شماره تماس پشتیبانی
02188915004

خودتان را بسنجید | تست آنلاین تله های روانی

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

برای خوشبختیت حاضری یه کار ساده رو انجام بدی؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:53
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

احساس خوشبختی

داشتن احساس خوشبختی و شادی برای هر کسی یک تعریف خاص و منحصر به خودش داره؛ ولی واقعا احساس خوشبختی چیه؟
باید چه اتفاقی بیوفته تا ما فکر کنیم خوشبختیم؟
برای داشتن خوشبختی توی زندگی مون چیکار می کنیم؟
اصلا داشتن حس و حال خوشبختی به چه موضوعاتی وابسته است؟

میزان تدوام شادی در وجود ما انسان ها همیشگی نیست و بستگی زیادی به اتفاقات و مسائلی داره که قبلا برای ما پیش اومده، و همچنین به این که توی اون لحظه ما چه احساسی داریم! شاد بودن مستلزم اینه که فرد از اونچه که در طول زندگی داشته و انجام داده، خشنود و راضی باشه.

 

احساس خوشبختی

 

چرا برای توجیه ازدواج نکردن و نداشتن رابطه عاطفی فقط تجربیات تلخ اطرافیان را می بینیم؟

 یک ایراد بزرگی که بیشتر ما داریم اینه که زمان مشخصی را صرف یادگیری مهم ترین مسائل زندگی نمی کنیم! این حقیقته. به عنوان مثال شما صفحات اینستاگرام را ببینید. پیج هایی که موضوعات حاشیه ای و به اصطلاح جنجالی دارند چقدر بازدید و لایک دارند؟؟؟ اما در عوض صفحاتی که در موضوعات مختلف تولید محتوای مفید انجام می دهند، چقدر مورد پسند مردم واقع می شود؟

 

شک ندارم به همان اندازه ای که برای زندگیتون، برای شناخت خودتون و طرف مقابلتون وقت گذاشته باشید، به همون اندازه هم کیفیت رابطه تون بالاتر خواهد رفت.

 

در این ویدیو از اشتباهاتی که مردها و زن ها تو روابطشون مرتکب میشن و این اشتباهات رو به پای اون یکی میزارن صحبت می کنم. کمتر کسی پیدا میشه که مسئولیت اشتباهاتش رو بپذیره. کمتر کسی پیدا میشه که برای خوشبختیش تلاش کنه، و حتی شده ماهی یه کتاب بخونه!! اما هر روز و هرشب از زمین و زمون و مردم گله داره!!!

 

احساس خوشبختی

 

خوشبختی چیست؟

معمولا حالات احساسی مثبت دوام کمی دارن ولی خشنودی و رضایت قلبی، مدت زیادی همراه فرد خواهد بود. در واقع خوشبختی و شادی به نوعی هدف مشترک همه انسان هاست و همه برای رسیدن بهش تلاش می کنن تا با توجه به نوع هدف و ارزشیابی که برای خودشون و زندگیشون مشخص کردن به اون احساس خوشبختی دست پیدا کنند.

گاهی پیش میاد وجود ما پر از خوشبختی و بدبختی هایی هست که خودمون در ذهن خودمون تعریف کردیم و در واقع خیلی وقت ها، حاشیه ها هستن که زندگی و باورهای ما از اتفاقات رو می شازن و به اون ها رنگ و جهت میدن!
بعضی از افراد ایده آل خودشون از خوشبختی و شادی رو در ثروت فراوان، بعضی ها در داشتن روابط خوب و موفق و بعضی ها در کمک به دیگران می دانند. همه این افراد از لحاظ شرایط و ظوهر بیرونی به همدیگه متفاوت هستن ولی همه ی اون ها به دنبال خشنودی ذهنی و رضایت و خوشبختی درونی هستن!

 

احساس خوشبختی

 

چطور احساس خوشبختی کنیم؟

اصطلاح خشنودی ذهنی به ارزیابی افراد از زندگی شون اشاره می کنه، این ارزیابی ها ممکنه جنبه شناختی داشته باشن؛ مثل قضاوت هایی که  درباره ی خشنودی و رضایت از زندگی صورت می گیره یا مثل جنبه های عاطفی که شامل خلق و خو وهیجانات در مقابل رویدادها و خوادث زندگی خودشون رو نشون میدن.

بُعد عاطفی شخصیت آدم ها بیشتر با مسائلی مثل انگیزه، هیجان، نگرش و باورها، ارزش گذاری و ... در ارتباط هست. از جمله نشانه های سلامت عاطفی ما انسان ها، داشتن ثبات هیجانی، عزت نفس بالا، اعتماد به نفس کافی و احساس خودکار آمدی مفید که در فرد منجر به داشتن احساس شادی و خوشبختی در زندگی می شود. 

