به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

خودتان را بسنجید | تست آنلاین تله های روانی

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

نکات مهم زندگی زناشویی که باید بدانید

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:27
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

توصیه های مهم زندگی

در این ویدئو قصد دارم در مورد نکات مهم زندگی زناشویی صحبت کنم. نکاتی که بیشتر ما با آن سر و کار داریم. اما متاسفانه بیشتر آدم ها به این نکات و توصیه های مهم در زندگی توجهی نمی کنند. در نتیجه همیشه هم از زندگی و رابطه شان شکایت دارند. رعایت همین نکات به ظاهر کوچک اما مهم در زندگی به شما کمک می کند، بتوانید زندگی را آنطور که دوست دارید پیش ببرید.

در رابطه عاطفی یکسری اتفاقات می افتد که ممکن است در زندگی مشترک خیلی کمتر این اتفاقات را تجربه کنید. زیرا رابطه عاطفی و عاشقانه وقتی به سمت زندگی مشترک می رود، یکسری چارچوب ها و اصول جدید و جدی را پیدا می کند. دیگر همه چیز فقط دوست داشتن وگوش دادن به حرف دل نیست، بلکه برخی موضوعات واقعیت هایی هستند که باید به آن ها توجه شود. اگر فرد سواد عاطفی مناسب و مهارت استفاده از تکنیک ها را نداشته باشد بدون شک در رابطه عاطفی گرفتار خواهد شد.

اشتباهی که اغلب افراد دارند این است که فکر می کنند در رابطه عاطفی همه چیز باید عاشقانه باشد، در صورتی که لازم است در رابطه عاطفی جدی و محکم برخورد شود. برای ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی باید روی انتخاب های کوچکی که داریم باید خیلی دقت شود.

 

نکات مهم زندگی زناشویی

 

شوهرم به قولش عمل نمیکنه

خیلی از خانم ها گلایه شان این است که قبل از ازدواج همسرشان قول ها و تعهداتی را به آن ها داده اند، ولی بعد از ازدواج هیچ کدام از آن ها انجام نشده است. اگر همسرتان به قول و قرار های قبل از ازدواج عمل نکرده است و بد عهدی کرده است، نیاز است که یک نگاهی به خودتان کنید. ببینید چقدر جدی پای این عهد و تعهد ایستادید؟ ببینید آیا رفتار شما باعث شده که همسرتان ترغیب به انجام قول و قرارش شود؟ متاسفانه ما در رابطه  و رفتار هامون خطا و اشتباه داریم. یکی از نکات مهم زندگی زناشویی این است که همیشه مراقب خودتان باشید. مراقب افکار، قول ها و ... .

به عنوان مثال وقتی با همسرمان به رستوران می رویم بجای لذت بردن از ثانیه ثانیه لحظه های دو نفره مان خودمان را درگیر حس های مختلف می کنیم.  شروع می کنیم به ناله کردن که وای چقدر جای بچه ام اینجا خالیه، بدون فلانی غذا اصلا بهم نمی چسبه. در واقع این کار ها فقط فاصله روانی بین شما و همسرتان را بیشتر و بیشتر می کند.

 

نکات مهم زندگی زناشویی

 

لحظات عاشقانه دو نفره

از دیگر نکات مهم در زندگی زناشویی ساختن لحظات عاشقانه دو نفره است. با وجود تمام مشکلات زندگی سعی کنید لحظات و خلوت دونفره بیشتری با همسرتان داشته باشید. همسرتان برای شما وقت گذاشته و دوست دارد لحظات دو نفره زیبایی را برای شما ثبت کند ولی شما با حرف هایتان لذت و اشتیاق همسرتان را کور می کنید. فراموش نکنید که یک زن جذاب در لحظه حضور دارد و از ثانیه ثانیه بودن در کنار همسرش لذت می برد.  در لحظه تلاش می کند برای قوی تر شدن و بهتر شدن رابطه عاطفی بین خودش و همسرش.

