به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

چه کار کنم که حالم خوب بشه؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:06
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

چرا ما نمی توانیم حال بهتری داشته باشیم؟

برای داشتن حال خوب باید چکار کنیم؟ شما وقتی حال تان خوب نیست و دچار دل مردگی روحی می شوید چکار می کنید؟ آیا خرید، بیرون، مهمونی رفتن یا تماشا تلویزیون دوا ی درد حال بدی ما است؟ قطعا همه ما هم تجربه حال خوب و هم تجربه حال بد را در زندگی ها و ارتباطات مان با اطرافیان داریم. گاهی کلی احساس خوب می گیریم، گاهی هم انقدر از آن ها رنجیده و ناراحت می شویم که فکر کردن به آن ها لذت زندگی را از ما می گیرد. این احساس در تمام لحظلات همراه ما می شود و حتی زمان خواب و انجام هر کاری در حال مرور آن ها هستیم. اصلا تا به حال با خود تان فکر کرده اید که آیا همه ی آدم ها ارزش جنگیدن و خراب کردن حال ما را دارند؟ لطفا یاد بگیرید از فکر هایی که ارزش فکر کردن ندارند، دست بردارید.

اگر می خواهید خودتان را از افسردگی و حس بد نجات دهید، این ویدئو را ببینید.

حال خودت رو خوب کن!

 خیلی از ما ها برای داشتنِ حال خوب  منتظریم که یه دستی از غیب بیرون بیاد و کمک کنه که حالمون خوب شه؛ یه جورایی انگار دنبال یه نوشدارویی هستیم که ثانیه ای حالمون رو بهتر کنه!

ممکنه شما یک زن خونه دار باشین و برای حالِ خوب خودتون شروع کنید دکوراسیون خونه رو تغییر بدید، توی اون زمان بخاطر تغییر احتمالا حالتون بهتر میشه اما بعد از یکی دو روز دوباره به همون حالت قبلی بر می گردین.
یا مثلا مردی که با خودش میگه هر چقد بیشتر خودم رو سرگرم کار کنم بهتر می تونم حال خودم رو خوب کنم، ولی حتی وقتی تا دیر وقت هم توی محل کارش میمونه و کار میکنه به محض اینکه میرسه خونه و با خودش خلوت می کنه متوجه میشه که واقعا تغییری که دنبالش بوده اتفاق نیوفتاده و چیزی که می خواسته تجربه کنه رو نتونسته تجربه کنه و حالش خوب نیست.

به نظر شما چرا این اتفاق میوفته؟

چرا نمی تونیم حال بهتری داشته باشیم؟
تا زمانی که شما از محبت کردن به آدم هایی که به محبت و احساس شما پاسخ مناسبی نمیدن و با شما رفتار مناسبی ندارند، دست بر ندارید، هرگز حالتون بهتر نخواهد شد. اگر نمی تونیم دست از محبت کردن برداریم، حداقل کاری که می تونیم برای خودمون انجام بدیم اینه که از کسی توقع جبران محبت هامون رو نداشته باشیم، یعنی اگر پاسخی برای محبتمون دریافت نکردیم ناراحت نشیم وحالمون بد نشه.
تا زمانی که ما تلاش کنیم به یک نفر محبت کنیم تا بتونه ببینه و پاسخ محبت ما رو بدهف حالمون خوب نیست. پس بدون توقع محبت کنیم!

اگه انتظاراتمون برآورده نشه!

وقتی انتظارات ما توی این موارد برآورده نمیشه، به فکر انتقام میوفتیم و همیشه دنبال این هستیم که بالاخره یه جوری یه جایی رفتار اون آدم بی ملاحضه رو تلافی کنیم، مدام ذهنمون درگیر اینه که کی خدا فلانی رو سرجاش مینشونه، کی حال این آدم گرفته میشه، کی من می تونم حقم رو از این آدم بگیرم؟!
ولی واقعیت اینه که تا وقتی فکرت درگیر این مساله هست یعنی حالت خوب نیست؛ چون در لحظه ای که باید زندگی کنی و از زندگیت لذت ببری فقط داری حسرت گذشته و وقایع تلخی که در گذشته افتاده رو می خوری و مدام احساس ناکامی می کنی.

اگه واقعا میخوای حالت خوب بشه!

اگه میخوای حالت خوب باشه باید دست از جنگیدن بر سر این مساله برداری.احتمالا فردی که شما توی ذهنتون مدام باهاش درگیر هستید حتی به این مساله فکر هم نمی کنه!
اگر اشتباهی کردی،اگه مرتکب خطایی شدی، اگر دیگر رفتار نامناسبی با شما داشته، اگر با حرف کسی رنجیدی باید بدونی توی پروسه ای هستی که میتونی با پذیرش و بخشیدن خودتو راحت کنی یا اینکه مدت ها توی این ناراحتی و حال بد بمونی.

