شماره تماس پشتیبانی
02188915004

خودتان را بسنجید | تست آنلاین تله های روانی

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

بردگی عاطفی را انتخاب می کنید یا آزادی عاطفی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:28
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

شاید این واژه برای بسیاری از شما عجیب باشد. اما گاهی اوقات در یک رابطه عاطفی از خودمان "ضعف" نشان می دهیم. ضعف ها اساسا از ترس های ما سرچشمه می گیرد. ترس هایی که عموما از کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس به وجود می آید.

شایع ترین ترس هم، ترس از دست دادن طرف مقابل است. درست جایی که بردگی عاطفی شروع می شود. برای اینکه او را از دست ندهیم حاضریم دست به هرکاری بزنیم. یعنی حاضریم دست از ارزش های خودمان برداریم اما همچنان با طرف مقابلمان در یک رابطه ناسالم و تخریب گر بمانیم!! ماندن در رابطه ای که به قیمت پایمال شدن شخصیت مان تمام می شود.

برای گرفتن تایید طرف مقابل، مجبوریم که خودمان را سانسور کنیم. هرگز خود واقعی مان نباشیم. عصبانی نشویم، ناراحت نباشیم، بلند نخندیم، حق گریه کردن نداریم و ... .

چگونه از باتلاق وابستگی رها شویم؟

بدون اینکه به عواقبش فکر کنیم. درست مثل اینکه در لجنزاری گیر کردیم و هیچ راه فراری از آن نداریم. جالب اینجاست که هیچ تلاشی هم برای رهایی از آن انجام نمی دهیم. ما دانسته یا نداسته وابسته شدیم. وابسته فردی که ممکن است نهایت سواستفاده را از ما ببرد.

 

 

بردگی عاطفی

 

 

 

این کار به مرور زمان از ما کوهی از خشم می سازد! به دلیل اینکه هرگز به خودمان اجازه ندادیم که احساساتمان را بروز دهیم. هرگز نمی توانیم به موقع ناراحت شویم، به موقعش شادی مان را ابراز کنیم و به طور کل اغلب اوقات مجبور شدیم احساسات مان را سرکوب کنیم. فقط به این دلیل که بتوانیم رضایت طرف مقابلمان را به دست بیاوریم!

از نظر کارل گوستاو یونگ، انسان ها یا اخلاق بردگی دارند، یا خلق و خوی اربابی!! این به عوامل مختلفی بستگی دارد. گذشته ی انسان، شخصیت و تربیت آنها تعیین می کند که کدام اخلاق را برگزینند.

چرا حس بردگی در انسان ها به وجود می آید؟

بسیاری از ما از همان کودکی، ناخودآگاه با رفتاری که والدین و اطرافیان با ما داشتند، این حس را در ما به وجود آوردند. یا در دوران نوجوانی و جوانی با انتخاب های اشتباهی که داشتیم به این احساسات اشتباه دامن زدیم.

رفتارهای چسبنده آدم ها را از ما دور می کند! اینکه شما هر لحظه طرف مقابلتان را چک کنید و مدام او را تحت نظر بگیرید و کارهایی از این دست قطعا او را از خودتان زده خواهید کرد. اگر بیش از حد به کسی چسبنده شوید این حس را به او القا می کنید که از شما دلزده و دلسرد شود! و اگر طرف مقابلتان انسان بدی هم باشد قطعا به بهترین شکل می تواند از شما سوءاستفاده کند و این آغازیست برای بردگی عاطفی . 

 

 

بردگی عاطفی

 

 

برای اینکه از ما سوءاستفاده نشود چه کاری باید انجام دهیم؟

به نظر من، آموزش دیدن کمک بسیار زیادی به شما می کند. شاید تنها نجات دهنده شما از احساسات منفی، نحوه خارج شدن از یک رابطه عاطفی ناسالم، آموزش باشد. این آموزش می تواند در هر قالبی باشد! کتاب بخوانید، دوره ببینید و هرکاری که شما را از مهلکه هایی که در آن دست و پا می زنید، نجات می دهد را انجام دهید.

برای دیدن توضیحات بیشتر، حتما این ویدئوی لایو را ببینید. در پایان اگر تجربه ای در این زمینه دارید حتما در کامنت های بنویسید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

