به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004
  • دوره ها
  • آیا درخواست کردن از همسر نشانه ضعف یک زن است؟

آیا درخواست کردن از همسر نشانه ضعف یک زن است؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:07
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

آیا درخواست کردن از همسر اشتباه است؟

اشتباهی که اکثر خانم ها دارند این است که فکر می کنند خودشان از پس تمام کار ها بر می آیند و باید تمام کار ها را به تنهایی و بدون درخواست کمک از همسر انجام دهند. در صورتی که یکی از دلایلی که مرد ها را به سمت بی مسئولیتی در زندگی مشترک می برد این است که نحوه درخواست درست و به موقع  از همسر را بلد نیستیم.

انتظار داریم که خود مرد، تمام حرف ما را نگفته بداند و نیاز های ما را به بهترین شکل برطرف کند. فکر می کنیم درخواست کردن از همسر نشانه ضعف است. در صورتی که مرد ها روحیه ای حمایت گر دارند و از اینکه بتوانند برای همسرشان کاری را انجام دهند، احساس قدرت و ارزشمندی پیدا می کنند.

اگر شما هم جزء آن خانم هایی هستید که به همسرتان این حس را القا می کنید که من خودم از پس تمام کار ها برمی آیم و به تو نیازی ندارم، دیدن این ویدئو را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

درخواست از همسر 

 

نحوه ی درخواست از همسر یکی از اصولی هست که زن ها باید اون رو یاد بگیرند.
 یک درخواست درست می تونه در نتیجه ای که می گیرید خیلی تاثیر گذار باشه.
گاهی پیش میاد که به دلیل نحوه غلط درخواست، زن و شوهر کارشون به دعوا و مشاجره می رسه و طرفین هرکدوم هزاران فکر به سراغشون میاد؛ پس بهتر هست قبل از بیان درخواست ازهمسرتون، با ما همراه شوید و نکاتی که برای بیان درخواست بسیار مهم است رو بدونید.

چطور خواسته های خودمون رو به همسرمون بگیم؟

1- بیان درخواست در زمان مناسب

اولین نکته ای که باید توجه کنید زمان درخواست است. زمانی که برای بیان درخواست خود انتخاب می کنید بسیار مهم است. وقتی که همسرتان روی موضوعی متمرکزاست، قطعا نباید انتظار داشته باشید که به تقاضای شما فوراً پاسخ دهد. چرا که مردها وقتی روی موضوعی دقیق می شوند، فقط بر روی همان موضوع تمرکز دارند و نمی توان به یکباره آن ها را از آن موضوع بیرون کشید. اگر بخواهید با زور آن ها را از آن موضوع دور کنید ممکن است با عصبانیت و در نتیجه بد اخلاقی آن ها مواجه شوید. بهتر است بدانید آن ها در این مواقع اصلا شوخی ندارند.

2- لحن درخواست

نکته بعدی لحن شماست. اگر تا به اینجا برای درخواست خود از لحن دستوری استفاده می کردید، لطفا دیگر این کار را نکنید. و یا اگر در لحن شما حالت دستوری نهفته است بهتر است بدانید مرد آن را می فهمد و مطمئن باشید جانتان را به لب می آورد تا به درخواست شما جواب مثبت بدهد.
سعی نکنید به دستورتان رنگ و لعاب زیبا بدهید چرا که برای مرد زیبایی کلمه مهم نیست. شما دستور داده اید. مردها دوست دارند اگر کاری برایتان می کنند در نهایت قدرت و ابهت باشد. ولی اگر حس کنند که شما امر می کنید و آنها کوچک شده اند به نظر من زور مفت نزنید! توپ هم تکانشان نخواهد داد. پس دستور دادن ممنوع! و مواظب لحن درخواستتان باشید.
مورد بعدی اینکه وقتی کاری رو که خواسته اید انجام می دهد لطفا امر و نهی نکنید. برای مثال وقتی قرار هست کاری برای شما انجام بده سعی نکنید مدام نکات احتیاطی رو بهش یادآوری کنید. اینجوری فکر می کند شما مامانش هستید نه همسرش.
بهتر است آقایان هم بدانند که وقتی خانمی شروع می کند توضیح اضافه می دهد، فقط قصد کمک کردن دارد.

