به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

خودخواهی و تفاوت آن با اولویت دادن به خود در زندگی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

خودخواهی سالم می تواند رمز موفقیت در زندگی باشد

خودخواهی مرز بین "قربانی شدن و خود را دوست داشتن" است. گاهی خود بینی می تواند مفید و سازنده باشد و خودخواهی سالم به معنی اولویت دادن برای رسیدن به اهداف است. آیا فکر کرده اید اولویت اول در زندگی شما چیست؟ شما جزء افرادی هستید که تمام زندگی و زمان شان را وقف دیگران می کنند یا افرادی که به "قانون اول خودت" باور دارند؟

تا حالا دقت کرده اید که وقتی سوار هواپیما می شوید مهماندارن برای شما توضیح می دهند که در صورت وقوع بحران، اول ماسک را بر روی دهان خود بگذارید و بعد ماسک را برای فرزند و همسر یا افراد دیگر قرار دهید. چقدر با شنیدن این جمله احساساتی شدید و احساس خودخواهی و خودشیفتگی به شما دست داده است؟
با من همراه باشید تا به شما بگویم که چرا باید در زندگی، اولویت اول خودتان هستید.

 

خودخواهی 

 

اولویت اول در زندگی "خودت" باش نه همسرت!

خودتان را فراموش نکنید، وقتی در زندگی و رابطه با همسر خودمان را بیش از حد وقف کنیم، در نهایت خسته شده و خودمان را قربانی خواسته ها و علایق دیگران می دانیم. اگر شما اول به خودتان رسیدگی کنید اصلا به معنا خودخواهی نیست، بلکه می توانید انرژی کافی برای مفید بودن دیگران را بدست آورید.

اگر خرید یک لباس یا خرید یک عطر حال شما را خوب می کند، از خودتان دریغ نکنید. حالتان را خوب نگه دارید و خودتان را دوست داشته باشید. چون حال خوب شما، حال همسر و اطرافیانتان را هم خوب خواهد کرد.
یادتان باشد "زندگی را که زندگی نکردید" همیشه به عنوان یک حسرت در دل شما باقی می ماند و با گذشت زمان به خشم و فشارهای روانی تبدیل می شود. وقتی این فشارها را وارد زندگی و ارتباط با همسرتان می کنید لذت خوشبختی و آرامش را از خودتان دور می کنید .

 

خودخواهی 

 

آیا "قانون اول خودت" مصداق بارز خودخواهی است؟

"قانون اول خودت" یعنی اولویت اول در زندگی خودت باشی و اول برای خودت مفید باش بعد دیگران. یعنی اگر قدمی در زندگی بر می دارید فقط برای این نباشد که چون از شما خواسته شده پس باید حتما این کار را انجام دهید، بلکه در درجه اول احساس خوب خودتان را اولویت قرار دهید و سپس آن قدم را بردارید.
اگر به زندگینامه افرادی که در سراسر دنیا و کشورمان در راه محافظت از کشور جانشان را از دست داده اند سری بزنیم، متوجه می شویم که همه ی این افراد در درجه اول به دلیل احساس درونی و رضایت خودشان و احساس مفید بودن در این مسیر قدم گذاشته اند.

بنابراین تصمیم آن ها اصلا به معنای خودخواهی منفی نیست، در واقع به همان "قانون اول خودت" اعتقاد و باور داشتند. در صورتی که اگر قرار بود شهدا عزیز کشورمان در درجه اول به خواست دیگران توجه کنند، هرگز بخاطر مادران و خانواده شان نمی توانستند برای احساس درونی خودشان اقدامی انجام دهند.

 

 خودخواهی

 

راز دستیابی به یک شخصیت سالم چیست؟

در زندگی اول ماسک اکسیژن خودتان را بزنید و اولویت اول در زندگی "حال خوب خودتان" باشد. حال شما که خوب باشد و انرژی شما که فوق العاده باشد، می توانید این حس و حال خوب و احساس رضایت را در زندگی و ارتباط با همسرتان هم وارد کنید.

اولویت اول قرار دادن خود، نه تنها بد نیست بلکه برای رسیدن به یک شخصیت سالم و مفید باید "خودخواه و دوستدار" خود باشیم. فراموش نکنید که خودخواهی سالم به معنای اولویت بندی برای رسیدن به اهداف و خواسته های درونی، احترام به ارزش ها و خود را دوست داشتن است. بنابراین خودبینی مثبت یک حق طبیعی و یک ویژگی مثبت و ارشمند افراد است.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1402/1/18 13:31  مدت زمان عضویت:1412 روز
0
مفید و مختصر❤
1399/10/3 21:02  مدت زمان عضویت:1573 روز
0
عالی بود ممنونم
1399/1/23 11:30  مدت زمان عضویت:1422 روز
0
خیلی عالی دقیقا همچین ابهامی برام پیش اومده بود ممنون از نفس گرمتون ???
1398/11/10 10:25  مدت زمان عضویت:1637 روز
0
عالی بود
1398/11/1 12:51  مدت زمان عضویت:1683 روز
0
سلام من این برنامه رو برای عزیزانم به اشتراک گذاشتم ولی باز نمیشه براشون و یه صفحه خطا باز هست میشه رسیدگی کنید
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/11/2 12:17  مدت زمان عضویت:2107 روز
0
دوست عزیز مساله ای که مطرح کردید بررسی شد و فایل مشکلی نداره
شما می تونید لینک زیر رو برای عزیزانتون ارسال کنید
https://www.parisanasri.com/course/645-selfishness.
دقت داشته باشید در صورت داشتن نداشتن حساب کاربری باید کاربری ایجاد شود تا به این فایل دسترسی داشته باشند
موفق باشید
1398/10/23 01:21  مدت زمان عضویت:1583 روز
0
خانم نصری سلام خوشحالم که خدای متعال منرو با شما اشنا کرد حرفهای شما واقعا فرق میکنه وهمونه که من سالها از خودم میپرسیدم اشکال کار کجاست کلی سخنرانی گوش میکردم کتاب میخوندم ولی پیدا نمیکردم الحمدلله رب العالمین ان شاالله سلامت باشید
برنامه های مرتبط