بردگی عاطفی را انتخاب می کنید یا آزادی عاطفی

00 ساعت و 28 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1398/11/7 22:03  مدت زمان عضویت:366 روز
0
ممنون از متن و پاسخ های زیبایی که ارائه دادید😊🙏🙏😘
1398/11/7 14:20  مدت زمان عضویت:159 روز
0
سلام
درود بر شما
خیلی خیلی عالی بود
من از صحبتهای شما واقعا لذت میبرم
خیلی بهم کمک می‌کنیم
انشاالله شاد شاد شاد باشید
روزو روزگارتان زیر سایه پروردگار خوش و خرم
برای ما بمانید انشاالله
خیلی دوستتون دارم ❤️❤️
1398/7/7 01:56  مدت زمان عضویت:680 روز
0
مثل همیشه عالی بود خانم نصری عزیز
بگید بهمون یکی مثل من که کم حرف و آرومم وشوهرم پرشور چطور میتونم تغییر کنم،آخه هرکاری میکنم حرفم نمیاد خب چی باید بگم؟؟؟؟؟؟زندگیم یکنواخت و بی روحه
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/7/20 18:33  مدت زمان عضویت:770 روز
0
یکی از دلایل این تفاوت می تواند درونگرا بودن شما و برون گرا بودن همسرتون باشد اما
يك مشكل اين است كه حرفي به ذهنتان نرسد.يكي اينكه حرفي داشته باشيد اما جرات و توان ابراز آنرا نداشته باشيد.اگر مشكل شما اولي است بايد يك مقدار اطلاعات خود را در باره مسايل روز افزايش دهيد.اما در نهايت قرار نيست آدم در باره هر مسله اي حرفي براي گفتن داشته باشد و اين عيب تلقي نمي شود.مسله دوم هم حسابش به كلي جداست.
و من در این متن شما متوجه این موضوع نشدم که آیا شما کلا حرفی برای گفتن ندارید یا اعتماد بنفس ابراز کردن و صحبت کردن! چون این دو کاملا از هم متفاوت است
موفق باشید
1398/7/6 19:56  مدت زمان عضویت:626 روز
0
سلام خانم نصری عزیزم من شوهرم اخلاق و رفتارش با من خوبه ولی از اینکه بهم خیانت عاطفی میکنه خیلی متنفرم ، در گوشی با خانم یا دختری چت میکنه ولی نمیزاره من بفههم چون دوست نداره ناراحت بشم تو چت هاش دیدم به خانومه میگفت ، و گوشیش رمز داره ، من پکیج زنان باههوش رو هم گرفتم و نگاه میکنم ولی باز اینجا نیاز به کمک شما دارم راهنماییم کنید
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/7/8 11:55  مدت زمان عضویت:770 روز
0
رفتار همسرتون باهاتون خوبه اما بهتون خیانت میکنه؟
خوب بودن از نظر شما چیه؟چرا فکر می کنید بهتون خیانت میکنه ؟ فقط چون گوشیش رمز داره و شما نمی تونید چت هاش رو بخونید؟ یا قبلا هم چنین چیزی از طرف ایشون دیدید؟
بستن راه های ارتباطی و برخورد قهری و حذفی با فناوری در هیچ خونه ای به رونق و بهتر شدن هیچ زندگی منجر نشده اما میشه با مدیریت فضا و استفاده از امکانات و برقراری ارتباط و اعتماد متقابل اولین گام ها رو بردارید.
هیچ چیزی مثل بدبینی در خراب کردن یک رابطه ی خوب زناشویی قدرتمند نیست ،تشویش و استرس و عصبانیت و فراتر از اون احساس ترس و تنفر ریشه در همه ی بدبینی ها داره.
به جای چک کردن موبایل و زوم کردن روی رفتارهایی که ممکنه تنش‌هایی را در رابطه‌تان ایجاد کند با همسرتون راحت صحبت کنید و به او بگویید که این رفتارش آزارتون می‌ده و از او بخواهید درباره برخی موارد توضیح دهد.
سعی کنید همسر خوبی باشید، همسر بهتری بشوید، حفظ زیبایی ظاهر و آراستگی در پوشش، مهربانی بیشتر، انجام دادن بهتر مسئولیت‌های زناشویی می‌تواند به برقراری دوباره اعتماد و گرم شدن خانواده کمک شایانی کند، در واقع نشان دهید که در قلب‌تان محبت خانواده و همسر موج می‌زند.
سفره دل و رازها و شک‌هایتان را پیش دیگران باز نکنید و هر روز تلفن دست نگیرید. مادر همسر، خواهر همسر، دوست و همسایه قطعا نمی‌توانند در این زمینه بیشتر از خودتان به شما کمک کنند. مشکلات زناشویی باید بین خودتان باقی بماند و اگر نیاز به مشورت و کمک فکری و روحی دارید، بهترین گزینه یک مشاور و متخصص است نه دوست و فامیل.
اگر از یک مشاور خانواده کمک گرفتید و او در رفتار همسرتان هیچ نوع نشانه‌ای از خیانت پیدا نکرد، باید مساله را به عنوان یک بدبینی یا حساسیت ذهنی در خودتان بپذیرید و برای درمان از روان‌شناس کمک بگیرید؛
موفق باشید
1398/6/4 14:46  مدت زمان عضویت:561 روز
1
بسیار عالی 🌷🌷
1398/5/29 01:10  مدت زمان عضویت:319 روز
0
سجاد موسوی هستم ،،لطفا کمکم کنید ،به خانمم میگم بریم مشاوره نمیاد ،خواهرش نمیزاره
برنامه های مرتبط