شماره تماس پشتیبانی
02188915004

رابطه عاطفی همیشه سرشار از عشق و صمیمیت نیست

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:35
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

فصل خزان رابطه عاطفی گذراست

دوستان عزیزم، بسیاری از ما فکر می کنیم یک رابطه عاطفی باید همیشه پر از عشق، مهر، صفا و صمیمیت باشد. هرچند که غیر از این هم نباید باشد! اما دقت کنید که رابطه عاطفی بین دو انسان با تمام ویژگی های شان برقرار می شود. یعنی در یک رابطه عاطفی سالم، علاوه بر عشق و محبت گاهی از اوقات هم مسلما اختلاف نظر و چالش وجود دارد. شما با اولین بی مهری یا ناراحتی طرف مقابل تان نباید فکر کنید که او دیگر شما را دوست ندارد یا دیگر برای او اهمیتی ندارید.

 

رابطه عاطفی

 

همانطور که در طبیعیت می بینیم، بهار و تابستان سرسبز و زیبا، جایش را پاییز و زمستان سرد می دهند. اما هرگز این زمستان سرد و بی روح، ابدی نیست . به اعتقاد من رابطه عاطفی بین دو نفر هم همین طور است.

این طبیعی است که بین شما و همسرتان یا نامزدتان، اختلاف هایی وجود داشته باشد. بر سر مسئله ای به توافق نرسید یا دیر به توافق برسید. اما نه به این معنی که یکدیگر را دوست ندارید.

آسمان رابط عاطفی همیشه صاف نیست

باید این موضوع را بپذیرید که در زندگی مشترک، در یک رابطه عاطفی همیشه آسمان صاف نیست . اتفاقا ابری بودن آسمان روابط باعث دلچسب تر شدن روابط می شود. قرار نیست همه ما روابطی را تجربه کنیم که در آن هیچ چالشی وجود ندارد. اصلا امکان ندارد دو نفر در کنار یکدیگر باشند ولی با هم چالشی نداشته باشند. اختلاف نظر نداشته باشند و حتی بین آنها بگومگویی پیش نیاید.

 

رابطه عاطفی

 

کسی که شما را دوست دارد، به شما عشق می ورزد هرگز با بروز اختلافات از شما دوری نمی کند. شما را برای همیشه کنار نمی گذارد. در این مواقع باید به یکدیگر زمان بدهیم. اصلا باید فرهنگ قهر و آشتی مان ارتقا پیدا کند. بسیاری از ما حتی قهر کردن بلد نیستیم!! دعوا کردن بلد نیستیم!!! و طبیعتا آشتی کردن را هم نمی دانیم!! تعجب نکنید تمام این ها فرهنگ و آداب خاص خودش را دارد.

با معشوقه تان هم مشکل دار می شوید،خیالتان راحت!

اجازه بدهید همین الان خیالتان را راحت کنم. حتی اگر شما دیوانه وار عاشق و شیدای همسر یا نامزدتان هستید. برایش جان می دهید و ... باز هم تضمین کننده یک رابطه عاطفی بدون چالش نمی تواند باشد.

دوستان عزیزم، رابطه عاطفی سالم نمی تواند بدون تعارض باشد. به این دلیل که همه ما می دانیم هیچ دو انسانی باهم برابر و مساوی نیستند. انسانها در بهترین حالت شبیه هم هستند نه عین هم! در نتیجه افکار، رفتار، خلق و خو و شخصیت های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. در نتیجه توقع نداشته باشید شما با معشوقه تان هم به مشکل نخورید.

 

رابطه عاطفی

 

همه ما پر از عیب و ایرادیم!

هدف من از این ویدئو این نیست که اختلافات عمیق یا ریشه ای را ساده جلوه دهم. نه! هدف من این است که اگر شما در زندگی مشترک تان یا در رابطه عاطفی تان به مشکل برخوردید، نا امید نشوید. فکر نکنید فصل خزان رابطه شما شروع شده است. فکر نکنید دیگر نمی توانید کاری بکنید.

فکر نکنید با بروز مشکلات در زندگی مشترک تان، دیگر نمی توانید آن را اصلاح کنید.