 

درخواست از همسر

 

 

3- بیان صریح و کوتاه درخواست

خانم های عزیز لطفاً درخواست خود را کوتاه و صریح بیان کنید. به جای گفتن اینکه " وای از صبح تا الان فلان کار رو بهت گفتم ولی هنوز انجام ندادی " بهتر است خواسته ی خود را صریح بیان کنید و بگویید"ممنون میشم اگه بهم کمک کنی و فلان کار رو انجام بدی". توجه کنید که جمله ی اول برای مردها یک جمله خبری توام با تقصیر از جانب آنها تفسیر میشود نه یک درخواست.

4- کلمه"میتونی" را حذف کنید!

خیلی از خانم ها برای اینکه درخواست خود را مودبانه بیان کنند از کلمه " میتونی " استفاده می کنند. اما بهتر است بدانید این کلمه برای مردها یعنی "اگه میتونی پس وظیفته که انجام بدی(اجبار) اگه نمی تونی هم که یه فکری خودم میکنم (ضعف)" . چرا راحت از کلمه لطفاً استفاده نمی کنید؟ صریح باشید. شاید در نظر شما گفتن "ممنون میشم که برام فلان کارو بکنی" سخت باشد اما لطفا امتحان کنید و نتیجه را ببینید.

5- انتظار جواب منفی را هم داشته باشید

نکته بعدی و اصلی ترین مورد برای انجام کار از سوی مردان این است که آن ها را در جواب منفی دادن آزاد بگذاریم. معمولاً زنها وقتی می خواهند خواسته ای را مطرح کنند از قبل جواب آن را پیش بینی می کنند و سعی می کنند به نحوی مرد را لای منگنه بگذارند. برخی از زنها هم که حساستر هستند، وقتی از قبل حس کنند که با تمام خواهش ها باز هم قرار است جواب منفی بگیرند اصلا از بیان درخواست خود صرفه نظر می کنند. ولی به همین جا ختم نمی شود. زن از عدم درخواست خود و هم چنین جواب احتمالی شوهر ناراحت و عصبی است و شوهر از همه چیز بی خبر نمی داند علت کجاست.

 

درخواست از همسر


خانمهای عزیز تمرین کنید معنی اصلی کلمه نه را بفهمید. باور کنید نه گفتن شوهر هیچ ربطی به میزان عشق و علاقه همسرتان به شما ندارد. وقتی همسر شما در حال تلویزیون دیدن است و شما تقاضایی می کنید مسلماً بایدانتظار شنیدن جواب نه را هم داشته باشید.

6- بگذارید آقا غر بزند!

مرد درخواست شما را می پذیرد اما در حین انجام آن شروع می کند به غرغر کردند. زنها معمولاً غرغر را اینگونه معنی می کنند:" نمی خواد کار کنه منت میذاره. بهونه میاره". اما بهتر است بدانید این غر غر کردن یعنی" اعلام وضعیت کار و می خواهد اعلام کند که به کار شما اهمیت داده است!" اما به روش خودش!!
بهترین کار این است که زنها در این مواقع فقط سکوت کنند.

7- تشکر فراموش نشود

مهمترین و آخرین نکته این است که حتماً بعد از انجام کار با مهربانی از شوهر خود تشکر کنید. این کار را یک الزام بدانید. البته میل خودتان است اگر می خواهید دفعه بعد برای یه کار نصفه جونتون کند تشکر نکنید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

آیا درخواست کردن از همسر نشانه ضعف یک زن است؟

00 ساعت و 07 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/6/3 00:08  مدت زمان عضویت:53 روز
0
سلام.با نظرتون موافقم ولی چگونی ررخواست نگفتید
و اینکه مثلا تو چ کارهایی باید حس حمایت بهشون داد و ازشون کمک خواست
1399/5/28 16:38  مدت زمان عضویت:652 روز
0
عالی بود خانم نصری😍
1399/5/28 16:38  مدت زمان عضویت:652 روز
0
عالی بود
1399/5/28 11:13  مدت زمان عضویت:645 روز
0
خیلی عالی بود عزیزم.ممنونم😘😘
1399/5/28 09:00  مدت زمان عضویت:362 روز
0
واقعا ممنونم از راهنمای هاتون ، واقعا من بلد نیستم درخواست کنم
برنامه های مرتبط