اجازه نمی دهید مرد از درخواستش برای صرف یک غذا دو نفره و عاشقانه پشیمان شود. بجای اینکه از عباراتی مثل وای چقدر جای بچه ها خالیه، بدون اونا اصلا از گلوم پایین نمی ره و .... از جمله هایی مثل وای عزیزم چقدر عالیه که امشب یک برنامه دو نفره فوق العاده داریم. این کار باعث ایجاد احساس رضایت در مرد می شود.

 

تعهد به فرزند

اشتباه اغلب خانم ها این است که فکر می کنند تعهدی که به فرزندشان دارند به این معنی است که بدون آن ها چیزی از گلو شان پایین نرود، من یک مادرم پس بدون فرزندانم نباید به من خوش بگذرد. در صورتی که می توان در لحظه از بودن با همسر در رستوران لذت برد و بعد از صرف شام به مرد پیشنهاد دهیم که اگر موافق است برای بچه ها هم غذا سفارش دهیم و بذایشان به خانه ببریم.

 

نکات مهم زندگی زناشویی

 

اهمیت سواد عاطفی در رابطه

تعهد مادر به فرزند اصلا به این معنی نیست که تمام بعد های زندگی تعطیل شود و همه ی زندگی فقط فرزند شود و پدر بچه ها فراموش شود. موضوع مهم بعد که در رعایت نکات مهم زندگی زناشویی کمتر به آن توجه می شود، سواد عاطفی است. اگر قرار شود که همه زندگی شما در یک یا دو نفر خلاصه شود، شک نکنید که ابعاد مهم دیگر زندگی تان را از دست خواهید داد. تعهد زمانی با ارزش و خوب است که واقعا ارزشمند باشد. اگر در رابطه سواد عاطفی داشته باشید می توانید کاری کنید که همسر تان برای بودن در کنار شما اشتیاق و هیجان داشته باشد و بدون شما حتی به یک سفر نصف روزه کاری نرود. زیرا ترجیح می دهد همان تایم را بجای تنهایی در کنار شما سپری کند.

همسرم برای من وقت نمیگذارد

بزرگترین و بهترین سرمایه گذاری روحی و روانی برای شما سرمایه گذاری های عاطفی است. زن جذاب به خوبی بلد است که چطور سواد عاطفی اش را به کار ببرد و رابطه عاطفی اش را محکم تر و قوی تر کند و برای رابطه عاطفی بهتر قدم بردارد. فراموش نکنید در زمان هایی که با همسر تان هستید، به هیچ چیز جز بودن با او فکر نکنید و فقط از بودن در کنار او لذت ببرید. جذابیت رفتاری، کلامی و ظاهری نکات مهمی در زندگی زناشویی محسوب می شوند که غافل ماندن از آن میتواند صدمات جبران ناپذیری به زندگی تان وارد کند.

بعدا زمان کافی برای فکر کردن به مسائل دیگر و رسیدگی به فرزندان تان را خواهید داشت. یک اشتباه بزرگی که اکثر خانم ها دارند این است که بلد نیستند چه حرفی را در چه زمان و موقعیتی باید بزنند. وقتی که همسرتان شما را به پیاده روی دعوت می کند، اصلا زمان مناسبی برای بیان گله و شکایت و دلخوری های شما نیست. زیرا با این کار فقط احساس خوب همسر تان را از بین می برید.

 

نکات مهم زندگی زناشویی

 

زن خوب چه زنیه

این نکته مهم است که شما در زندگی زناشویی بتوانید خالق لحظات و اتفاقات خوب برای خودتان و همسرتان باشید. زن خوب زنی است که بتواند لحظات خوب را تمدید کند و آنقدر این حال خوب را ادامه دهد تا بتواند جا پای خودش را در وجود همسرش محکم و ماندگار کند. اگر بتوانید این اتفاق را در ذهن و دل همسر تان رقم بزنید شما به یک موجود خارق العاده و تکرار نشدنی برای همسرتان تبدیل خواهید شد. هر فردی دارای برخی ویژگی های خوب و بد است. ولی در رابطه عاطفی قرار نیست که که ارتباطی برقرار شود، فقط به دلیل اینکه حال شما خوب شود.

