شود.با توجه به اینکه مرد باید سرپرستی و مسعولیت رفاه خانواده را بر عهده بگیرد بهتر است چند سالی بزرگ تر از خانم باشد
موفق باشید
برنامه های مرتبط