به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004
  • دوره ها
  • چرا می گفت عاشقتم اما یک دفعه ترکم کرد؟

چرا می گفت عاشقتم اما یک دفعه ترکم کرد؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:04
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

چه کار کنم که عشقم ترکم نکنه؟

شکست در رابطه از سخت ترین تجربه هایی است که یک فرد در طول زندگی اش با آن مواجه می شود. این شکست زمانی تلخ تر و سخت تر می شود که او را ترک و رها کنند. سنگینی این اتفاق تا مدت ها حتی سال ها در دل فرد باقی می ماند و هر روز به دنبال پاسخ این سوال هست که چرا یک دفعه تنهام گذاشت و رفت؟ من که عاشقش بودم و هر کاری بخاطر او انجام می دادم، پس چرا رفت؟ من که به خاطرش از همه چی گذشتم، پس چرا یکدفعه ولم کرد؟

به نظر شما چه اتفاقی در رابطه های عاطفی می افتد که طرف مقابل می رود و پشت سرش را هم نگاه نمی کند؟ چه می شود که نتیجه آن همه ابراز عشق و علاقه به یک باره ترک کردن و جدایی می شود؟ این ها سوالاتی است که اکثر افراد پاسخ آن ها را نمی دانند و به همین دلیل خودشان ناخواسته، مسبب ترک شدن و تنهایی شان می شوند.

اگربه دنبال جواب این سوال هستید که چرا یک دفعه ترکم کرد و رفت، دیدن این ویدئو را از دست ندهید.

رفتارهای اشتباه بعد از شکست عشقی!

 بعد از این اتفاق ها خیلی ها هستند که همچنان به فردی که اون ها رو ترک کرده فکر می‌کنند و ذهنشون درگیره رابطه ای هست که تموم شده و به نوعی به بن بست رسیده.

 همچنان دنبال این هستن که ببینن اون فرد کجاست؟ چیکار می کنه؟ آخرین بازدید شو نگاه می‌کنند، پروفایلشو نگاه می کنند، از دوستاش حالشو می پرسن و ...

تا فقط بدونن چه رفتارهایی رو انجام میده؟ چه کارهایی رو داره انجام میده، اوضاعش چه جوریه؟ و این در حالیه که شریک عاطفی سابق شما داره خیلی راحت زندگیش رو پیش میبره و هیچکدوم از این دغدغه ها رو نداره.

 بیایین یه خورده با خودمون رو راست باشیم وقتی که شما تو صحبت هاتون این نکته رو مطرح می کنید که، من حاضر بودم از خودم، از خانواده‌ام، از پولم، از انرژیم، زمانم، از دوستام، ازهمه برنامه هام بگذرم که فقط کنار این آدم باشم؛

باید این احتمال رو بدید که دقیقا چیزی که این آدم رو از شما دوره کرده همین باشه! همین کارهایی که انجام دادین تا بیشتر بهش نزدیک بشید.

کدوم رفتارهای ما باعث شکست عاطفی ما در رابطه میشه؟

شاید در دسترس بودن بیش از اندازه، شدت اهمیت دادن بیش از اندازه، خدمات دادن و ارزش دادن بیش از حد تو بوده که تورو توی ذهن این آدم و از نظر این آدم بی ارزش کرده و باعث شکست تو شده.

همه آدم ها دوست دارن کنار کنار کسی باشند که خودشون به دنبال خوشحال کردن خود شونن و برای خوشحال بودن برای حال خوب داشتن وابسته به کسی یا چیزی نیستند.

وقتی تمام دلیل زندگی تو همیشه خوشحال کردن طرف مقابلتِ، وهمه انرژی و فکر و ذکر تو و برنامه تو این میشه که می خوام از طریق این آدم خوشحال باشم، مطمئن باش به هر دلیلی زمانی که این آدم از زندگی تو بره بیرون و تو رو تو رابط ترک بکنه همه خوشحالی تو هم تموم میشه.

