به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

خودتان را بسنجید | تست آنلاین تله های روانی

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

چرا غرغرو می شویم؟ علت اصلی غر زدن در خانم ها

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:29
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

از نظر مردها زن ها خیلی غُر می زنند!

علت اصلی غر زدن در خانم ها چیست؟ چرا مردها فکر می کنند، همسرانشان غر می زنند؟ اصلا غر زدن چیست؟ درمان غر زدن زن ها چیست؟ مردها هم غر میزنند؟ بله! در این ویدئو در مورد اینکه چرا گاهی اوقات ما زن ها به غرغرو بودن متهم می شویم، صحبت می کنم. غرزدن از طرف زن یا مرد دلایل خاصی دارد.

مشکلی که اغلب خانم ها در روابط عاطفی شان دارند این است که می گویند ما اصلا جرات نمی کنیم حرف و درخواست مان را به همسرمان بگوییم. چون تا می خواهیم حرف بزنیم به ما می گویند غر غرو!! مرد ها هم به این باور رسیده اند که اصلا خانم ها آفریده شده اند برای نق زدن و غر غر کردن.

زن ها خیلی وقت ها در زندگی به دلیل نادیده گرفته شدن و عملی نشدن درخواست شان و بی توجهی به آن ها ، نحوه گفتن و درخواست شان تغییر می کند. وقتی می بینند مدام در حال تکرار خواسته هایی هستند که برای شان اهمیت هم داشته است و هیچ توجه و پاسخی به آن ها داده نشده است، آزار می بینند و شروع به بهانه جویی و عیب جویی می کنند. در این شرایط هم وقتی می خواهند صحبت کنند، مدل حرف زدن و بیان آن بصورت سرزنش و نقد و گلایه می شود. این مدل صحبت کردن و بیان خواسته نه تنها هیچ نتیجه ای نخواهد داشت بلکه باعث سردی و فاصله و در نهایت تنفر در رابطه عاطفی می شود. 

 

غر زدن زن

 

چرا مردها غر می زنند!

البته غر زدن فقط مختص خانم ها نیست، بلکه شامل حال آقایان هم می شود. در خانم ها ممکن است ناراحتی و دلخوری با گفتن بروز داده شود و در آقایان رفتارشان تغییر کند و حرفی نزنند و فاصله بگیرند. زن ها امید دارند که با بیان ناراحتی های شان می توانند رابطه را بهتر و محکم تر کنند. ولی موضوعی که مرد را فراری می دهد و باعث می شود ترجیح دهد که هر جایی باشد الا خانه خودش، این است که زن مدام در حال گله و شکایت کردن است. بنابراین مرد ترجیح می دهد سر خودش را گرم کند و از زن فاصله بگیرد.

علت اصلی غر زدن خانم ها

مشکلی که در این قضیه وجود دارد این است که گاهی زن ها نمی توانند درخواست شان و یا ناراحتی شان را که نادیده گرفته شده است را به درستی بیان کنند. وقتی هم که می بینند خواسته شان چندین بار تکرار شده ولی به آن ها توجهی نشده، ناخودآگاه این درخواست تبدیل به گله و عیب جویی می شود. در واقع با غر زدن یک حالت تدافعی برای خود ایجاد می کنند و پشت آن می ایستد و نسبت به موقعیت شان واکنش نشان می دهند. این حالت دقیقا زمانی اتفاق می افتد که دیگر زن احساس نادیده شدن و یاس و نا امیدی و درماندگی در بیان خواسته اش را دارد.

بیان این انتظارات، برون ریزی و به زبان آوردن این احساسات درونی باعث می شود که فرد غرغرو به نظر برسد و به او بگویند که تو مدام در حال نق زدن هستی. در صورتی که تمام این حالات به دلیل سرکوبی احساساتی است، که طرف مقابل باید به آن ها توجه کند. فرقی ندارد که زن باشیم یا مرد، زمانی که خواسته ها و انتظارات فرد نادیده گرفته می شود و به آن ها توجهی نشود، ناخودآگاه دچار احساس سرخوردگی می شویم. در این شرایط هم به سراغ گلایه و نقد کردن از طرف مقابل می رویم.

 

غر زدن زن

 

درمان غرزدن زن

موضوعی که آقایان باید به آن بیشتر اهمیت دهند و آن را درک کنند، این است که بیشتر به نیاز ها و خواسته همسرشان توجه کنند و اجازه ندهند که انتظارات آن ها تبدیل به ناراحتی و دلخوری شود. بیشترین دلیل غر زدن زن عدم توجه به خواسته های اوست. خانم ها هم توجه داشته باشند که نوع بیان درخواست و لحنی که استفاده می کنید، اهمیت زیادی دارد. اگر می خواهید که به نتیجه برسید و خواسته تان را عملی کنید حتما به زمان گفتگو دقت کنید.