عزیزانم! بپذیریم که هیچ کدام از ما بی عیب و نقص نیستیم. بپذیریم که اختلاف با همسر یا نامزدم تا حدود زیادی طبیعی است. در جهت رفع اختلافات قدم برداریم. بپذیریم که می شود خرابی ها را دوباره ساخت. از نو شروع کرد. زمان و اصلاح خود، بهترین ابزار برای رفع اختلافات است. به مشکلاتمان زمان بدهیم. اجازه ندهیم مشکلات حل نشده باقی بمانند.

 

رابطه عاطفی سالم

 

به خودمان فرصت تسکین دردها را بدهیم.

بزرگترین دردها، غم ها یا شکست ها قابل درمان هستند. به شرطی که فقط واقعیت را بپذیریم. جمله ی معروفی در این زمینه وجود دارد: "از اسب افتاده ایم نه از اصل!" . مطمئن باشیم که تمام مشکلات حل خواهند شد. اما باید راه و روش آن را بدانیم. روش های ساختن یک رابطه را بدانیم.

برگ ریزان رابطه خودتان را تبدیل به زمستان نکنید. سعی کنید مشکلات را حل کنید. با طرف مقابلتان صحبت کنید. و مطمئن باشید که با صحبت کردن بیشتر مشکلات شما حل و فصل خواهد شد. حتی همان هایی که فکرش را هم نمی کنید.

به خودتان فرصت بدهید. به روابطتان فرصت بدهید. به طرف مقابلتان فرصت بدهید.

 دوستان عزیزم، اگر در این مورد نظر یا تجربه ای دارید، لطفا مرا از نظرات خود آگاه کنید. 