رابطه عاطفی هر حالی را می تواند قوی تر کند. اگر حال شما خوب است، آن را خوب تر می کند. اگر حال شما بد است قطعا آن را بدتر می کند. بنابراین در رابطه عاطفی باید به دنبال این بود که در درجه اول حال خودمان خوب باشد تا بتوانیم وارد رابطه ای شویم که بتوانیم در آن حال خوب و ارتباط عالی ایجاد کنیم. پس این طرز فکر که می خواهم ازدواج کنم تا خوشبخت شوم را برای همیشه از ذهن تان بیرون کنید.

انتظار داشتن از همسر

انسان هایی در زندگی برد خواهند کرد که انتظارات واقع بینانه و منطقی از طرف مقابل شان داشته باشند. آن هم به دلیل این است که سبک فرزند پروری در خانواده ها از کودکی اشتباه است. به بچه ها آموزش داده نمی شود تا نسبت به مسائل مختلف رفتار و واکنش های واقع بینانه داشته باشند و بنابراین نمی توانند رفتار های متعهدانه از خود نشان دهند. بنابراین در زندگی مشترک با برخی مسائل رو به رو می شوند که اصلا انتظار آن را ندارند و آن هم به دلیل آگاهی ندادن درست پدر و مادرها در کودکی افراد است. انتظار به جا داشتن از همسر هم از نکات مهم زندگی زناشویی است که بسیاری آنرا با متوقع بودن و یا برعکس آن، فداکاری و ایثار نابجا اشتباه می گیرند.

تا زمانی که انتظار این را دارید که فرد مقابل مسئول خوشبختی شما است و نتوانید نگاه واقع بینانه به این موضوع داشته باشید، شک نکنید که در رابطه شکست خواهید خورد. سعی کنید در رابطه توانایی تحمل تفاوت ها را در خود بالا ببرید، تا بتوانید هر دو نفر احساس خوب و رضایت در رابطه را تجربه کنید. هوش و سواد عاطفی یعنی درک شرایط و موقعیت های متفاوت و این را بدانیم که در رابط عاطفی کاملا طبیعی است که طرف مقابل ما ممکن است منطق و دیدگاه های متفاوتی خواهد داشت.  این تفاوت ها و نگرش های مختلف قرار نیست که به زندگی من آسیب برساند و آن را نابود کند یا باعث فاصله انداختن بین من و همسرم شود.

 

نکات مهم زندگی زناشویی

 

تحقیر شدن توسط همسر

اگر در رابطه عاطفی مدام در حال ضربه خوردن و تحقیر شدن و تجربه مداوم خیانت هستید این دیگر به معنی ماندن و ساختن و درک تفاوت ها نیست. بلکه باعث می شود طرف مقابل شما هر طور دلش می خواهد با شما رفتار کند و به شما آسیب برساند زیرا می داند که شما حاضر هستید در هر شرایطی در آن رابطه بمانید. در صورتی که یک زن جذاب زمانی که احساس می کند در رابطه چار آسیب شده است، سعی می کند جلوی آن آسیب را بگیرد.

اشتباهی که اغلب افراد در زمان انتخاب همسر دارند این است که فکر می کنند بعد از انتخاب همه زندگی من برای طرف مقابل است و تمام  زندگی او هم برای من است. فراموش می کنیم که هر یک از ما پدر، مادر، خواهر، خانواده، کار، دوست و اهداف و انتخاب های خاص خودمان را داریم و قرار نیست که همه وجود و زندگی خود را فقط به همسرمان اختصاص دهیم. درست است که در زمان انتخاب و ازدواج افراد به برخی نیاز ها و خواسته های خود قبل از ازدواج بخاطر طرف مقابل نه می گویند. ولی این درخوایت ها و تعداد نه ها حتما باید قبل از ازدواج با دید باز و قاطع و جدی بررسی شود.