مرد ها در زمان کار و خلوت شان و هنگامی که از سر کار آمده اند اصلا توانایی شنیدن درخواست های شما را ندارند. زیرا فکر و ذهن شان هزار و یک جای دیگر است. بنابراین نمی توانند شنونده های خوبی برای شما باشند. اگر در زمان و موقعیت مناسب درخواست تان را بیان کنید می توانید ارتباط بهتری بین خودتان و همسرتان ایجاد کنید و رابطه عاطفی بهتری را تجربه کنید.

 

غر زدن زن

 

چگونه غرغرو نباشیم؟

ناگفته نماند که برخی از گلایه ها و انتقادات خانم ها هم به جا است. مرد ها باید بدانند که خانم ها نیاز به دیدن شدن و توجه دارند. این نیاز به دیده شدن و اهمیت دادن در جمع ها و مهمانی ها بیشتر هم احساس می شود و دوست دارند آقایان بیشتر باید به آن ها توجه کنند.. این احساس دیده شدن و توجه از جانب مرد باعث می شود زن هم به آرامش برسد و گلایه و شکایتی نداشته باشد.

مرد ها باید تلاش کنند تا گفتگو خوب و نحوه صحبت کردن درست و موثر با خانم ها را یاد بگیرند. باید تمرین کنند تا بتوانند احساسات منفی زن را درک کنند. بدانند نیاز و خواسته الان همسر شان در جمع چه چیزی است. خانم ها هم باید سعی کنند بجای انتقاد از همسر، بتوانند خواسته شان را بیان کنند. زیرا انتقاد زیاد باعث می شود شما در دید مرد به یک فرد غرغرو تبدیل شوید.

راه های جلوگیری از غر زدن

بیان صریح و شفاف و شروع جمله با کلمه "من" می تواند شما را سریع تر به خواسته تان می رساند. زیرا مرد ها رمز گشایی کلمات خانم ها را بلد نیستند و نمی دانند در ذهن شما چه میگذرد و چه توقعاتی از آن ها دارید. گزینه ای که می تواند افراد را بصورت کاملا ایمن از غر غرو بودن دور کند، آگاهی بر روی ذهن است.

یعنی بتوانید آگاهانه آنچه را که در ذهن شما در حال گردش است را چک کنید و نسبت به محیط اطراف خود به خودآگاهی برسید. در این حالت بدون شک می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. زیرا زمانی که درک درستی نسبت به شرایط پیدا کنیم، می توانیم در زمان خشم و عصبانیت روی خود کنترل بیشتری داشته باشیم و متناسب با موقعیت واکنش نشان دهیم و یا حرفی را بزنیم.

 

غر زدن

 

قضاوت ممنوع

یکی از دلایل دیگری هم که افراد را به سمت نق نقو بودن و سرزنش کردن می برد، قضاوت کردن است. زیرا قضاوت کردن باعث می شود، نوع رفتار های خودمان را با واکنش های طرف مقابل بسنجیم و باعث شود که ما احساس کنیم که فرد رفتار اشتباهی داشته و این باعث کدورت و ناراحتی ما می شود. پس در رابطه ها تا جای امکان برای جلوگیری از سوء تفاهم ها سعی کنید قضاوت کردن افراد را کنار بگذارید.

در آخر هم فراموش نکنید که غر زدن مانند یک تیغ دولبه است. یک سمت آن به دلیل داشتن احساس ناراحتی و حال بد، اول به خودتان آسیب می رساند و باعث می شود که احساس دیده نشدن و بی ارزشی را تجربه کتید. سمت دیگر آن هم به رابطه شما آسیب می رساند و باعث دور شدن و فاصله گرفتن و حال بد همسرتان می شود. در بعضی مواقع هم وجود نفر سومی در کنار افراد لازم است تا شنونده حرف های شما باشند. این شنونده خوب می تواند یک روانشناس ماهر و متخصص باشد که بتواند به درستی شما را راهنمایی کند.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

چرا غرغرو می شویم؟ علت اصلی غر زدن در خانم ها

00 ساعت و 29 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/2/21 06:22  مدت زمان عضویت:227 روز
2
خیلی عالی بود خیلی خوب بسیار لذت بردم از حرفاتون خانوم نصری عزیز.خیلی استفاده کردم واقعا خیلی نکات کاربردی رو گوشزد کردید ممنون ازینکه همراه شما هستم برای زندگی بهتر.دوستتون دارم زیاد موفق باشید
1399/2/20 15:07  مدت زمان عضویت:736 روز
0
سلام خانم نصری عزیزم بابت این همه زحمت وتلاشی که در راستای بهبودی روابط خانواده ها میکشید یک دنیا ازتون ممنونم وفقط میتونم بگم اجرتون باخدا ، من از نظرات وپیشنهادات شما خیلی استفاده میکنم چون خیلی مفید وباارزشن وامید بخش ،دوستون دارم
برنامه های مرتبط