خوشبخت و سعادتمند باشید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

رابطه عاطفی همیشه سرشار از عشق و صمیمیت نیست

00 ساعت و 35 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/1/8 22:13  مدت زمان عضویت:384 روز
1
بسیار عاللللی و مفید بود
1398/9/27 14:25  مدت زمان عضویت:108 روز
1
كاش ميشد حضوري شمارو ديد و باهامون همراه ميشديد تو مشكلات و درموندگيامون
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/9/28 10:00  مدت زمان عضویت:679 روز
0
از اینکه با ما همراه هستین از شما ممنونیم
استاد پریسا نصری مشاوره ندارن و امکان مراجعه ی حضوری وجود ندارد
در صورت تمایل می توانید از دوره های آموزشی ایشان استفاده کنید یا در دوره های حضوری شرکت کنید
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه
https://www.parisanasri.com/category/8-products
یا با شماره ی 02188915004 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.
موفق باشید
1398/9/27 01:56  مدت زمان عضویت:109 روز
0
سلام خانم نصری عزیز. زندگی پر دردسری دارم یکی از بزرگترین مشکلاتم اینه که شوهرم وابستگی شدید به خانوادش داره و اونا هم تسلط کامل روی زندگی ما دارن .. از اول زندگی سعی کردم که دخالتها رو کم کنم ولی هر بار شوهرم مقابلم ایستاد و جلو خانوادش تحقیرم کرد و از خانواده اش دفاع کرد و باعث شد اونا بیشتر به حریم شخصی و زندگی من تجاوز کنن.. هیچوقت به حرف من اهمیت نداد و نخواست مشکل رو حل کنه .. مدتیه دیگه بی تفاوت شدم نسبت به کاراش. نمیخوام آزارم بده . خسته ام ... قبلا دوستش داشتم ولی در اثر این کاراش تقریبا دوساله که از شوهرم بدم میاد نفرت شدید ازش دارم دوستش ندارم . من برای زندگیم خیلی جنگیدم خیلی تلاش کردم که زندگی خوبی داشته باشیم . هیچوقت به شوهرم و زندگیم خیانت نکردم با اینکه خودم طعم خیانت رو چشیدم ولی بخشیدم و بخشیدم و بخشیدم .. الان به جایی رسیدم که احساس میکنم خیلی خسته ام .. حس میکنم نیستم .. وجود ندارم ..یا شاید هستم ولی توان مقابله ندارم .........
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/9/27 10:30  مدت زمان عضویت:679 روز
1
خانواده ی همسر بخصوص در فرهنگ ما جایگاه ویژه ای در زندگی افراد متاهل داره و به نوعی ماباید همیشه تلاش کنیم تعادل را در ارتباط بین خانواده ی خودمون و خانواده ی همسرمون برقرار کنیم باید یاد بگیریم و دقت کنیم باعث نشیم و کاری نکنیم که همسرمون بین ما و خانوادش قرار بگیره چون ممکنه زندگی مشترک ما هم تحت تاثیر قرار بگیره و موقعیت بدی ایجاد شود که تبعات بدی به همراه داشته باشدباید حد و مرزها و ارزش های خودمون رو مشخص کنیم تا بتونیم در ارتباط با اقوام همسر صلح و آرامش بیشتری داشته باشیم .سازگاری با فرهنگ خانواده ی همسر خیلی مهمه اما باید بتونید با ایجاد ارتباط سالم روی مواضع خودتون هم بمونید و از خودگذشتگی هایی نداشته باشید یا به نحوی رفتار نکنید که بعدا همان رفتار جز وظایف شما در خانواده ی همسرتون بشه!اگر از دخالت های خانواده ی شوهرتون خسته شدین بهتره احساستون رو به همسرتون بگید و براش توضیح بدین که چه رفتارهایی شما رو ناراحت می کنه اونو از این موضوع که قصد ندارید رابطش رو با خانوادش قطع کنید مطمعن کنید و سعی کنید با مسالمت به همسرتون بفهمونید که مرزهای یک رابطه ی مشترک با روابط دیگ چی هستن و چرا او باید همه چی رو دوباره برای خودش تعریف و بازسازی کنه .ناراحتی و رنجی که می برید رو بیان کنید انتقاد های شدید نکنید چون ممکنه باعث بشه گارد بگیره اما خوبه که بازخورد ها و عواقب چنین وابستگی یا عدم توانایی مشخص کردن مرزهای مهم زندگی مشترکتون رو بگید مثلا چنین رفتارهایی باعث دلسردی شما از زندگی مشترکتون میشه.و نهایتا آنچه که برای بهبود رابطه و زندگی مشترک به ذهنتون می رسه رو با ایشون مطرح کنید و نظر ایشون رو هم بپرسید تا نهایتا بتونید به توافق برسید و در نهایت سعی کنید همانطور که به خانواده ی خودتون احترام می زارید به خانواده ی شوهرتون هم اهمیت بدید و احترام بزارید ممکنه توقعات ایشون ناشی از این باشه که بجز شوهر شما کسی دیگه ای رو نداشته باشه یا بخاطر احساس تنهایی ایشون باشه قبل از هر چیزی بهتره سعی کنید بعنوان یک بزرگتر به او احترام بگذارید و سعی کنید رابطه ی خوبی با ایشون برقرار کنید تا از حساسیت هاتون کاسته بشه
در مورد رفتار های همسرتون و احساس شما نسبت به ایشون حتما به یک مشاور متخصص مراجعه کنید تا بتوانید این مشکلات را از پایه حل کنید.موفق باشید
1398/9/26 15:04  مدت زمان عضویت:109 روز
0
عالی بود ممنون
1398/9/24 01:38  مدت زمان عضویت:112 روز
1