 

نکات مهم زندگی

 

انتخاب همسر ایده آل

به گفته امام صادق (ع) در زمان انتخاب همسر دو چشم دیگر قرض بگیرید و با دقت و آگاهی و خیلی انتخاب کنید و بعد از ازدواج و انتخاب دیگر آن چشم ها را کنار بگذارید و با سخت گیری کمتری نسبت به مسائل نگاه کنید. ولی در اغلب موارد افراد دقیقا برعکس این کفته عمل می کنند. قبل از ازدواج چشم های شان را به روی حقایق می بندند و بعد ازازدواج تازه می خواهند به آگاهی برسند.

در آخر هم فراموش نکنید که تعهد زمانی برای ما خوب است که ارزشمند باشد و اعتیاد و ترس از دست دادن و رهایی نباشد. تعهد به معنای بلاتکلیفی و سردرگمی در یک رابطه بی هدف و نا معلوم نیست. اینکه شما سال ها به پای فردی نشسته اید که هیچ تصمیمی برای ازدواج با شما ندارد و مدام شما را در رابطه سر می دواند فقط عمر شما را هدر می دهد. پس با امید برگشت افراد به رابطه، فرصت های زندگی تان را نابود نکنید و آن را به پای متعهد بودن خودتان در رابطه نگذارید.

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

نکات مهم زندگی زناشویی که باید بدانید

00 ساعت و 27 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/2/30 11:59  مدت زمان عضویت:708 روز
0
سلام پریسا جون خسته نباشید. ویدئو ها کامل پخش نمیشن و وقتی هم که دانلود میکنم دچار مشکل میشه و دانلود نمیشه. چیکار کنم😥
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1399/2/31 10:30  مدت زمان عضویت:851 روز
0
کاربرگرامی از اینکه با ما همراه هستین از شما ممنونیم
شما می توانید با مراجعه به لینک زیر
https://www.parisanasri.com/course/686-Important-marital-points
و مشترک شدن در دوره "نکات مهم زندگی زناشویی که باید بدانید"
از متن و فایل ویدئویی آن استفاده کنید.
1399/2/18 06:31  مدت زمان عضویت:155 روز
0
خیلی عالی بود خانم نصری مثل همیشه دست تون درد نکنه
1399/2/17 22:22  مدت زمان عضویت:643 روز
0
عالی بود
1399/2/17 22:22  مدت زمان عضویت:643 روز
0
عالی خیلی چیز یاد گرفتم
1399/2/17 22:21  مدت زمان عضویت:643 روز
0
عالی خیلی چیز یاد گرفتم
1399/2/17 12:06  مدت زمان عضویت:142 روز
0
سلام خانم دکتر عزیز،خیلی ممنون از وقتی که میذارین و اطلاعاتی که میدین،صحبتهاتونو میخوام برای یه دوستی که خیلی نیاز به شنیدن این حرفا داره بفرستم،ایا امکانش هست؟
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1399/2/17 16:59  مدت زمان عضویت:851 روز
0
استفاده اشتراکی از محصولات آموزشی که از طریق وبسایت https://www.parisanasri.com/
تهیه می کنید فقط برای افراد درجه یک خانواده و افرادی که هزینه ی آن را پرداخت کرده اند مجاز است.
در صورتی که فکر می کنید آموزش های رایگان می تواند برای دوستان یا اطرافیان شما مناسب باشد و به آن ها کمک کند می توانید این فایل ها را با آن ها را به اشتراک بگذارید.
موفق باشید
1399/2/16 16:39  مدت زمان عضویت:155 روز
0
عالی بود ممنون
من خودم کسی بودم ک چشمامو بستم قبل ازدواج و توی یک ماه اول فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم.چون انتخاب خودمم بود نمیتونم دیگه ب کسی حرفی بزنم یا اسم جدایی بیارم.واقعا نمیدکنم چیکار کنم
1399/2/16 16:14  مدت زمان عضویت:427 روز
0
عالی 💓
1399/2/16 14:42  مدت زمان عضویت:282 روز
0
چقدر حرفاتون تلخ بود ولی شنیدنش لازم بود.واقعا ممنونم
برنامه های مرتبط