شماره تماس پشتیبانی
02188915004

7 نیاز اولیه عاطفی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

در این ویدئو قصد دارم در مورد نیازهای اولیه عاطفی و رفتاری که برای یک زندگی خوب و خوشبخت نیاز داریم صحبت کنم.

 

همه افراد در طول مدت زندگیشون، از لحظه تولد تا مرگ، یک سری نیاز دارن. در کل افراد زندگی می‌کنند تا به ارضاء نیازهاشون برسن. وقتی که کوچکتر هستیم نیاز شدید به تعلق‌پذیری یعنی محبت دیدن و همچنین نیاز به امنیت در ما بالاست. اگر نیازهای ما برآورده بشن در سنین بالاتر به خودشکوفایی و اعتماد به نفس می‌رسیم ولی اگر نیازهای ما برآورده نشن هم یادگیری صورت نمی‌گیره و هم این که افراد فاقد اعتماد به نفس میشن.

نیازهای اولیه ی عاطفی و همین طور رفتار های اصولی که برای داشتن یک زندگی خوب و خوشبخت وجود داره رو میشه گفت هفت رفتار هستش ؛ هفت رفتاری که باید توی زندگیمون ما اونها رو به کار ببریم و ازشون استفاده کنیم .رفتار اول عشق هستش باید به همدیگه عشق بدیم و همدیگر رو با همه وجود و از ته دل دوست داشته باشیم . حس همدلی ، حس شراکت  -  فروید عشق رو می گه اون نیروی جنسی هستش که به حد رضایتمندی ، کمال ، احساس و به حد ارزشمندی و همینطور روحانیت خودش رسیده .نیاز بعدی یا رفتار بعدی ما مراقبت هستش ما باید از همدیگه و از احساسی که بینمون هست مراقبت کنیم و به نوعی این احساس رو برای خودمون امن و سیو نگه داریم .

 

نیاز به عشق

 

 

رفتار بعدی دیگه ما شناخت هستش شما باید بتونید تفاوت های بین زن و مرد رو بشناسید اینکه چه نگرشی بینشون هست چه تفاوت هایی بین زن و مرد وجود داره کدام تفاوت ها را باید پذیرفت و تا چه حد ما میتونیم به این باور برسیم که فردی که مقابل ما هست تغییر ناپذیره مگر اینکه خودش بخواد سعی کنیم بعد از شناخت وارد رفتار بعدی یا رفتار چهارم بشیم .احترام در مقابل شناختی که پیدا کردم از خصوصیت های رفتاری همسرم و بهش احترام میزارم .در یکی از همایش‌هایی که شرکت کرده بودم سخنران محترمی که داشتند صحبت می کردند وقتی ازشون پرسیدم که چه چیزی می تونه پایه ها و اساس یک زندگی مشترک رو محکم کنه و نگه داره گفت که پنج تاس ازشون پرسیدم که این 5 نیاز چی هست ...؟

 پنج مرتبه گفتند احترام احترام احترام احترام و احترام ...

احترام رفتاری هستش که بی نهایت در حفظ زندگی مشترک شما و حفظ احساسات و عواطف شما بهتون کمک می کنه .نیاز بعدی نیاز ستایش هستش ، سعی کنید همدیگر رو ستایش کنید ، این رفتار مثبت یا همون تحسین کردن قبول کردن و پذیرفتن همدیگه بی‌نهایت در زندگی تاثیر گذار هست .سعی کنید همدیگه رو تشویق کنید ...رفتارهایی که بلقوه هست با تشویق و تحسین به بلفعل میشه یعنی اینکه اگر خصوصیتی در من وجود داشته باشه و بروزش نداده باشم وقتی که از اون  تعریف میشه ، ازش تحسین میشه  ناخودآگاه دوست داریم اجرایش کنیم.

 

احترام گذاشتن به همسر

 

 

بعدیش مقبولیت هستش سعی کنیم همدیگر رو قبول داشته باشیم و به هم دیگه اعتماد کنیم یعنی رفتار مقبولیت و رفتار اعتماد هر دوی این ها بسیار تاثیر گذار است در داشتن یک زندگی مشترک پر از لذت و شادی پس این هفت رفتار رو فراموش نکنید که تاثیر شگرفی در زندگی شما ایجاد می کنه و همچنین بازخورد خوبی خواهد داشت .عشق ، مراقبت ، شناخت ، احترام ، مقبولیت ، ستایش و اعتماد این هفته خصلت هفت خصلت بسیار مثبت و کارساز در زندگی ما هستند . 

موفق باشید 

 

 

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1396/9/7 14:28  مدت زمان عضویت:539 روز
0
من با آقایی به صورت مجازی اشنا شدم ایشون بعد از تقریبا 5 ماه اومدن شیراز و از من خواستگاری کردن ولی من گفتم بهتره زمان بزاریم همدیگر بشناسیم و از 2 هفته پیش که بهشون گفتم از راه دور نمیشه همدیگر شناخت و برای صمیمیت بیشتر بهتر هست رسمی بیشینم ایشون خواهش کردن که فعلا برای رسمی شدن زوده و قرار بود حتی با من پیش روانشناس بیان ولی بخاطر نوع کارشون نیومدن.چون ایشون تو شرکت پترکشیمی کار میکنن و شیاز نیستن .الان هم من نمیدونم چه کاری انجام بدم که بیان و رسمی کنیم و من 35 سال سنم هست و می خوام با ایشون ازدواج کنم میشه راهنماییم کنید شما مثل خواهر من هستید من در این زمینه خیلی تلاش میکنم که ازدواج کنم .قابل ذکر هست من ارشد دارم و بیکار هستم یک سالی هست.و ایشون لیسانس و هم سن هستیم.البته از نظر سطح خانوادگی ما بالاتر هستیم .تو را خدا راهنماییم کنید چه گونه اعتمادش جلب کنم و 10 درصد ترسی که داره واسه متهلی از اینکه ازادیش گرفته بشه و مطمین بشه که من انتخاب درستش هستم براش به وجود بیارم .م.
پاسخ ها
راعی - مشاور سایت
1396/9/12 11:34  مدت زمان عضویت:535 روز
0
سلام دوست عزیز همانطور که فرمودید از راه دور نمیشود شناختی به وجود اورد .ایشون اگر شما را دوست داشته باشند باید برای رسمی شدن رابطه اقدام کنند .حتما از او بخواهید که اقدامی کنند در غیر این صورت خود را بازیچه قرار ندهید .پیشنهاد میکنم پکیج خانم نصری را تهیه کنید و عضو کلوپ زنان باهوش شوید خانم نصری خودشان انجا پاسخگو هستند .
برنامه های مرتبط