چیکار کنم که شکست عشقی نخورم؟

 به جای اینکه همه انرژی و تمرکزتو بزاری روی این که طرف مقابل رو خوشحال کنی و صرفاً به خاطر این موضوع کار بکنی و زندگی کنی و زندگی تو به این مورد وابسته بکنی بیا به این فکر کن که من چیکار باید بکنم که حال خودم خوب باشه؟
چیکار باید بکنم که عزت نفسم بیشتر بشه؟
چیکار باید بکنم که اعتماد به نفسم بیشتر بشه؟
چیکار باید بکنم که حال خوبم بیشتر باشه و بیشتر دوام داشته باشه؟

 خودِ ما هم دوست داریم کنار افرادی باشیم که احساس خوبی نسبت به خودشون دارن و حالشون با خودشون خوبه؛ باید این رو بپذیریم که هیچ کس هیچ مسئولیتی در قبال خوشحالی ما نداره و حقیقت اینه که ما خودمون مسئول تک‌تک اتفاق ها و رفتار هایی هستیم که انجام می دیم و در نهایت نتیجه ی این انتخاب ها باعث حال  خوب یا بد ما میشه. البته این اتفاق زمانی میوفته که ما بیش از حد به دیگران بها داده باشیم و توی همه موارد خودمون رو ندیده گرفته باشیم.

از کجا متوجه بشم رفتارم توی رابطه اشتباه بوده؟

گاهی باید خیلی بی رحمانه با خودمون صادق باشیم و به بعضی از سوالات صادقانه جواب بدیم تا بتونیم به این نتیجه برسیم که واقعا چه اتفاقی داره برای من میوفته؟
 خوشحالی من چقدر وابسته به حضور دیگرانه؟ یا وابسته به حضور یک فرد خاص؟
 چقدر من می تونم تنهایی از زندگیم لذت ببرم؟
تا حالا چه هزینه هایی برای خوشحالی دیگران کردم و نتیجه نگرفتم؟
اگراینقدر از خود گذشتگی نمی کردم آیا باز هم رابطه م خراب می شد؟
اگرکارهایی که برای طرف مقابلم انجام دادم برای خودم انجام می دادم، آیا باز هم رابطه من شکست می‌خورد؟
نقش خودم توی این شکست چقدر بود؟
چرا فکر کردم اگه این همه از خود گذشتگی و ایثار داشته باشم، می تونم بهش ثابت کنم که خیلی برام مهمه و چرا نتیجه برعکس شد؟
وقتی به این سوالات صادقانه جواب بدیم متوجه میشیم که همه آنچه که برای ما اتفاق افتاده تاثیر و نتیجه انتخاب ها و رفتارهای غیرمسئولانه خودمون بوده که به نوعی بیش از حد اون ها رو انجام دادیم.

وقتی من خودم به خودم اهمیت ندادم، به خود نرسیدم به جای اینکه برم یه لباس خوب برای خودم بخرم، اونو برای طرف مقابلم خریدم، به جای اینکه خودم رو دوست داشته باشم برای خودم زمان بگذارم برای طرف مقابلم گذاشتم، به جای اینکه اولویت اولم خودم باشم دیگران بودن، شریک عاطفی م بوده؛ طبیعیه که توی همچنین رابطه شکست بخورم.

نقش قدرت اختیار و تصمیم گیری ما در پایداری رابطه عاطفی مون!

وقتی من توی یه رابطه آشنایی مسئولیت های یک رابطه ازدواجی و رسمی رو می پذیرم و به این فرد تلقی می‌کنم که توی هر شرایط و موقعیتی تو برای من اولویت هستی،
در واقع دارم بهش  این پیام رو میدم که ریموت‌کنترل من و اختیار زندگی من کاملاً در دست تو هست؛ و هر زمان هر جوری که بخوای به هر طرفی که بخوای میتونی منو بچرخونی و زندگی من و خود من رو تحت کنترل داشته باشی!
و این همون دلیل شکست خوردن شما توی رابطه تونه!
آدمهایی که از خودشون هیچ اختیار و اراده ای ندارن و هیچ کنترلی روی زندگی و برنامه هاشون ندارند آدم های جذابی نمیتونن باشند.
آدم هایی که برای خودش ارزش قائل نیستن آدم های جذابی نیستن، به خصوص تو رابطه عاطفی!
هر بار به این موضوع فکر کردید که  چرا این آدم از زندگی من بیرون رفت یا منو تنها گذاشت، به این فکر کن که نقش من توی این رابطه و خراب شدن این رابطه و شکست خوردنم چقدر بود؟

بیرون زتو نیست هر آنچه در عالم هست

از خود بطلب هرانچه خواهی که تویی

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

چرا می گفت عاشقتم اما یک دفعه ترکم کرد؟

00 ساعت و 04 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/7/16 23:18  مدت زمان عضویت:120 روز
0
بسیار عتلی بود و استفاده کردم..من دقیقا همه خدماتو دادم و خودنو کوچیک کردم ولی الان خیلی تغییر کردم.
1399/7/15 15:43  مدت زمان عضویت:277 روز
0
ماشاالله چه قدر خوش پوش وپوشیده هستین خانم نصری عزیز
برنامه های مرتبط