برای اینکه بتونیم با اقدام های کوچیک و ساده این ثبات عاطفی و رضایت رو در زندگی خودمون بیشتر کنیم، می تونیم از این راهکارهای ساده استفاده کنیم:


1- ویژگی های مثبت خودتون رو بشناسید و اون ها رو تقویت کنید؛

برای ایجاد حسِ خوشبختی همیشه باید ویژگی های مثبت خودمون رو به خودمون یادآوری کنیم. متاسفانه گاهی ما به راحتی قدر نعمت هایی که داریم رو نمی دونیم و خیلی راحت تر ویژگی های مثبت خودمون رو فراموش می کنیم.
با خودتون فکر کنید معمولا دیگران کدوم ویژگی مثبت شما رو بهتون میگن؟
آیا شما آدم مهربونی هستین؟
آیا آدم مثبت نگری هستین؟
آیا برای خانواده خودتون ارزش قائل میشین؟ یا صرفا بخاطر ارتباطی که با اون ها دارید بهشون بهاء میدید؟
دوست دارید از نظر دیگران چه شخیصتی داشته باشید و چطوری از شما یاد کنند؟

 

احساس خوشبختی کردن

 

 

2- با خودتون و بقیه مهربون باشید

داشتن حس خوشبختی در زندگی قبل از هرچیزی با داشتن احساس خوب نسبت به خودمون شروع میشه؛ ذهن ما به سمت ویژگی های منفی با سرعت بیشتری جذب میشه و بیشتر به سمت منفی ها تمرکز  بیشتری داره به همین دلیل ممکنه خیلی از اوقات با کوچکترین اتفاق ویژگی های مثبت خودمون رو به طور کلی نادیده بگیریم. بیایین به طور آزمایشی رفتارمون رو به مدت 24 ساعت با خودمون زیر نظر بگیریم و در طول روز لیستی از کارهایی که برای خودمون و زمان هایی که با خودمون حرف زدیم آماده کنیم.

و در پایان 24 ساعت به اون لیست نگاه کنیم، حالا بیاییم بخش های منفی اون رو با عبارات و کارهای مثبت جایگزین کنیم و صادقانه در مورد اون ها بنویسیم. برای مثال صبح بعد از اینکه از خونه بیرون رفتین یادتون افتاده چیز مهمی رو جا گذاشتین و بخودتون گفتین " ای باباااا من چقدر احمقم، همیشه چیزای مهم رو فراموش می کنم" حالا بیایین این گفت و گو رو اینطوری تغییر بدین : " من احمق نیستم، فقط گاهی اوقات اشتباه می کنم! ".

 

احساس خوشبختی

 


3- برای کارهای خوبی که انجام میدیم به  خودمون جایزه بدیم

حتماااا برای رشد و آموزش خودتون وقت بگذارید، زندگی پراز چالشه و اگر نتونید همزمان با این چالش ها نحوه مدیریت و کنترل اون ها رو یاد بگیرید، خیلی زود از دور بازی حذف می شین یا جا می مونین! بنابراین با توجه به همه ی برنامه های روزانه ای که دارین سعی کنین ساعت هایی رو هم به آموزش و رشد خودتون اختصاص بدید.
رفتار ما با خودمون معمولا انعکاس همون رفتاریِ که با دیگران داریم!
پس بیایین از خودمون شروع کنیم و با خودمون مهربون باشیم، طبیعیه که این محبت به دیگران هم خواهد رسید؛ سعی کنید رستورانی که دوست دارید برید، کتابی که دوست دارید بخونید رو به کتابخونتون اضافه کنید، به خودتون برسید، یه لباس نو بخرید، غذای مورد علاقتون رو درست کنید و ... هر چیزی که دوست دارید و حالتون رو خوب می کنه می تونه بخشی از جایزه ای باشه که به خودتون بابت کارهای خوب و مفیدی که انجام دادید، اختصاص بدید.

حال خوبِ ما و رابطه ی خوب ما با خودمون باعث میشه تا بتونیم ارتباطات سالم تری با دیگران و عزیزانمون برقرار کنیم و این ارتباط خوب در نهایت منجر به احساس شادی و خوشبختی در ما خواهد شد.

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

برای خوشبخت شدن حاضری یه کار ساده رو انجام بدی؟

00 ساعت و 53 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/4/6 10:43  مدت زمان عضویت:320 روز
0
عالی بود عزیزم
1399/4/1 12:08  مدت زمان عضویت:27 روز
0
سلام خانم نصری عزیز واقعا ممنون از روزی که با شما آشنا شدم از لحاظ روحی واقعا امیدوار شدم به زندگی.. امیدوارم ميتونم زندگیم را تغییر بدم... واقعا از شما ممنونم
1399/3/28 02:12  مدت زمان عضویت:73 روز
0
یک دنیا ممنون
دوستون دارم
1399/3/27 14:49  مدت زمان عضویت:388 روز
0
سلام خداقوت بازهم مثل همیشه قوی و پر محتوا سپاسگزارم
1399/3/27 14:49  مدت زمان عضویت:388 روز
0
سلام خداقوت بازهم مثل همیشه قوی و پر محتوا سپاسگزارم
1399/3/27 11:38  مدت زمان عضویت:418 روز
0
عالی بود، ممنونم.
1399/3/26 20:32  مدت زمان عضویت:23 روز
0
خیلی عالی بود خانم نصری ممنونم ازتون
1399/3/25 12:39  مدت زمان عضویت:143 روز
0
مرسی پریسا جان، خانون دکتر مهربون، خیلی حرفاتون درست هست که حسابی به دل میشینه، خیلی دوست دارم کتابی رو پیشنهاد کنین در مورد حفظ روابط ، میخوام کتابی در این زمینه بخرم و هدیه ای بدم به کسایی در اطرافم که نیاز دارن، لطفا در مورد هر موضوعیرکه صحبت میکنین یک کتاب خوب هم معرفی کنین، خیلی ممنون میشم.
1399/3/24 16:24  مدت زمان عضویت:60 روز
0
سلام خسته نباشید مثل همیشه عالی منم خیلی دوستت دارم متشکرم
برنامه های مرتبط