یادآوری مسائل گذشته مثل هنوز یادم نرفته چطوری باهام حرف زد، هنوز یادم نرفته باهام چیکار کرد، اگه استرس نداشتم حتما تو امتحان قبول می شدم، اگه تصادف نمی کردم این قدر ضرر نمی کردم و ... همه این ها موضوعات و مشکلاتیه که در گذشته اتفاق افتاده و تموم شده و دیگه ارزش فکر کردن نداره و فقط تو رو از داشتن یک زندگی شاد و حال خوب دور می کنهف پس اگه میخوای حالت خوب باشه فکرت رو از افکاری که تورو به گذشته و اوقات تلخی میبرنف دور کن.

برای داشتن حالِ خوب باید تو لحظه زندگی کنی!

ممکنه دقیقا توی لحظه ای که جلوی تلویزیون لم دادی و داری بهترین فیلم کمدی دنیا رو می بینی یا زمانی که به خاطر عملکرد خوبت مورد تشویق قرار گرفتی یا یک جایزه خیلی خاص برنده شدی، مدام به این فکر کنی که چیکار کنم تا بتونم اون حقارت ها و حال بد هایی که بهم دادن رو تلافی کنم و خودت حالِ خودت رو بد می کنی؛
درست توی لحظه ای که می تونی بهترین حال خوب ممکن رو برای خودت بسازی!
برای داشتن حال خوب هیچکس به اندازه خودت نمی تونه بهت کمک کنه.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

چه کار کنم که حالم خوب بشه؟

00 ساعت و 06 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/7/19 21:00  مدت زمان عضویت:199 روز
0
عالی بود
1399/7/6 22:36  مدت زمان عضویت:25 روز
0
سلام من پنج ساله زندگی مشترک دارم و یک دختر چهارساله همسرم چندبار مداوم به من خیانت کرد ه و هربار تا یه قدمی طلاق رفتم ولی منو برگردانده و زندگی مشترکمان رو ادامه دادیم بخاطر دخترم ولی دوباره احساس میکنم دوباره داره خیانت میکنه سرد شده باهام حرفی نمیزنه اصلا حالا روحیم خوب نیست خیلی داغونم ازشم میپرسیم چکار میکنی میگه به تو ربطی نداره تروخدا راهنماییم کنید اگه نباشم بچم لطمه بدی میخوره
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1399/7/7 16:04  مدت زمان عضویت:879 روز
0
خیلی متاسفم که توی چنین شرایطی قرار گرفتین
درک میکنم که خیانت به تنهایی یک اتفاق دردناک و ناراحت کنندست و شما کاملا حق دارین بهم بریزین و احساس بدی داشته باشین.
اما چیزی که توی حرفاتون هست اینه که تا حالا بارها و بارها این رفتار از همسرتون سر زده و هر بار شما با اون کنار اومدین
یعنی بهش اعلام کردین تو با هر رفتاری و هر اشتباهی همیشه جایگاهت رو پیش من داری و اجازه تکرار رو صادر کردین؛ در صورتی که باید به دنبال حل مساله و بررسی دلیل خیانت می بودین
مطمعنا بچه ی شما هم ترجیح میده در یک محیط پر از آرامش و عشق زندگی کنه تا زندگی بی روح و بدون آرامش و اعتماد، صرفا به این خاطر که بهش نگن بچه طلاق!
ضمن اینکه این مشکل الان بین شما و همسرتونه و ارتباطی به بچه ی شما نداره که بخواد لطمه بخوره در هر صورت شما چه با هم زندگی کنید و چه جدا از هم باید وظایف والد بودن خودتون رو به بهترین شکل انجام بدین تا این بچه آسیب نبینه.
حتما به همراه همسرتون به یک زوج درمانگر مراجعه کنید چون قطعا حرف های زیادی هست که باید بزنید و بشنوید حتی اگر همسرتون هم باهاتون همراه نشدن خودتون به صورت فردی از یک مشاور کمک بگیرید تا بتونید بهترین تصمیم رو در این مورد اتخاذ کنید.
موفق باشید
1399/7/5 23:29  مدت زمان عضویت:63 روز
0
من این تست را چگونه باید بگیرم تست بکر را که شما فرمودید
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1399/7/7 17:18  مدت زمان عضویت:879 روز
0
از همراهی شما ممنونیم
شما می تونید با مراجعه به لینک زیر
https://parisanasri.com/plus/test/index
از همه ی تست های موجود در سایت استقاده کنید
موفق باشید
برنامه های مرتبط