شماره تماس پشتیبانی
02188915004

بردگی عاطفی را انتخاب می کنید یا آزادی عاطفی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:28
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

شاید این واژه برای بسیاری از شما عجیب باشد. اما گاهی اوقات در یک رابطه عاطفی از خودمان "ضعف" نشان می دهیم. ضعف ها اساسا از ترس های ما سرچشمه می گیرد. ترس هایی که عموما از کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس به وجود می آید.

شایع ترین ترس هم، ترس از دست دادن طرف مقابل است. درست جایی که بردگی عاطفی شروع می شود. برای اینکه او را از دست ندهیم حاضریم دست به هرکاری بزنیم. یعنی حاضریم دست از ارزش های خودمان برداریم اما همچنان با طرف مقابلمان در یک رابطه ناسالم و تخریب گر بمانیم!! ماندن در رابطه ای که به قیمت پایمال شدن شخصیت مان تمام می شود.

برای گرفتن تایید طرف مقابل، مجبوریم که خودمان را سانسور کنیم. هرگز خود واقعی مان نباشیم. عصبانی نشویم، ناراحت نباشیم، بلند نخندیم، حق گریه کردن نداریم و ... .

چگونه از باتلاق وابستگی رها شویم؟

بدون اینکه به عواقبش فکر کنیم. درست مثل اینکه در لجنزاری گیر کردیم و هیچ راه فراری از آن نداریم. جالب اینجاست که هیچ تلاشی هم برای رهایی از آن انجام نمی دهیم. ما دانسته یا نداسته وابسته شدیم. وابسته فردی که ممکن است نهایت سواستفاده را از ما ببرد.

 

 

بردگی عاطفی

 

 

 

این کار به مرور زمان از ما کوهی از خشم می سازد! به دلیل اینکه هرگز به خودمان اجازه ندادیم که احساساتمان را بروز دهیم. هرگز نمی توانیم به موقع ناراحت شویم، به موقعش شادی مان را ابراز کنیم و به طور کل اغلب اوقات مجبور شدیم احساسات مان را سرکوب کنیم. فقط به این دلیل که بتوانیم رضایت طرف مقابلمان را به دست بیاوریم!

از نظر کارل گوستاو یونگ، انسان ها یا اخلاق بردگی دارند، یا خلق و خوی اربابی!! این به عوامل مختلفی بستگی دارد. گذشته ی انسان، شخصیت و تربیت آنها تعیین می کند که کدام اخلاق را برگزینند.

چرا حس بردگی در انسان ها به وجود می آید؟

بسیاری از ما از همان کودکی، ناخودآگاه با رفتاری که والدین و اطرافیان با ما داشتند، این حس را در ما به وجود آوردند. یا در دوران نوجوانی و جوانی با انتخاب های اشتباهی که داشتیم به این احساسات اشتباه دامن زدیم.

رفتارهای چسبنده آدم ها را از ما دور می کند! اینکه شما هر لحظه طرف مقابلتان را چک کنید و مدام او را تحت نظر بگیرید و کارهایی از این دست قطعا او را از خودتان زده خواهید کرد. اگر بیش از حد به کسی چسبنده شوید این حس را به او القا می کنید که از شما دلزده و دلسرد شود! و اگر طرف مقابلتان انسان بدی هم باشد قطعا به بهترین شکل می تواند از شما سوءاستفاده کند و این آغازیست برای بردگی عاطفی . 

 

 

بردگی عاطفی

 

 

برای اینکه از ما سوءاستفاده نشود چه کاری باید انجام دهیم؟

به نظر من، آموزش دیدن کمک بسیار زیادی به شما می کند. شاید تنها نجات دهنده شما از احساسات منفی، نحوه خارج شدن از یک رابطه عاطفی ناسالم، آموزش باشد. این آموزش می تواند در هر قالبی باشد! کتاب بخوانید، دوره ببینید و هرکاری که شما را از مهلکه هایی که در آن دست و پا می زنید، نجات می دهد را انجام دهید.

برای دیدن توضیحات بیشتر، حتما این ویدئوی لایو را ببینید. در پایان اگر تجربه ای در این زمینه دارید حتما در کامنت های بنویسید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

بردگی عاطفی را انتخاب می کنید یا آزادی عاطفی

00 ساعت و 28 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1398/5/29 01:10  مدت زمان عضویت:4 روز
0
سجاد موسوی هستم ،،لطفا کمکم کنید ،به خانمم میگم بریم مشاوره نمیاد ،خواهرش نمیزاره ،شماره تماس من 09366600595تو جان عزیزت کمکم کنم
برنامه های مرتبط