حرفهاي شما بي نظير هستن ممنونم از شما🙏🙏
1398/9/23 17:12  مدت زمان عضویت:423 روز
0
پریسا عالی و آموزنده بود
1398/9/23 16:40  مدت زمان عضویت:625 روز
0
خیلی عالی بود 4فصل و میگید می تونیم درک کنیم حتی داستان گیاه
1398/9/23 16:40  مدت زمان عضویت:625 روز
0
خیلی عالی بود 4فصل و میگید می تونیم درک کنیم حتی داستان گیاه
1398/9/3 00:55  مدت زمان عضویت:639 روز
0
بازم ممنون عزیزم😘
1398/8/13 16:05  مدت زمان عضویت:612 روز
0
خیلی عالی بود پریسا جون تو بهترین معلم زندگی من هستی
1398/8/13 16:05  مدت زمان عضویت:612 روز
0
خیلی عالی بود پریسا جون تو بهترین معلم زندگی من هستی
1398/8/12 22:28  مدت زمان عضویت:153 روز
0
خیلی عالیه منمونم
1398/8/12 22:27  مدت زمان عضویت:153 روز
0
خیلی عالیه منمونم
1398/8/12 09:27  مدت زمان عضویت:153 روز
0
درود بر شما روز خوش
من حدود 3 ماه هست که با کسی که دیوانه وار دوستش داشتم و دارم ازدواج کردم خب بالاخره زمانهای بسیار خوبی رو توی این مدت باهاش تجربه کردم
اما یکی از مشکلات الان من با ایشان فقط مسئله هزینه ها و پول خرج کردن ایشون به خصوص جهت خانواده اش هست با اینکه منم خودم کارمند هستم و از درآمدم واسه هزینه های خونه دریغی ندارم و خدایی اش همسر دست و دلبازی دارم اما همین خصلت یهو جوری میشه که مانده حسابش کمتر از اون چیزی که باید باشه میشه و همین مورد بحث دیشب ما شد
و بهم میگه خرج خوش گذرونی خودم نکردم و ... احساس کردم به عنوان یک مرد بهش سخت گذشت که من بهش در مورد خرج کردن بی رویه تذکر دادم
با ابن وجود یواش رفتم درب گوشش باهاش حرف زدم و بهش گفتم من اگه حرفی میزنم به خاطر بهتر زندگی کردن خودمون هست و بس چون ما مستاجر هستیم و مراقب هزینه هامون هستیم و بعضی وقتها لازم هست که یه تلنگر بخوریم که کمی خودمون رو جمع و جور کنیم و حواسمون به کارمون باشه و ایشون هم پذیرفت و آروم شد.
من در دوران نامزدی ام خیلی زود از کوره در میرفتم و همین باعث قهرکردن طولانی مون میشد اما از زمانی که اومدیم زیر یه سقف نمیذارم حتی 1 روز ناراحتی درونش بمونه چون از نظر شخصیتی میشناسمش بعد از 4 سال
ممنون از شما
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/13 11:05  مدت زمان عضویت:679 روز
0
نگرانی شما رو درک میکنم اما من نمیدونم ساماندهی خونه ی شما به چه شکلی هست و شرایط و میزان درآمد ایشون چه قدر هست اما بعنوان یک همسر لازم هستش که در کلیه ی مواردی که هزینه می کنید با هم صحبت کنید و مدیریت مالی درستی رو درمورد مسائل و شرایط زندگیتون داشته باشید درآمدها , هزینه ها , خرج کردنها باید به شکلی معقول و منطقی باشه که پاسخگوی نیازهای روزمره و ماهانه ی خانواده باشه .خب این برمیگرده به اینکه آیا میدانید ایشون چقدر درآمد دارند آیا میدونید وضعیت اقساط به چه صورتی هست آیا منبع درآمد دیگری ندارید؟ درمورد وضعیت مالیتون شما دونفر باید بشینید منطقی درموردش صحبت کنید نه اینکه با عصیانیت و ناراحتی باشه ، مسائل مالی رو باید هدایت بکنید در زندگی زناشویی لازم هستش که مردها یک مقدار دست و دلباز باشند و خانمها سیاست و مدیریت داشته باشند و یک مقدار خسیس تر باشند که پس انداز باشه برای اینکه درآمد زمانی که کمتر هست ما بتونیم از میزان پس انداز در منزل استفاده بکنیم برای روزهایی که شرایط بحرانی رو داریم طی میکنیم.
برای مدیریت رابطه ی خودتون با همسرتون می توانید از دوره ی آموزشی زنان باهوش استفاده کنید
https://www.parisanasri.com/product/8-art-raz-pack
جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با شماره ی 02188915004تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند
موفق باشید
1398/8/5 00:59  مدت زمان عضویت:161 روز
2
عشق 5سالم که چند بار واسم خودکشی در حد مردن کرده ولم کرده مادرش طلسم اش کرده الان 3ماه داغون شدم گوشه نشین شدم حوسه هیچ کس ندارم یک بارم خودکشی کردم جوری بهش شده که بلکم کرده
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/11 12:20  مدت زمان عضویت:679 روز
1
هر رابطه ای ممکنه به دلایل مختلف به پایان برسه مرگ، طلاق، خیانت، دلزدگی و ...اونچه که مهم هست اینه که شما بتونید با وجود هر احتمالی و با درک بیشتر از این مسائل بپذیرید که رابطه ی شما هم به پایان رسیده و با غصه خوردن و گوشه نشین شدن شما چیزی عوض نخواهد شد
بهتر است بجای چنین رفتار هایی سعی کنید کارهایی رو انجام بدید که به شما احساس آرامش و شادی و لذت سالم میدهد
مثل شرکت در کلاس مورد علاقتون، پیاده روی، دوش گرفتن، مطالعه و هر آنچه که خودتون علاقه دارین و بهتون احساس بهتری رو میده ، انجام بدید.
موفق باشید
برنامه های مرتبط