شماره تماس پشتیبانی
02188915004

رابطه عاطفی بدون استرس لذت بخش ترین رابطه

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:45
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

رابطه عاطفی بدون استرس

هر کدام از ما ممکن است در یک رابطه عاطفی باشیم. و برای طرف مقابل هم چیزی کم نگذاریم. اما همیشه در ترس و استرس به سر می بریم. ترس از دست دادن طرف مقابل. ترس از این که با تمام کارهایی که ما برای او می کنیم آیا ممکن است او روزی ما را ترک کند؟

چطور می توان یک رابطه عاطفی بدون استرس داشت؟

قبل از اینکه در مورد آزادی عاطفی صحبت کنم، یک بار دیگر به موضوع بردگی عاطفی اشاره می کنم.

بردگی عاطفی یعنی: نادیده گرفتن عواطف، ارزش ها و عقاید خودم برای تایید گرفتن از طرف مقابل.

وقتی شما خودتان را نادیده می گیرید، ناخودآگاه درونتان را با کوهی از خشم پر می کنید. این خشم می تواند زندگی شما و اطرافیانتان را به نابودی بکشاند.

 

 

رابطه عاطفی بدون استرس

 

 

هر شخصی در آزادی عاطفی، سه مرحله را پشت سر می گذارد:

  • بردگی عاطفی
  • احساس تنفر از دیگران
  • آزادی عاطفی

در مورد بردگی عاطفی که قبلا صحبت کردم و گفتم در روابطی که در آن صمیمت بالاست، احتمال کشیده شدن انسان به سمت بردگی بسیار بالاست.

این جمله معروف را همیشه به یاد داشته باشید: "برای کسی تب کن که برات بمیره".

هرچقدر که شما، در رابطه تان با طرف مقابل مادرگونه رفتار کنید، احتمال اینکه او از احساس شما سوءاستفاده کند بیشتر است! این خصلت در وجود بعضی از آدم ها وجود دارد. تا شما را ناچار و درمانده می بینند بیشتر به شما حمله می کنند و بیشتر از نقطه ضعف های شما سوءاستفاده می کنند.

مرحله بعدی، مرحله نفرت از دیگران است. شما عمدتا به دلیل فرصت هایی که به خاطر دیگران از دست داده اید، از آنها متنفر می شوید. ممکن است در خودتان فرو بروید. اما این فرورفتگی همیشه هم بد نیست!

در این مرحله خودتان را سرزش می کنید، دلسرد می شوید. حتی ممکن افسرده هم بشوید. اما این افسردگی و فکر کردن به خودتان یا گذشته تان خیلی هم بد نیست!! برای رسیدن به رابطه عاطفی بدون استرس، بدون نگرانی و سالم، باید این مراحل را پشت سر بگذارید. اگرنه ممکن است تا آخر عمر در همان رابطه ناسالم و زجر آور باقی بماند.

 

 

رابطه عاطفی بدون استرس

 

 

زندگی با آزادی عاطفی شیرین می شود

این مرحله بسیار مهمی است. اما نباید در این مرحله درجا بزنید. به جایی می رسید که با خودتان فکر می کنید که طرف مقابل شما را ترک کرده است. الان دنبال زندگی و لذت های خودش است. پس چرا من خودم را اذیت کنم!؟

این دقیقا ورود شما به آزادی عاطفی است و شاید هم بتوانید یک رابطه عاطفی بدون استرس را تجربه کنید. وقتی به جایی برسید که خودتان را ببینید. برای خودتان ارزش قائل شوید. این دقیقا همان مرحله ای است که شما باید به آن می رسیدید.

