شماره تماس پشتیبانی
02188915004

رابطه عاطفی همیشه سرشار از عشق و صمیمیت نیست

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:35
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

فصل خزان رابطه عاطفی گذراست

دوستان عزیزم، بسیاری از ما فکر می کنیم یک رابطه عاطفی باید همیشه پر از عشق، مهر، صفا و صمیمیت باشد. هرچند که غیر از این هم نباید باشد! اما دقت کنید که رابطه عاطفی بین دو انسان با تمام ویژگی های شان برقرار می شود. یعنی در یک رابطه عاطفی سالم، علاوه بر عشق و محبت گاهی از اوقات هم مسلما اختلاف نظر و چالش وجود دارد. شما با اولین بی مهری یا ناراحتی طرف مقابل تان نباید فکر کنید که او دیگر شما را دوست ندارد یا دیگر برای او اهمیتی ندارید.

 

رابطه عاطفی

 

همانطور که در طبیعیت می بینیم، بهار و تابستان سرسبز و زیبا، جایش را پاییز و زمستان سرد می دهند. اما هرگز این زمستان سرد و بی روح، ابدی نیست . به اعتقاد من رابطه عاطفی بین دو نفر هم همین طور است.

این طبیعی است که بین شما و همسرتان یا نامزدتان، اختلاف هایی وجود داشته باشد. بر سر مسئله ای به توافق نرسید یا دیر به توافق برسید. اما نه به این معنی که یکدیگر را دوست ندارید.

آسمان رابط عاطفی همیشه صاف نیست

باید این موضوع را بپذیرید که در زندگی مشترک، در یک رابطه عاطفی همیشه آسمان صاف نیست . اتفاقا ابری بودن آسمان روابط باعث دلچسب تر شدن روابط می شود. قرار نیست همه ما روابطی را تجربه کنیم که در آن هیچ چالشی وجود ندارد. اصلا امکان ندارد دو نفر در کنار یکدیگر باشند ولی با هم چالشی نداشته باشند. اختلاف نظر نداشته باشند و حتی بین آنها بگومگویی پیش نیاید.

 

رابطه عاطفی

 

کسی که شما را دوست دارد، به شما عشق می ورزد هرگز با بروز اختلافات از شما دوری نمی کند. شما را برای همیشه کنار نمی گذارد. در این مواقع باید به یکدیگر زمان بدهیم. اصلا باید فرهنگ قهر و آشتی مان ارتقا پیدا کند. بسیاری از ما حتی قهر کردن بلد نیستیم!! دعوا کردن بلد نیستیم!!! و طبیعتا آشتی کردن را هم نمی دانیم!! تعجب نکنید تمام این ها فرهنگ و آداب خاص خودش را دارد.

با معشوقه تان هم مشکل دار می شوید،خیالتان راحت!

اجازه بدهید همین الان خیالتان را راحت کنم. حتی اگر شما دیوانه وار عاشق و شیدای همسر یا نامزدتان هستید. برایش جان می دهید و ... باز هم تضمین کننده یک رابطه عاطفی بدون چالش نمی تواند باشد.

دوستان عزیزم، رابطه عاطفی سالم نمی تواند بدون تعارض باشد. به این دلیل که همه ما می دانیم هیچ دو انسانی باهم برابر و مساوی نیستند. انسانها در بهترین حالت شبیه هم هستند نه عین هم! در نتیجه افکار، رفتار، خلق و خو و شخصیت های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. در نتیجه توقع نداشته باشید شما با معشوقه تان هم به مشکل نخورید.

 

رابطه عاطفی

 

همه ما پر از عیب و ایرادیم!

هدف من از این ویدئو این نیست که اختلافات عمیق یا ریشه ای را ساده جلوه دهم. نه! هدف من این است که اگر شما در زندگی مشترک تان یا در رابطه عاطفی تان به مشکل برخوردید، نا امید نشوید. فکر نکنید فصل خزان رابطه شما شروع شده است. فکر نکنید دیگر نمی توانید کاری بکنید.

فکر نکنید با بروز مشکلات در زندگی مشترک تان، دیگر نمی توانید آن را اصلاح کنید.

عزیزانم! بپذیریم که هیچ کدام از ما بی عیب و نقص نیستیم. بپذیریم که اختلاف با همسر یا نامزدم تا حدود زیادی طبیعی است. در جهت رفع اختلافات قدم برداریم. بپذیریم که می شود خرابی ها را دوباره ساخت. از نو شروع کرد. زمان و اصلاح خود، بهترین ابزار برای رفع اختلافات است. به مشکلاتمان زمان بدهیم. اجازه ندهیم مشکلات حل نشده باقی بمانند.

 

رابطه عاطفی سالم

 

به خودمان فرصت تسکین دردها را بدهیم.

بزرگترین دردها، غم ها یا شکست ها قابل درمان هستند. به شرطی که فقط واقعیت را بپذیریم. جمله ی معروفی در این زمینه وجود دارد: "از اسب افتاده ایم نه از اصل!" . مطمئن باشیم که تمام مشکلات حل خواهند شد. اما باید راه و روش آن را بدانیم. روش های ساختن یک رابطه را بدانیم.

برگ ریزان رابطه خودتان را تبدیل به زمستان نکنید. سعی کنید مشکلات را حل کنید. با طرف مقابلتان صحبت کنید. و مطمئن باشید که با صحبت کردن بیشتر مشکلات شما حل و فصل خواهد شد. حتی همان هایی که فکرش را هم نمی کنید.

به خودتان فرصت بدهید. به روابطتان فرصت بدهید. به طرف مقابلتان فرصت بدهید.

 دوستان عزیزم، اگر در این مورد نظر یا تجربه ای دارید، لطفا مرا از نظرات خود آگاه کنید. 

خوشبخت و سعادتمند باشید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

رابطه عاطفی همیشه سرشار از عشق و صمیمیت نیست

00 ساعت و 35 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1398/7/28 23:03  مدت زمان عضویت:1 روز
0
درسته شما میگین با صحبت مشکلات رابطه رو حل کنید ولی اگه طرف درون گرا باشه و نخواد صحبت کنه اونموقع تکلیف چیه؟
1398/7/16 10:41  مدت زمان عضویت:163 روز
0
موضوع خیلی خوبی بود.ممنونم ازتون خانوم نصری عزیز.
برنامه های مرتبط