سعی کنید کمی استراحت کنید. بدون اینکه فکرتان را مدام مشغول چیزی کنید. مطمئن باشید با تجربه و معلوماتی که در حال کسب آن هستید رابطه جدید و بهتری را شروع خواهید کرد.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

رابطه عاطفی بدون استرس لذت بخش ترین رابطه

00 ساعت و 45 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1398/8/6 09:12  مدت زمان عضویت:82 روز
0
ممنون مفید بود.لطفا در مورد برخورد با مردانی که با تمام صبوریها و از خودگشتگی های زن باز هم قدر ناشناسند و عادت مقایسه همسرشان با زنان دیگر را دارند راهنمایی بفرمایید
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/11 12:42  مدت زمان عضویت:602 روز
2
شما حق دارید که از این رفتار همسرتان آزرده شوید، اما چند نکته در حرف‌های شما وجود دارد که خود می‌تواند نشانه ای از مشکلات دیگری باشه که در رابطه ی شما وجود داره. اول از همه گفت‌وگویتان را این‌طور شروع کردیدکه مردانی که قدر صبوری واز خودگذشتگی زن را نمی دانند یعنی از نظر شما همسرتون یک فرد قدر نشناس هست!
باید چند چیز را مورد توجه قرار دهید. احتمالا رفتار ایشان از اول همین‌طور بوده و شما با علم این‌که خط قرمز‌های رفتاریشان کم است، بله گفتید و ازدواج کردید. شاید برخی از این تعاریف همان ضرب‌المثل قدیم است که به در می‌گوید تا دیوار بشنود! ممکن است همسرتان احساس کمبودی دارد یا خواسته‌ای را نمی‌تواند مستقیم بیان کند، آن وقت از دیگران تعریف می‌کند تا شما هم تغییری در خود ایجاد کنید.پیشنهاد من اینه که با همسرتان در این خصوص صحبت کنید. به او بگویید که رفتارش باعث دلخوریتان می‌شود، اما فراموش نکنید اگر به گونه‌ای حرف بزنید که احساس کند در حال محاکمه او هستید یا می‌خواهید برای او و رفتارهایش خط قرمز تعیین کنید، نه تنها نمی‌پذیرد بلکه بیشتر جبهه گرفته و ممکن است برعکس رفتار کند.
اگر از آشپزی زنی تعریف می‌کند، شما هم سعی کنید غذاهای مورد علاقه او را درست کنید. اگر از لباس پوشیدن زنی تعریف می‌کند، شما هم سعی کنید مطابق سلیقه همسرتان لباس بپوشید.
همسر شما این تغییرات را می‌بیند زمانی که در یک جلسه گرم خانوادگی با مهربانی و بدون توهین، به او بگویید که در زمان تعریف کردن زیاد او از زنان، چقدر احساس بدی را تجربه می‌کنید و حس می‌کنید شما را دوست ندارد یا در رفتارتان مشکلی وجود دارد که او چنین حرفی را می‌زند، مطمئن باشید او هم پذیرش بیشتری پیدا می‌کند.
تنها راه نفوذ در مردان این است که احساسات آنها را درگیر کنید. اگر بخواهید در مقابلشان لشکرکشی کنید، چیزی جز یک جنگ دائمی نصیبتان نمی‌شود و کسی که بیشتر آسیب می‌بیند شما هستید زیرا روحیه آقایان با جنگ، همخوانی بیشتری دارد. پس با رسیدگی به خود، خانه و اموری که برای همسرتان مهم است اول از همه خود را در نظر او پررنگ‌تر کنید و سپس در یک فضای مناسب از او بخواهید تا بیشتر رعایت کند. موفق باشید
1398/7/6 09:01  مدت زمان عضویت:204 روز
3
عالی بود و کاربردی مثل همیشه
1398/6/2 17:49  مدت زمان عضویت:151 روز
1
عالی بود مثل همیشه
1398/5/26 17:43  مدت زمان عضویت:612 روز
2
سلام لطفا دوره ای برای تربیت فرزند هم بزارین چه از لحاظ مالی چه از لحاظ اعتماد بنفس چطور باهاشون رفتار کنیم وآموزش بدیم ممنون
پاسخ ها
حامد صفر
1398/8/14 09:04  مدت زمان عضویت:74 روز
1
سلام حتما عزیزم
1398/5/25 15:04  مدت زمان عضویت:343 روز
1
عاااالی بود مثل همیشه واقعا لذت بردم
1398/5/22 13:02  مدت زمان عضویت:337 روز
3
خیلی عالی جامع و کامل. دوستتون دارم
1398/5/22 13:02  مدت زمان عضویت:337 روز
1
خیلی عالی جامع و کامل. دوستتون دارم
برنامه های مرتبط